Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl


Gość Gorcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie się kupuje DS-y za 12k?

 

Myslę, że Shadow lub Intruder będę tutaj najlepszym wyborem.

 

Akurat nie mowilem o Dragu 1100 tylko np 650 :evil: Trzeba pamietac mimo wszystko ze sam zakup to nie wszystko..do tego trza oplaty doliczyc i koniecznie wymienic plyny.

 

Lecz jesli bym mial wybierac moto z tego rodzaju dobierajac go do Ciebie to smialo mozesz brac cos wiekszego...poradzisz sobie napewno.Lecz co do tego to trzeba dozbierac.

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nirsuv, ja na pierwsze moto miałem DSa 650, już po 2 miesiącach wiedziałem, że za mały i za słaby. A mam swoje lata i 176 cm wzrostu. Pamiętaj, jak Cię wciągnie, to nie ma bata, będziesz kombinował większe moto i pojemność. Zwłaszcza przy Twoim wzroście. A przesiadka kosztuje trochę kasy. Inwestycja się nie zwraca. Dziś jeżdżę RSem 1600, i to jest to ! Więc rady, że na pierwsze moto powinno być coś małego, poręcznego, taniego, itp. - olej.

Koledzy, którzy podpowiadają pojemność od 800 cm w górę mają rację. Lepiej kombinuj więcej kasy i kup coś co potrzymasz chociaż ze 3 lata. Aby mocy starczyło, było wygodne (dało się tym jeździć na dłuższe trasy) i nie było maluchem (Twój wzrost). Większy = cięższy i mniej zwrotny, ale poradzisz sobie. Polecam DSa1100, Shadow 1100, VNa, Intrudera, itp. zachowasz na parę dobrych lat.

Wiek nie ma specjalnego znaczenia, ważny jest prawdziwy przebieg, jak był eksploataowany/utrzymany i ubranko (bo to kosztuje najwięcej). Virago 535-750 są żwawe, ale bardziej dla kobitek, 1100 to silnikowo już bardzo dobrze, ale dla Ciebie za mały rozmiar.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago 535-750 są żwawe, ale bardziej dla kobitek, 1100 to silnikowo już bardzo dobrze, ale dla Ciebie za mały rozmiar.

Niekoniecznie, dobrze zamontowane spacerówki i po problemie :buttrock:

 

Tak więc zastanów się nad Virago 1100, u mnie w garażu stoi taka, dobrze wyposażona i zadbana:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M769064

Z Wrocka masz niedaleko :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182cm i miałem Virażkę 535 i powiem ci że w zakrety sam wchodzi : )- to był pierwszy moto.

Na drugim 650 Drag Star Custom siedziało się o wiele niżej - pozycja bardziej czoperowa, ale zakręty trzeba było bardziej kontrolować.

Jeżeli masz kasę na większą pojemność ok.1100 to kup taki moto lub uzbieraj na niego, bo większa frajda z jazdy.

A co do wzrostu to z tych dwóch 535 a 650 wybrałbym 650.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak jestem kobitką i zaczynałam od Suzuki LS Savage 650 bylo to juz kilka ładnych lat temu ale do tej pory wspominam to pozytywnie.Pózniej przesiadłąm sie właśnie na virago 535 i lipa mam 166cm wzrostu i stwierdziłąm ze jest mi troche za mała,na savage jezdziło mi sie znacznie lepiej,fakt ma jeden cylinder,wiec nie prezentuje sie tak jak V w Virago ale pod wzgledem prowadzenia większe plusy ma u mnie savage(Virago sie juz pozbyłam) :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jestem w trakcie robienia prawa jazdy kategorii A i zastanawiam się nad pierwszym motocyklem. Zastanawiam się nad cruiserem/chopperem, może jakiś naked (ale chyba odpadnie, bo przydałyby mi się kufry, a te najlepiej wyglądają na crusierach).

Mógłbym wydać nie więcej niż 10 000 zł, łącznie z opłatami i ubraniem. Ponieważ nie znam się na motorach chciałbym, żeby to był możliwie bezobsługowy motocykl, zależy mi także na niezbyt wysokich kosztach eksploatacji. Myślę, że w sezonie miesiącu będę robił 1000-2000 km z czego większość na dłuższych trasach typu Radom - Łódź. Czy za te pieniądze da się kupić coś co spełnia moje wymagania, czy budżet jest zbyt skromny? Na razie rozglądam się za modelami:

Honda Shadow - mój faworyt

Yamaha Virago

Honda Super Magna - świetnie wygląda, mocny silnik, mógłbym kupić na miejscu, ale wyczytałem, że jest droższa w utrzymaniu i naprawach.

Suzuki Bandit - rezerwowy gdyby nie starczyło funduszy na powyższe.

 

Czy powyższe motory sprawdzą się w tych zastosowaniach? Czy Magna byłaby dobrym wyborem na początek? Liczę się z tym, że nie kupie motocykla młodszego niż 20 lat i z przebiegiem 40 000 km minimum, ale wyczytałem, że dobrze utrzymany Shadow zrobi spokojnie drugie tyle.

 

PS Przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnych tematów i użyłem również szukajki i nic sensownego nie znalazłem, więc jeżeli odpowiedzi na moje pytania już gdzieś są to proszę o nakierowanie mnie.

PS2 ile orientacyjnie kosztują kufry? O ile koszt gmoli znalazłem bez problemu to kufrów znaleźć nie mogę, cały czas odsyła mnie do motocykli sprzedawanych z kuframi ewentualnie samych stelaży :dry:

Edytowane przez floyd5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe trasy to właśnie 1000/2000 tyś. km, a nie że tyle zrobisz w sezonie. Jak masz zamiar robić tyle, to kup sobie rower i jeszcze ci zostanie.

Co do wyboru moto to trzeba udać sie do większego komisu lub na zlot i coś dopasować. Potem możesz coś kupować, 10 tyś.pln na choppera to mało i trzeba się trochę napocić aby gówna nie kupić. Ja bym wolał poczekać i z 15 tyś pln startować, pamiętaj że 3tyś wydasz spokojnie na ubrania. Choć na tych twoich długich trasach możesz w koszulce śmigać :biggrin: .

http://imageshack.us...9/hd201213.jpg/

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Yamahe gdyż wydaje mi sie że to bedzie najlepszy motocykl na poczatek ;)

Jak ma przynajmniej 175cm wzrostu to będzie wyglądał dość komicznie.

To trochę tak, jak ja bym na moim sporcie z żoną śmigał :sad: .

http://imageshack.us...9/hd201213.jpg/

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka miało być na miesiąc. Ogólnie trasę Radom - Łódź poznam bardzo dobrze, bo zamierzam jeździć nią raz w tygodniu w obie strony. Do tego jakieś dłuższe wycieczki latem i jazda po mieście.

 

Wzrost i waga ~175 cm 68 kg zapomniałem podać.

Edytowane przez floyd5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak jak jesteś młody i nie chcesz moto po roku sprzedawać to ja bym się zastanowił na triumpf . Fajne moto i w dobrej cenie taki jak Bonevill lub inny. Przeraża mnie że wszyscy śmigają virago obwieszonymi frędzlami. Zobacz sobie styl cafe racer, nie trzeba naśladować mas i nie musisz mieś dużo kasy na to.

Muszę kończyć jak co to pogadamy na priv, jak będziesz chciał, ja zawsze uciekałem od naśladowania innych, zobacz moje moto to zrozumiesz. Nie sprzedaje go tylko już zostaje zemną, nie bawi mnie kupowanie i sprzedawanie.

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubrania spodziewałem się, że wydam tak maks 1000 na początek (zestaw kask, kurtka, rękawice), na pewno nie kupię nic porządnego poniżej 3000 zł? Znajomy za mniej - więcej tyle kupił i mówi że jest OK wszystko z atestami, ale nie wiem ile w tym prawdy. Co do motoru mam rozumieć, że większość Hond Shadow wystawianych za 7000 - 8000 zł to zbyt przechodzone sztuki? Te cafe racer niestety nie podchodzi mi, wolałbym już jakiegoś fajnego nakeda. Wolę właśnie styl tych starszych Shadow z lat 80, Virago też mi się podoba, ale akurat frędzli od razu bym się pozbył.

 

BTW najtańszy Bonnevill na otomoto 18 500zł także akurat ten model chyba nie jest na moją kieszeń :wink:

Edytowane przez floyd5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubrania spodziewałem się, że wydam tak maks 1000 na początek (zestaw kask, kurtka, rękawice), na pewno nie kupię nic porządnego poniżej 3000 zł? Znajomy za mniej - więcej tyle kupił i mówi że jest OK wszystko z atestami, ale nie wiem ile w tym prawdy. Co do motoru mam rozumieć, że większość Hond Shadow wystawianych za 7000 - 8000 zł to zbyt przechodzone sztuki? Te cafe racer niestety nie podchodzi mi, wolałbym już jakiegoś fajnego nakeda. Wolę właśnie styl tych starszych Shadow z lat 80, Virago też mi się podoba, ale akurat frędzli od razu bym się pozbył.

 

BTW najtańszy Bonnevill na otomoto 18 500zł także akurat ten model chyba nie jest na moją kieszeń :wink:

Masz fajny na twoją kieszeń http://otomoto.pl/tr...r-M3111277.html (nie kupuj trupa za 7/8 tyś)

Co do skóry na taki moto około 1000pln-chyba że chcesz jak obdartus wyglądać, spodnie 350pln, kask ok600pln, rękawiczki,buty, bielizna termoaktywna i tak wyjdzie ok 3tyś pln.

Uzbieraj 15tyś pln i kup moto,poczekaj na koniec sezonu na pewno coś fajnego trafisz.

Co do stylu moto japońskich kwestia dyskusyjna, nawet sportstery HD z tych lat nie bardzo mi się podobają w originale.

Zawsze miałem dylemat czy chopper czy cafe racer-wybrałem złoty środek ale nie mów że wolisz virago czy honde magna od tego.

To tak jak byś powiedział że wolisz tłustą babę od wysportowanej szczupłej laski :banghead: .

http://www.fz6-forum...some-input.html

czy

http://www.youtube.com/watch?v=Q1QENuE3Hh8

Naprawdę jak widze moto obwieszone na raz frędzlami,lisie kity,kufry,ćwieki, gumole, light bary i ostatnio ledy to mi się rzygać chce.

Motor powinien być wyrażeniem osobowości i indywidualności nie ważne jakiej marki.

Kiedyś widziałem na oto moto choppera japończyka co miał zrobioną przyczepkę z podajnika na węgiel, to już na pewno był metanowiec (górnik).

http://www.zbm.fora....mage.php?i=3019

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam nieco inny problem, ale podepnę się pod ten temat bo jest genialny:)

Jestem w trakcie robienia prawka kat A, także jestem świeżakiem. Ciężko mi się zdecydować na cokolwiek, bo nie mam pojęcia jak się jeździ na poszczególnych rodzajach motorów. Najbardziej podobają mi się choppery, takżę zacznę przygodę od nich. Czy moglibyście mi doradzić co na początek może być dla mnie dobre od czego powinienem zacząć i co doradzacie? Do rzeczy, mam 182 cm wzrostu, rozglądałem się za y virago 250 ale doczytałem że po prostu z duży jestem, z wyglądu strasznie mi się podoba:> Poj najlepiej między 250 a 500. Może to głupie, ale zależy mi bardzo na ekonomii motorka, chciałbym żeby palił w granicach 3-4 l / 100km a do tego żeby nie był taki mułowaty. I oczywiście kasa, motorek planuję kupić w okresie zimowym, dużo ludzi zmienia także będzie duży wybór, planuję wydać od 3 do 5 tysia. Być może to nie dużo ale mam jeszcze inne wydatki a jeszcze się uczę:P Czekam na wasze odpowiedzi! dzięki:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...