Skocz do zawartości

jaki olej do kawaski zephyr 1100 93 r ?


letek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spusc troszke tak zeby bylo pod kreska i przestan sie zastanawiac.

Nastepnym razem spusc olej na cieplym silniku, moze zleci wiecej.

Jak jestes bardzo zestresowany to sobie w zimie odkrec miske olejowa i oczysc ze starego oleju - moze cos sie tam trzyma, chociaz watpie zeby az litr :buttrock:. Przy okazji oczyscisz siatke smoka pompy olejowej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozgrzałem silnik przed spuszczeniem, wymieniłem też filtr i dlatego nie rozumiem dlaczego po wlaniu 4 l. nowego oleju, w okienku jest grubo ponad stan.

Edytowane przez letek

owca-czarna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu właśnie jest cały problem, starego oleju było napewno 4 litry, troszkę nawet więcej, zmierzyłem to dokładnie po spuszczeniu i nie wiem dlaczego po zalaniu tyle samo nowego w okienku jest sporo ponad stan (całe pełne). czy olej gdzieś nie dotarł?

owca-czarna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby gdzieś nei dotarł to faktycznie musiałbyś zauważyć... właściwie usłyszeć, albo panewki albo wąłki rozrządu, albo koło któregoś biegu czy cokolwiek innego :biggrin:

dzieje się neimożliwe i nielogiczne... może nowy filtr oleju ma mnijszą pojemność?

 

no i zmieniłem olej i tu niestety mam kolejny problem. na silniku mam podane ze mieści 5 litrów, w instrukcji, że ze zmianą filtra (zmieniłem) 4,1 l., starego oleju zleciało coś około 4 litrów, odkręciłem oba korki i dość długo czekałem aż przestanie kapać, skręciłem wszystko do kupy i zalałem nowy ale po wlaniu 4 litrów okienko jest pełne czyli ponad stan. odpaliłem na trochę moto i olej "wessało" ale po zgaszeniu pojawia się ponad stan i trochę jakby spieniony. czy olej gdzieś nie dotarł? co zrobiłem źle? aż sam sie sobie dziwię że mam takie problemy, nie chcę popsuć sobie sprzętu. proszę o podpowiedź, pozdr

 

 

heeej, nie ma problemu przecież... że ja tego posta wcześniej nie widzioł :)

po prostu nie spuściłeś do końca starego... raz, że na silniku masz 5 ltr, ale to jest przy zalewaniu suchego silnika, np. po jakimś jego rozkręcaniu bo wtedy oleju nie ma w żadnych zakamarkach ani zagłębieniach...

teraz po prostu spuszczałeś na zimnym silniku i nie zleciało wszystko.

Tak jak Adam M. pisał.. upuść, albo wyciagnj dużą strzykawką przez wlew, tak żeby było na środku okienka i lataj do woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sprawdzasz przypadkiem poziomu, kiedy motocykl stoi na bocznej nóżce? :) Chociaż zephyr ma po lewej nóżkę, po prawej wizjer więc wtedy pokazywało by za mało.. Może faktycznie jest jakoś pod górkę albo coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie czytacie, spuszczałem na ciepłym i zmierzyłem ile zleciało, wlałem tyle samo i było za dużo, odciągnołem troche (100 ml.) i teraz jest na max stan. juz sie tym nie przejmuje, zrobiłem jakies 400 km i wszystko jest ok, nie stuka ani nie dzwoni. aha, sprawdzałem na równym terenie, nie pod górke ani na bocznej nóżce :) w każdym razie dzieki wszystkim za pomoc, jestem spokojniejszy pozdr ;)

owca-czarna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...