Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl


Gość Gorcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam niedawno stałem przed takim dylematem i tak opcja szukaj niby jest nieodzowana ale takich tematów było tak wiele że przeglądając forum jest tego od cholery albo i jeszcze więcej, ja mam 182 i kupiłem sobie honde shadow VT600 moim zdaniem bardzo dobry motocykl jako pierwszy, ale wszystko zależy od tego ile pieniędzy na to chcesz przeznaczyć ja gdybym miał więcej kupiłbym drag stara 650, osobiście virago nie podoba mi się i nad tym motocyklem nawet się nie zastanawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajne to forum, co nie mozna pytan zadawac tylko archiwa czytac, szkoda tylko ze te archiwa takie ubogie, pewnie wszyscy tylko stare posty czytaja, bo pytac nie wolno :icon_razz:. I kolko sie zamyka.

W takim razie dzieki, ale pytania kierowane bylo do osob, ktore nie koniecznie potrafia tylko odeslac do opcji "szukaj".

 

ad. 1. ubogie? dziwne, ja bez problemu znajduję mnóstwo odpowiedzi na twoje pytania, sugestii i rozważań. wystarczy zrobić tak, albo tak. no tak, ale do tego trzeba mieć ciut dobrej woli, a nie tylko klepania mantry "złe forum, bo nie wolno powtarzać 5x dziennie tych samych pytań, złe..."

 

ad .2. potrafię spokojnie przez kilkadziesiąt minut gadać o tym, co powinieneś, czego nie, co możesz a co należy w zakresie 1 motocykla, również w tej klasie sprzętów. i co z tego? właściwie wszytko to jest w linkach powyżej... powtórzę, trzeba tylko nieco się zaangażować, a nie tylko na łatwiznę i jeszcze popsioczyć sobie na złego moderatora :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ktore moto polecilibyscie dla kogos kto zrobil dopiero prawko?

Mam 186cm i myslalem o Yamaha Virago 535, slyszalem ze jest latwa do prowadzenia..., jednak jest jak dla mnie za mala, czy aby napewno?

Jakim innym motocyklem moglbym sie zainteresowac, tak zeby pogodzic gabaryty i latwosc prowadzenia??

Dzieki za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=355755177

Idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem virago 535 fajny motorek , łatwy w prowadzeniu , mało awaryjny i niedrogi .... a ładnie ubrany wygląda całkiem przyzwoicie ja mam 176 cm. a ty trochę więcej , będziesz wyglądał trochę jak na motorynce...może lepiej virago 750 to już kawałek motoru.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago 535 moze być. Sam mam 182cm, a jeżdżę na kopii Virago 250 i jest mi dobrze. Najlepiej pójdź do jakiegoś najbliższego komisu i po prostu przymierz się do jakiegoś sprzęta.

dobrze prawi!

najlepiej jechać pooglądać, poprzymierzać się do moto no i obowiązkowa mała rundka, sam będziesz wiedział który jest ten właściwy (może Kawa VN750?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore moto polecilibyscie dla kogos kto zrobil dopiero prawko?

Mam 186cm i myslalem o Yamaha Virago 535, slyszalem ze jest latwa do prowadzenia..., jednak jest jak dla mnie za mala, czy aby napewno?

 

Ja bede swoj sciagal do Polski okolo 15-17 lipca i bedzie na sprzedaz :biggrin:

Jak Cie bedzie interesowal to mozesz zbierac kasiore i sie dogadamy. :clap:

Drag star 650. Zdjecia w mojej stopce a niedlugo dam wiecej info w dziale sprzedaz na forum.

Sam mam 185 cm i sie dobrze prowadzi.

Zmianiona jest kiera na bardzo szeroka, co poprawia bardzo sterowanie tym pojazdem. Dodatkowo jest to solowka z oparciem dla kierowcy, wiec nawijanie kilometrow to ..... czysta przejemnosc :)

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ktore moto polecilibyscie dla kogos kto zrobil dopiero prawko?

Mam 186cm i myslalem o Yamaha Virago 535, slyszalem ze jest latwa do prowadzenia..., jednak jest jak dla mnie za mala, czy aby napewno?

Jakim innym motocyklem moglbym sie zainteresowac, tak zeby pogodzic gabaryty i latwosc prowadzenia??

Dzieki za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

Wpadaj do mnie cosik sobie wybierzesz :) Shadow 750 albo VN 800. Wcale nie sa takie duze na jakie wygladaja. Ja mam 175 cm i waze 55 KG i nie ma z nimi jakich kolwiek problemow. Natomiast jesli chodzi o 535 to jest stanowczo za malutkie :biggrin:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę potwierdzić zdanie szacownych kolegów że jeśli chodzi o 535 to wzrost ma znaczenie... mam 188 cm wzrostu i dłuższa jazda jest trochę męcząca - błogosławieństwem są spacerówki :icon_eek:

dlatego już myślę o następnym zakupie :icon_eek:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet? Bo jeżeli możesz dać w okolicach 20k, to szukaj DS 1100, Shadow 1100, Intruder 1500 itp. Jeżeli trochęmniej to masz DS 650, Shadow 750 lub 600, Intrudery wszelakie (poza 1400/1500) itp. Także uważam, że przy 185cm na Virago (jakimkolwiek) wygląda się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tymi pieniazkami to jest roznie, nie chcialbym wydawac za duzo na pierwsze moto, mysle ze cos w okolicach do 12k, ale wlasnie znalazlem fajna Shadow 750 (90KM) z 87' za 6-8k, wlasciciel sam nie wie ile chce...ale moto mi sie spodobalo, jest w "full opcji", ma przejechane 55kkm, niestety nie mialem okazji odpalic bo nie bylo aku, stoi niejezdzona od roku. Zastanawiam sie czy warto inwestowac wogole w stary motocykl...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 12k zł to ja bym zainwestowal w Drag Stara lub Shadowke :icon_razz: z takowa kwota mozna juz wybrac cos w miare mlodego i w dobrym stanie wiec raczej w 87 rocznik bym sie nie pchal :biggrin: Motocykl juz troszke wiekowy co by nie patrzec i z kazdym rokiem pewnie bedzie trzeba inwestowac wiecej.

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepiej to http://www.ebay.com/

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 12k zł to ja bym zainwestowal w Drag Stara lub Shadowke :)

 

A gdzie się kupuje DS-y za 12k? Poza tym jeżeli te 12k to cały budżet, to ja bym szukał moto w cenie 9 max 10k i resztę przeznaczył na "pakiet startowy serwisowy". Zapewne będzie to dość stary sprzęt i nie ma co się spodziewać nowych opon czy aku w nienagannym stanie. O olejach wszelakich nawet nie wspominam.

 

Myslę, że Shadow lub Intruder będę tutaj najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Hmm... z tymi pieniazkami to jest roznie, nie chcialbym wydawac za duzo na pierwsze moto, mysle ze cos w okolicach do 12k, ale wlasnie znalazlem fajna Shadow 750 (90KM) z 87' za 6-8k, wlasciciel sam nie wie ile chce...ale moto mi sie spodobalo, jest w "full opcji", ma przejechane 55kkm, niestety nie mialem okazji odpalic bo nie bylo aku, stoi niejezdzona od roku. Zastanawiam sie czy warto inwestowac wogole w stary motocykl...?

 

Zjeżdżaj z ceną do 4000zł i niżej jak gość sam nie wie czego chce. Jeszcze rok i cena może zacząć wzrastać bo taki staroć będzie się kwalifikował jako "motocykl zabytkowy" na żóltych tablicach :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...