Skocz do zawartości

Łożyska na wał do Hondy mbx80


luki_91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!Chciałbym sie dowiedzieć czy można kupić łożyska na wal do hondy mbx w jakimś sklepie internetowym oczywiście żeby były bardzo dobre i wytrzymałe.Jeśli nie ma takiego sklepu to napiszcie jakiej firmy są najlepsze łożyska na wał.Z góry wielkie dzięki.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde wydaje wam sie ze jak kupicie łozyska za 50zł jedno to beda cudowne?? jak nabijesz je młotem na czop i nie wycentrujesz wału to nic z tego nie bedzie;] W chińskich skuterckach na wale jeżdża CX i wytrzymuja spokojnie 30tys katorgi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50 zl kupi spokojnie2 lozyska niemieckie albo japosnkie ktore spokojnie wytrzymaja 15-20 tys.czego chciec wiecej??A ztym o czym piszesz w skuterach to zalezy jakjest silnik expleatowany.bo widzialem np Tgb orion z podobnym przebiegiem gdzie lozyska w jednym byly pico bello a w drugim zlom i luz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak juz bylo, czy takie tez przyszly czasy, ze do tego po prostu trzeba miec szczescie.

 

zakladalem nowuitkie lozyska firmy NTN (cena z tego cowiem ok 70-80zł/szt) z najzywszej niemalze polki.

 

nie bylo bezczelnego wbijania na wal mlotem, tylko kulturalne podgrzanie opalarka wiec lozyska wpadly na czop same. po skreceniu karterow i zdemontowaniu ich spowrotem(wal po regeneracji okazal sie lekko krzywy) lozysko mialo masakryczne luzy...

 

Damiano_2013 zakladal do swojego mbxa 80 lozyska NTN i jedno zatarlo sie po 50 kilometrach.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo polskie łożyska mimo iż polskie są bardzo dobre!! ojciec wymieniajac łożyska w pralach automatycznych mówi że nie ma dużej różnicy w trwałości między zachodnimi łożyska mi a tymi z Kraśnika. sam w sukterku mam łożyska fłt i jeżdze już drugi rok i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz firmy warto sprawdzic klasy luzow lozyskowych, wbijanie lozysk mlotkiem na wal to po prostu niszczenie walu, Daro jak tu zagladasz to moze napisal bys krotki tekst jak powinna wygladac wymiana lozysk walu w 2 suwie

( w koncu to twoja codzienna bulka z maslem ) a ja go przykleje.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz firmy warto sprawdzic klasy luzow lozyskowych, wbijanie lozysk mlotkiem na wal to po prostu niszczenie walu, Daro jak tu zagladasz to moze napisal bys krotki tekst jak powinna wygladac wymiana lozysk walu w 2 suwie

( w koncu to twoja codzienna bulka z maslem ) a ja go przykleje.

 

Adam M.

 

http://ataman.junak.net/naprawa/104.html zwykle składam silniki wg tego opisu, jednak pomijam pomiary. Małą modyfikacją jest wkładanie wału korbowego do zamrażalnika przed założeniem na niego rozgrzanych łożysk oraz ponowne schłodzenie wału z łożyskami przed montażem do karterów. Po złożeniu lekko pukam w wał drewnianym młotkiem z dwóch stron, aby nie skasować luzów łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...