Skocz do zawartości

Chce sie scigac na crrosach


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem,Jezdze motocyklem MZ ETZ 150 przerobionym na crrosa,jezdze juz pare lat,i interesowała by mnie droga zawodowego kierowcy na crossach,krótko mówiąc chciał bym uczestniczyc w wyscigacz i rozpoczac ta karjere.Ale tak:

Niemam pojęcia gdzie mam jechac i co zrobic zeby zauwazyli mnie odpowiedni ludzie.

I ogólnie co musze zrobic zeby muc spróbowac startowac w takich zawodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam pojęcia gdzie mam jechac i co zrobic zeby zauwazyli mnie odpowiedni ludzie.

I ogólnie co musze zrobic zeby muc spróbowac startowac w takich zawodach?

hehehe to jest Polska a nie USA czy inny "wielki świat" :icon_question: kto niby ma Cie zauważyć i po co??

Pozatym niestety przydał by Ci sie jednak jakiś bardziej uterenowiony motocykl...

Zawodów jest cała masa i wystarczy ze wejdziesz na strone np. ENDURO.PL czy inną tego typu.

Żeby wystartować musisz tam pojechac zapłacic wpisowe ok 40-120zł. No chyba ze MP to juz bardziej skomplikowana sprawa ale wszystkiego dowiesz sie na stronie PZM :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co dalej,(zimą kupuje Yamahe dt 125)

 

Wkurza mnie ten kraj... tu niema nic rozwinięte... zaden sport...Koledzy a marze od dziecka aby scigacz sie na crossach i zrobie wszystko aby spełnic moje marzenie...bo motocykle to całe moje zycie... Myslicie ze w Niemczech lub innym kraju miał bym większe szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co dalej,(zimą kupuje Yamahe dt 125)

 

Wkurza mnie ten kraj...

nie ma problemu zawsze mozesz wyjechac...

 

Myslicie ze w Niemczech lub innym kraju miał bym większe szanse?

mozesz sprobowac, skoro widzisz tam taki dobrobyt

 

zawodowy motocross to masa kasy, moto do jazy do treningu czesci eksploatacyjne ubrania (nie jeden komplet :) ) jazda po zawodach rozproszonych po calym kraju..... jeśli nie masz sponsorów albo bogatych rodziców chyba bedzie Ci ciezko, no jeszcze jest taka opcja ze jestes tak dobry w swojej klasie ze odrazu znajdziesz sponsora, ale pozostaje znowu maly problem.... musisz od czegos zaczac co sie wiaze odrazu z $$$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyżej w kambodży jest kraj mlekiem płynący.. Jeżeli chcesz się ścigać to musisz mieć full cross a nie enduraka, chociaż i tym można a dt 125 to chyba troszke za mułowate na tor. I w ogóle wygonili by Cie na tym :) Jeździłeś już na torze? masz umiejętności?

I moim zdaniem bardzo dziwnie podchodzisz do sytuacji, bo raczej jeździ się dla własnej satysfakcji, adrenalinki ^^ i przyjemności a sława to taki dodatek do tego. Nic na siłe a Ty chcesz to wszystko naraz.. I w wieku 14 lat. To są długie godziny treningów, kasa, kontuzje, kasa, mało czasu wolnego i kasa.. więc zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze sprawa dla Ciebie wyglada bardzo latwo i wszystko wina kraju. Odrzuc od razu mysl o zawodowej jezdzie,bo jak juz wyzej zostalo napisane jest to masa kasy itd,itp. Jakbys nia dysponowal to bys na pewno nie smigal na etezecie 'crossie' i nie mial w planach kupic dt125 tylko cos konkretniejszego - oczywiscie bez urazy. Zejdz na ziemie i jezdz dla wlasnej przyjemnosci.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to motocross jest jednym z najdroższych sportów :buttrock: także tylko sponsor,albo kasa rodziców..itd.Bo inaczej to nie wyrobisz...sam próbuje kupić dobry sprzęt..żeby w zawodach sie sprawdzić..ale jak widać...zbieram,kulam kase od dobrego roku..no i tak powoli się posuwam w motorach do przodu..no,ale w ta zimę już będę miał po ktm-a sx 125 04 rok...:biggrin: także sii. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie najpierw sie naucz jezdzic a potem mysl o przyszlosci. Kup stara cezetke crossowa, doprowadz ja w stanie takim malowiele i lataj na niej. To jest bardzo dobra opcja: niskie koszta utrzymania + stary surowy motocykl, ktory bledow nie wybacza a trzeba sporo sie natrudzic zeby dobrze tym jezdzic. Znam kolesia ktory cezetka 125 516 objezdzal kolesi na torze na nowej japoni :eek: A jak dostal pod dupa japonie to na 7 okrazeniu bral ich drugi raz :eek: Wiec motor to nie wszystko, liczy sie technika oraz umiejetnosci, co z tego jak masz motor za 15 tys zl stroj za 3 a nie umiesz wejsc w bande i jezdzic szybko i dobrze. Najpierw naucz sie jezdzic , ale nie pol roku tylko trenuj przez 3 sezony na torze, 2-3 razy w tygodniu, badz Twardy a jak cos jest dla Ciebie niewykonalne to albo jestes za slaby i sie nie nadajesz albo probujesz az wkoncu przychodza efekty . Jak bedziesz dobrze smigac to reszta samo przyjdzie :icon_evil:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko prawda,niemam zaduzo pieniędzy,rodzice tez niesa bogaci... ale mysle ze latam dosyc dobrze na motocyklach.Wiem ze to niejest takie łatwe ale uwierzcie mi koledzy,ja zrobie WSZYSTKO zeby robic to zawodowo:( to moje największe marzenie...i uwierzcie mi tak łatwo sie niepoddaje i zrobie wszystko zeby sie scigacz,a jak juz bede sławny,bede o was pamiętac jako kumple którzy mi doradzali:):buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEHEH :lalag: :buttrock: Wymiekam...

Co zaa temat w ogóle :lalag:

No ja jak miałem 14 lat to takich bredni nie wymyślałem.

 

Włochaty trzymam mocno za Ciebie kciuki. Mażenia to w sumie najważniejsza żecz w zyciu człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko prawda,niemam zaduzo pieniędzy,rodzice tez niesa bogaci... ale mysle ze latam dosyc dobrze na motocyklach.Wiem ze to niejest takie łatwe ale uwierzcie mi koledzy,ja zrobie WSZYSTKO zeby robic to zawodowo:( to moje największe marzenie...i uwierzcie mi tak łatwo sie niepoddaje i zrobie wszystko zeby sie scigacz,a jak juz bede sławny,bede o was pamiętac jako kumple którzy mi doradzali:):buttrock:

 

 

 

Dzięki :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...