Skocz do zawartości

Jazda w grupie


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moze jeszcze:

- wyprzedź

- tankujemy

 

Co sądzicie o sygnalizowaniu chęci wyprzedzenia kolegi klaksonem, wiadomo lusterka duzo nie pokazują. Dla bezpieczenstwa przydalo by sie zeby ten z przodu wiedzial ze nie powinien fruwać po pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przydałby się taki "przyklejony" temat: "Porozumiewanie sie w czasie jazdy" lub "Sygnały, gesty i znaki motocyklowe"

Niech się "młodzi" ( i nie tylko młodzi) uczą.

Dobre sygnały z tej stronki : http://www.ama-cycle.org/roadride/groupRideSignals.asp może ktoś przetłumaczy na polski :clap:

 

Ustalenie "sygnałow, znaków firmowych" to też dobry pomysł :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sygnały z tej stronki : http://www.ama-cycle.org/roadride/groupRideSignals.asp może ktoś przetłumaczy na polski

ZAjebiste!! nie wiem czy trzeba tłumaczyc bo chyba na obrazkach widac! Ale nauczyc sie tego to juz inna bajka :icon_rolleyes:

 

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze:

- wyprzedź

- tankujemy

 

Co sądzicie o sygnalizowaniu chęci wyprzedzenia kolegi klaksonem, wiadomo lusterka duzo nie pokazują. Dla bezpieczenstwa przydalo by sie zeby ten z przodu wiedzial ze nie powinien fruwać po pasie.

 

 

tak czy siak nie fruwa się po pasie jeżdząc w grupie ;p.

 

 

a wyprzedź i tankujemy to chyba jedne z najprostszych rzeczy do pokazania...

 

heh wczoraj na skrzyzowaniu,pokazywałem gosciowi w dostawczym, ze mu się paka otworzyła- pokazałem tył i rekami wykonałem gest otwierania ksązki- skumał za 1wszym razem. sie chce to sie da.

sie skacze,sie pływa... :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki, testował ktoś z was te łoki-toki co po 5km zasiegu mają. Są takie z funkcją reagowania na glos.

Nie wiem czy jest sens inwestowania w ten sprzęt, macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szczegolnie interesujacy jest ostatni motyw. Ile razy spotkaliscie sie z tym, ze ktorys z was stanal na swiatlach albo z jakiegos innego powodu, a reszta jedzie dalej majac wszystko gleboko gdzies!?!!?!?!? :D A pozniej szukasz swoich... i szukasz....szukasz...gonisz i szukasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polskiemu czy nie ale pouczajace. Wracajac z rybola motyw z wyprzedzaniem na dwupasmowce stosowalismy z powodzeniem na A4. Ale jedzac po wrocku jak witas grupe prowadzil to kilka razy trza bylo na czeronym jechac zeby grupy nie zgubic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie interesujacy jest ostatni motyw. Ile razy spotkaliscie sie z tym, ze ktorys z was stanal na swiatlach albo z jakiegos innego powodu, a reszta jedzie dalej majac wszystko gleboko gdzies!?!!?!?!? evil.gif A pozniej szukasz swoich... i szukasz....szukasz...gonisz i szukasz

 

na niektórych wyjazdach takie coś mi się nie zdarzało. Wszystko zależy od grupy, jeśli ludzie są normalni i wcześniej uzgodni się takie kwestie to nie ma problemu. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...