Skocz do zawartości

jaki olej zalecany do Yamahy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

dopiero co kupiłem moto, niedługo będe zmieniał olej w silniku i w związku z tym mam pytanie- jaki olej jest do niego dobry/zalecany?? wyczytałem na tym forum że zalecają mineralne, ale to dziwny bo to wyżyłowany silnik (yamaha yzf 750R) i ma 130km... Jeśli ktoś wie to prosze o odpowiedż...

aha i jeszcze- koles od którego kupiłem założył mu na chłodnicy taki palstikowy czworokąt żeby bardziej się dogrzewał bo podobno w tych moto tak zakłądają bo mają montowane chłodnice te same co w 1000 i za bardzo go chłodzą... czy mam to zostawić?? wiem ze są tu posiadacze takowego motorku i mam pytanie- jaką wam trzyma temp przy spokojnej jeżdzie w takie dni jak teraz?? no i czy macie zasłoniętą chłodnice czy nie?

Edytowane przez Super stunter piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dopiero co kupiłem moto, niedługo będe zmieniał olej w silniku i w związku z tym mam pytanie- jaki olej jest do niego dobry/zalecany?? wyczytałem na tym forum że zalecają mineralne, ale to dziwny bo to wyżyłowany silnik (yamaha yzf 750R) i ma 130km... Jeśli ktoś wie to prosze o odpowiedż...

aha i jeszcze- koles od którego kupiłem założył mu na chłodnicy taki palstikowy czworokąt żeby bardziej się dogrzewał bo podobno w tych moto tak zakłądają bo mają montowane chłodnice te same co w 1000 i za bardzo go chłodzą... czy mam to zostawić?? wiem ze są tu posiadacze takowego motorku i mam pytanie- jaką wam trzyma temp przy spokojnej jeżdzie w takie dni jak teraz?? no i czy macie zasłoniętą chłodnice czy nie?

 

Ja na Twoim miejscu zalal bym polsyntetykiem castrol gps albo shella... Tego używam i jestem zadowolony.. w Bandicie mialem motula 10w40 mineralnego i tez było w jak najlepszym porządku.. Tylko nie kup oleju lanego z beczki bo to scierwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pare pytań, jest to w sumie mój 3 cztero-sów ale 1 o tej poj. i tej mocy... no więc:

*co ile zmienia się olej w silniku??

*po mojej wiosce jeżdże do 3-4 tys obr a wciskając motor idzie do ok 113tys i w związku z tym: czy on się nie zmuli?? znaczy od czasu do czasu dam mu po garach ale ogólnie jeżdże powoli.

*no i wogle co robic żeby dobrze jeżdził i czego nie robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zmuli sie.

Dobrze robisz ze majac 15 lat i brak prawka jezdzisz wolno i tylko po wiosce.

Nie ma wiekszego znaczenia co wlejesz, jezeli to moto chlodzone ciecza trzymaj sie oznaczenia SAE 10W40.

Wazne zebys regularnie ten olej wymienial.

Ktos kto yzf ma powie ci co ile km.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według serwisówki olej co 6tyś. a olej z filtrem co 12tyś.,

sprawdzaj często olej bo lubi sobie łyknąć

U mnie tak często dolewam po litrze(mobil1 15w50), że wymieniam olej z filtrem co 9tyś.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

co do oleju to tak jak kolega wyżej napisał czyli co 6 tyś i powinno być ok.

Ja zmieniam co rok olej i filtr mimo że km nie natłukę. ;)

 

Odnośnie temperatury jest założony oddzielny post, poszukaj. !!

 

ale to dziwny bo to wyżyłowany silnik (yamaha yzf 750R) i ma 130km...

 

wyżyłowany?? czemu tak sądzisz?? słuszna pojemność i konkretna moc,

600-ki z tego roku mają coś pod 120KM więc norma...

 

PS

Mój tato na zimę częściowo zasłania chłodnicę w T3 1,9D :P w mojej Yaśce nie praktykowałem:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wymiany filtra oleju co 12 tys km to na pewno lepiej wymienić go co 6 tys km razem z olejem. Ja tak robie u siebie. Filtr w najpopularniejszych sprzetach to przeważnie koszt tylko 20-30 zł, chyba warto stracić kilka złotych ale mieć pewność ze silnik bedzie jak najlepiej chroniony przed syfami.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wymiany filtra oleju co 12 tys km to na pewno lepiej wymienić go co 6 tys km razem z olejem. Ja tak robie u siebie. Filtr w najpopularniejszych sprzetach to przeważnie koszt tylko 20-30 zł, chyba warto stracić kilka złotych ale mieć pewność ze silnik bedzie jak najlepiej chroniony przed syfami.

 

 

przyłączę się do dyskusji w tym miejscu, bo to ciekawe zagadnienie moim zdaniem... generalnie co motocyklista to teoria na ten temat i zarówno jedni jak i drudzy mają swoje racje.

Dla mojej KaZety serwisówka (z początku lat 80`) podaje wymianę oleju co 6000km a filtra co 12000km. Tak sobie myślę czy to wymienianie filtra co 6000km nie jest nadgorliwością? Myśle że oleje jak i filtry są teraz jeszcze lepsze, a na pewno nie gorsze co 20lat temu, a skoro wtedy producent zalecał wymianę co 12ooo km to po co go poprawiać? Przecież gdyby była taka potrzeba to zalecaliby tą czynność co 6ooo km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...