Skocz do zawartości

Chyba Zatarlem CRke 250tke!!


Marcel RX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Czasie JAzdy Uslyszalem Dziwne Rzezienie w silniku! zatrzymalem sie zgasilem moto i juz go nie moglem odpalic! nie moglem ruszyc tloka(nie moge kopnac kopką i kolo sie blokuje na biegu) NIestety podejrzewam ze zatarl mi sie silnik a i jeszcze jedno po fakcie okazalo sie ze wody nie ma w chlodnicy a dzien wczesniej bylo max w chlodnicy! Powiedzcie jak Mam sie zabrac do Sciagniecia cylindra i wyciagniecia tego Tloka?? (ps: Tlok NIe chce sie cofnac nawet po ostygnieciu!!) Licze na wasze rady pzdr! :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ściągnij cylinder i będziesz wszysko wiedział...co do wymiany...jak korba luzy będzie miała to cały kartery na połwę będziesz musiał; rozbierać....albo mechanik...jak chcesz to mogę Ci załatawić tanie części bo mam dojścia z PROX-a na przykład...także jak coś to pisz....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczna sytuacje w moim KDX jakieś dwa tygodnie temu. Tłok się rozpadł tzn urwało cały płaszcz i spadł on na dół do silnika, odłamki zablokowały korbowód. Na szczęście skończyło sie tylko na wymianie tłoka, nowej tulei i łożysk na wale. Równiez nie moglem ruszyć kopem. Musisz ściągnąć chociaż góre aby zobaczyć co sie stało. . .

Edytowane przez lon_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok Chlopaki dzieki za info ale boje sie sie ze nie bede mogl tego sciagnac/bo sie ostro zklinowalo. Ale piszcie jeszcze bo narazie nie wiem co sie stalo amoga byc rozne mozliwosci!pzdr

Edytowane przez Marcel RX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:Wpadł (do wału??) jak to do wału ? chyba do skrzyni korbowej , a miejsc gdzie pierscionek mogl wpasc jest naprawde duzo i przyczyn zablokowania silnika moze być bardzo wiele, moze to tylko jakas pierdola, moze cos w skrzyni moze sie zatarl , bez zdjęcia głowicy co zajmuje kilka minut niczego się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Wpadł (do wału??) jak to do wału ? chyba do skrzyni korbowej

Nie nie tego papcio17 nie słuchaj bo koles samee brednie na forum wypisuje :buttrock:

 

 

Ja raczej nie podejrzewałbym ze tłok bedize az tak mocno zaklinowany w cylindrze bo to sie raczej nei zdarza. Prędzej własnie coś sie ukruszyło lub rozpadło (łozysko) i wpadło do skrzyni korbowej i blokuje. Mi w poprzednik KTMie GS 125 odkręciło sie magneto bo zcieło klina i przekrzywiło sie blokujac obrót wału :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Czasie JAzdy Uslyszalem Dziwne Rzezienie w silniku! zatrzymalem sie zgasilem moto i juz go nie moglem odpalic! nie moglem ruszyc tloka(nie moge kopnac kopką i kolo sie blokuje na biegu) NIestety podejrzewam ze zatarl mi sie silnik a i jeszcze jedno po fakcie okazalo sie ze wody nie ma w chlodnicy a dzien wczesniej bylo max w chlodnicy! Powiedzcie jak Mam sie zabrac do Sciagniecia cylindra i wyciagniecia tego Tloka?? (ps: Tlok NIe chce sie cofnac nawet po ostygnieciu!!) Licze na wasze rady pzdr! :banghead:

 

 

 

Witam >> przyczyn zablokowania tłoka/wału może być tak wiele jak wiele jest tam elementów . Jedynym sposobem jest rozmontowanie tego i oględziny , jeśli to tłok to tak czy inaczej musisz go wypchnąć z cylindra w mniej lub bardziej drastyczny sposób bo i tak się bez slifu i nowego tłoka nie obejdzie. Jeśli to łożyska stanęły to cylinder powinien zejsć bez większych problemów ale i tak padłeś na spore koszta ( albo slif albo wymiana korby z czopem i łożyskami ) Powodzenia......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...