Skocz do zawartości

Wypadek Damiana - Damiano_2013


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez nauczyciele wiedza co sie stalo i nie beda chlopaka ulewac za to ze jest w szpitalu, co innego jakby 3 miesiace sobie siedzial w domu i gral na kompie

pozatym co to za material w liceum czy gdzie wy tam jestescie :icon_mrgreen:

wystarczy ze mu przyniesiecie dobre notatki i bedzie kumal wszystko

mysle ze ze zdaniem do nastepnej klasy to nie bedzie problemu

 

najwazniejsze zeby wrocil do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

przez co damian wrocilby do szkoly na poczatku grudnia- akurat na koniec pierwszego semestru. Trzeba chlopakowi pomoc, bo moze sobie nie dac rady z materialem by zdac do nastepnej klasy. gips jest po same zebra,(...)

 

niech jego rodzice pojda do szkoly i pogadaja z dyrektorem. pamietam ze w mojim gimnazjum by koles chory na zanik miesni, i nauczyciele chodzili do niego do domu. normalna panstwowa szkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my chodzimy do zespolu szkol ponadgimnazjalnych- technikum o profilu mechatronik, klasa druga.

 

ja ucze sie dobrze(mozna tak powiedziec). pierwsza klasa to bylo powtorzenie z podstawowki, jednak klasa druga to juz nie przelewki.

 

glownie, jesli nie jedynie, chodzi tu o przedmioty zawodowe, typu mechatronika, podstawy konstrukcji maszyn i urzadzen, urzadzenia i systemy mechatroniczne, pracownia mechatroiczna itd... przedmioty ogolne w ogole pomijamy.

 

najwiekszy problem jest z pracownia mechatroniczna, bo trzeba zaliczyc KAZDE zajecia i KAZDE cwiczenie, co tydzien we wtorek trwajace okolo czterech godzin. wiec 3 juz mu odpadly, a gdzie pozostale 11?

 

sporym problemem jest to, ze damian mieszka 30km od szkoly, dojezdza codziennie PKSem. wiec typowe nauczanie indywidualne odpada z marszu, wiem bo o wszystko pytalem.

 

poza tym bylem dzis u wychowawczyni, pedagoga i dyrekcji.

 

nauczycieli od przedmiotow ogolnych prawdopodobnie kuratorium sciagnie mu z najblizszego liceum- w konstantynowie. a najwazniejszy nauczyciel- od zawodowych, prawdopodobnie bedzie dojezdzal.

 

jest to wersja jednak super-hiper-optymistyczna, jednak mam nadzieje ze uda nam sie to zalatwic.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...Wyczytałem, ż nikomu/niczemu (oprócz Niego) nic się nia stało, także nie będzie musiał płacic z włąsnej kieszeni za straty.

 

No doprawdy profesjonalne rady i opinie wydajesz i obys sie nie mylil.

 

...wcześniej być może na złożenie zeznań na komendzie...

 

na policji zeznan skladac nie musi.

 

Dostaniesz ubezpiczenie, bo najprawdopodbniej jesteś ubezpieczony w szkole, bo jak się dowiedziałem ubezpiczenie działa, także poza szkołą.

 

Powiedz mi od kiedy jakiekolwiek ubezpieczenie placi za szkody wynikajace z dzialania wbrew prawu ? Chyba, ze w PL.

 

Chyba juz skore na niezabitym dziku dzielisz.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego Damian, szybkiego powrotu do zdrowia. Najważniejsze, żeby się chłopak nie przejmował problemami wynikającymi z wypadku i nie mówię tu bynajmniej o zdrowiu. Wszystko da sie poukładać i nadrobić. Sam przechodziłem to na sobie - dwie nogi złamane w stawach skokowych - wprawdzie nie na moto, a w bardziej prozaiczny sposób - również operacja, drutowanie kości skokowych, trzy miesiące leżenia w gipsie ( a najśmieszniejsze, że wypadek zdarzył się na trzy miesiące przed moim weselem). Nie mniej wszystko dobrze się skończyło, tylko trochę minęło zanim wszystko się poukładało. Jeszcze raz pozdrowienia dla Damiana i dużo, dużo powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

gips jest po same zebra, wiec on nie moze nawet siedziec, caly czas przykuty jest do lozka. czy jest jakas alternatywa dla gipsu??? kiedys widzialem w szpitalu na plakacie specjalne sciagacze zakladane przy zlamaniach, jednak nie wiem czy na ten rodzaj zlamania sie nadadza, poza tym sa baaardzo drogie, jednak to jesli chodzi o rok w plecy- jest bez znaczenia.

...

pzdr:)

 

 

Z tego co wiem (nie jestem lekarzem) zasada przy zlamaniach jest usztywnienie dwoch sasiednich stawow. Z tego co piszesz to zlamana musi byc kosc udowa, wiec usztywniono stawy kolanowy i biodrowy. No wiec nawet jakby zamienic gips na ten lzejszy typ opatrunku to, i tak, uziemiony zostanie i wygodniej mu nie bedzie. :clap:

 

Co do szkoly. Jezeli nauczyciele beda przyjezdzac to ok. A jezeli tak sobie? W sumie Wy moglibyscie tez. Ksiazki ma, notaki skserowac, wspolnie sie pouczyc. Zwlaszcza ze takie lezenie w wyrze i brak sensownego zajecia rozwala psychicznie. Wiem ze lekko to sie o tym tylko pisze.

 

Bedzie mu ciezko, ale da rade. W koncu ma dobrego qmpla. :)

 

pzdr i powrotu do zdrowia polamancowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie rozumowanie osob wskazujacych wine Damiana. Brak uprawnien nie decyduje o winie. Jest wykroczeniem za ktore napewno kolega zostanie ukarany, ale nie jest tak ze z tego powodu z automatu zostajesz sprawca. Po 2 to puszka jest winna, bo kodeks drogowy wyraznie mowi, ze przed rozpoczeciem wyprzedzania, kierujacy jest zobowiazany do upenienia sie, ze inny pojazd juz nie rozpoczal manewru wyprzedzania. Po3. Co do gwaltownego rozpoczynania manewru wyprzedzania, to byl taki filmik z R1 (chyba) i Seatem. Moto ropoczelo wyprzedzanie, po czym Seat gwaltownie skrecil na przeciwlegly pas ruchu. Toczyla sie wtedy nawet dyskusja, czy to aby nie bylo celowe zepchniecie. Filmik byl w 90% podobny do sytuacji ktora spotkala naszego kolege. Roznica polega na tym, ze predkosci byly mniejsze, a puszka jechala przed moto, a nie jako kolejny samochod w kolumnie. Moto wyladowalo na poboczu przeciwleglego pasa ruchu.

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, nawet nie sadzilem ze jeszcze ktos sie wypowie w tym temacie.

 

Damian mial juz ostatni zabieg, i to we wlasne urodziny. z chlopakami z klasy wbilismy sie do niego z tortem i szampanem(picolo:P) to az sie pielegniarki zlecialy na to nasze sto lat.... :)

 

co do nauki to naturalnie mu pomozemy. juz przelozylem sobie prace- na piatek, a na weekendy bede jezdzic do niego. inni tez deklaruja swoje wsparcie. mam nadzieje ze Damian wyjdzie jutro, a jesli nie- to w poniedzialek. ciezko bedzie mu dojsc do kompa, ale juz ja sie o to postaram, by jak najszybciej wszedl na forum ;)

 

ja nie przekaze, bo za pozno, ale niedlugo sam przeczyta wasze zyczenia.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...