Skocz do zawartości

Smród spalin


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym spytać czy mam problem jednostkowy, czy przezywa to każdy endurzysta. Po powrocie ze śmigania ubranie śmierdzi spalinami. Spodnie, kurtka, plecak i ogólnie caly śmierdze. Czy to efekt za bogatej mieszanki czy standard dla motorków?

 

Dodam tylko że silnik mam zdrowy, nie pali oleju (nie znika mi olej, spaliny nie mają żadnego widocznego koloru - nie dymi)

 

 

 

a moze za wolno jeździsz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba standard maialem Ts-ke tez pachnialem spalinami i teraz to samo po jezdzie na Yz-cie. Tylko inny zapach bo inny olej. Kiedys gdzies czytalem ze jest to spowodowane wysoko poprowadzonym wydechem w enduro i zawirowaniami powietrza i spalin, ktorymi sie przesiaka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w 2t masz w spalinach dodatkowo niespalony olej, a w 4t nie powinno go byc. Ja jezdzac w terenie DRka (troche wiekowy moto) czulem tylko troszke smrod, jednak od za duzej dawki paliwa. Jednak w takiej LC4 mysle ze nie powinno byc tego efektu :/ POZDRO

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojeżdam do szkoły enduro kurtka pachnie standardowo castrolem r2, ale ją sie ściąga i nie ma problemu, gorzej z plecakiem i książkami ale kwestia hobby, puki co nikomu nie zaśmierdziało choć czuć woń 2T

i jeszcze jedno nie mieszać olejów do mieszanki, kiedyć dolałem do aralu r2 i kopciło jak ruska lokomotywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na mobil 1 racing 2t i pachnie jak na żużlu :crossy: i wszyscy mnie się pytają czy mi nie szkoda silnika i kasy że dolewam metanolu :icon_mrgreen: ale teraz zmieniam na motul 800, dobrze robie? W ogóle jaki najlepiej lać olej 2t do 45zł/litr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na mobilu 2t i bylo czuć spaliny (najbardziej na Pasażerce :) ), po zmianie na shell advance ultra 2t moj plecak przestał śmierdzieć/pachnieć (dla mnie pachnieć :crossy: )

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czesciowo wiem co może byc przyczyna. Jak forumowicze radzili nieszczelny wydech. W LC4 wydech jest łaczony na wcisk i elementy ściagaja sprezynki. Jedna ze sprezynek przy cylku jest pęknieta i tam wydostaja sie spaliny które lecą prawdopodobnie na nogi. Jutro zaloze sprezynke i zobaczymy czy zniknie. Dzieki za rady i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na mobil 1 racing 2t i pachnie jak na żużlu ;) i wszyscy mnie się pytają czy mi nie szkoda silnika i kasy że dolewam metanolu :icon_eek: ale teraz zmieniam na motul 800, dobrze robie? W ogóle jaki najlepiej lać olej 2t do 45zł/litr?

 

 

midland 2T :flesje:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...