Skocz do zawartości

wrzucanie 6 biegu przy 5 stopniowej skrzyni, ruszanie przy rozgrzewaniu moto


Stan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

*kiedy wrzucam 6 bieg a mam tylko 5 biegow czyli wiadomo wciskam sprzeglo chce wrzucic a tu nie ma nic dalej , to puszczajac sprzeglo motocykl tak jakby troszke zwalnia i ciutke tak jakby hamowal silnikiem , wiecie o co chodzi na sprzegle sie jeszcze ciut rozbuja a puszczajac je, nie zapinajac biegu wyzszego tak jakby wyhamowywuje troszke. I takie moje pytanie czy to jest szkodliwe dla silnika, czy tez elementow skrzyni itd ?

 

*kiedy rozgrzewam moto, i w tym czasie sie ubieram wsiadam na nie i wrzucajac jedynke czuje takie lekkie szarpniecie, potem juz jak sie silnik zagrzeje lepiej itd nic takiego nie wystepuje, od jakiegos czasu w trakcie rozgrzewania wciskam pare razy sprzeglo [bez wrzucania biegu] i takiego zjawiska nie ma, jednak chcialem zapytac czy takie wciskanie sprzegla przy rozgrzewaniu jest dobre czy zle, jak to robic nie wciskac i niech lekko szarpnie czy wciskac pare razy bez wrzucania biegu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*kiedy rozgrzewam moto, i w tym czasie sie ubieram wsiadam na nie i wrzucajac jedynke czuje takie lekkie szarpniecie (...)

 

mądrość archiwów mówi:

http://tinyurl.com/2vjmft

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podłącze z pytaniem:

- jadę np. na 4 biegu, widze z daleka czerwone więc redukuje do 1 przy dosc dużej prędkości i przy redukcji z 2 na 1 jest takie lekkie pizdnięcie ... Czym to jest spowodowane ?

Jak redukuje z 2 na 1 już praktycznie stojąc albo jadąc bardzo wolno to tego łomotu nie ma ... :buttrock:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to "pizdnięcie" to szarpnięcie po polsku ?

 

Wszystko dlatego że na 2 biegu masz niższe obroty, przez co wszystkie elementy silnika wolniej pracują. Kiedy chcesz wrzucić 1 to wtedy siłą rzeczy silnik zaczyna pracować na wyższych obrotach. Redukcja do 1 powoduje przeciążenia w skrzyni biegów. Dla złagodzenia skutków stosuje się przegazówkę (sprzęgło i ruch ręki na manetce gazu). Przegazówka powoduje że siły działające na tryby w skrzyni są mniejsze (równoważą się - przy przegazówce tryby przyspieszają i nie występuje tak duża różnica pomiędzy siłami działającymi na skrzynie na 1 i 2 biegu).

 

Także stosuj przegazówkę, a jeszcze lepiej nie redukuj do 1 przy dużej prędkości, bo skrzynia w końcu padnie. Biegi są po to żeby regulować prędkość i obroty. Do świateł dojeżdzasz na biegu i sprzęgle. Dopiero wtedy bawisz się we wrzucanie 1. Tak mnie uczyli na kursie na prawko.

 

A jeśli "pizdnięcie" to nie szarpnięcie - sorry za offtop :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jadę np. na 4 biegu, widze z daleka czerwone więc redukuje do 1 przy dosc dużej prędkości i przy redukcji z 2 na 1 jest takie lekkie pizdnięcie ... Czym to jest spowodowane ?

 

nie bardzo potrafię zdefiniować pojęcie "pizdnięcia", ale jak na mój gust jest to spowodowane katowaniem trybów w skrzyni biegów... o ile bowiem dobrze zrozumiałem, walisz - przy dużej prędkości - biegi od 4 do 1 trzymając non-stop sprzęgło, bez przegazówki, bez zapinania kolejnych biegów itd

jeśli tak jest, to po prostu naucz się zrzucać biegi kolejno, hamując na każdym silnikiem. poczytaj sobie o redukcji biegów (choćby na forum, zdaje się, że Tomek pisał coś na ten temat) i postaraj się zastosować. powinno przestać "pizgać" :icon_biggrin:

jeszua

...który od niedawna uczy się na nowo jak efektywnie zmieniać biegi przy minimalnym/ bez użycia sprzęgła :icon_biggrin:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie "jebudu" ;)

W crossówce robiłem identycznie i to nie występowało, zawsze robię przegazówkę przy redukcji :buttrock:

 

Jedyną receptą na to jest poprostu dojechac do samych świateł na sprzęgle, na 3 biegu i zrzucic do 1 biegu juz po zatrzymaniu :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...