Skocz do zawartości

objawy pracy na 3 cylindrach


fabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odrazu zaznacze ze mechanik ze mnie zaden wiec pytam. Ostatnia moja maszyne dopadl ojciec i powiedzial mi ze nie podoba mu sie troche praca silnika ze ma wrazenie jakby jezdzil na 3 garach.W dodatku gdyt dotykal lapa ramy po lewej stronie byla troszke chlodniejsza niz po prawej.Wczesniej jezdzilem 2 cylindrowym motorkiem i jak jeden gar przestawal pracowac no to roznice czulem odrazu. Natomiast nie wiem jakie sa objawy gdy w 4 cylindrowym pracuja powiedzmy 3. Wczoraj wzialem maszynke na testy i raczej jezdzila normalnie choc juz sam nie wiem bo potem zaczalem sobie wkrecac ze moze jednak pracuje inaczej :bigrazz:. Ponadto dotykajac ramy z lewej strony faktycznie jak ojciec zauwazyl jest odrbine chlodniejsza nic po prawej ale zaznaczam ze odrobine. Czy odczuwalna moc bardzo sie zmniejszy gdy moto bedzie pracowac na 3 garkach czy raczej nie?

 

Moglby sie ktos podzielic spostrzezeniami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnei ze bedzie czuc.ten cylinder bedzie stawial opor.moto bedzie zmulone niebedzie sie wkrecac na oborty.na twoim miejscu zmienil bym wszystkie swiece i zobaczyl wtedy.

 

a po co zmieniać świece jeśli wszystko chodzi ?????? po prostu jeśli masz wątpliwości a nie tylko polegasz na zdaniu ojca to wykręć wszystkie świece i sprawdź ich kolor - jeśli wszystkie są równe tzn mają jednakowy kolor i stan itp to nie masz się czym martwić a jeśli nie to napisz co zauważyłeś i będziemy radzić dalej

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal motor i ściągaj po kolei fajki jeżeli zdaży się, że po ściągnięciu fajki motor chodzi jak chodził to znaczy, że na ten cylinder nie chodzi.A zresztą czuć dużą różnicę w mocy, jak mi YZF chodził na 3 to wolno się wkręcał na obroty i strzelał z tłumika a na drodze gdzie powinien mieć spokojnie ponad 200 na odcinku miał 140-150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie duża różnica w mocy. motocykl będzie o 25 % słabszy...

A co on z kalkulatorem jezdzi i liczy mam 150km stunter mówił, że straciłem 25% mocy układa proporcję, pozniej jedzie na hamownie sprawdzić ile ma koni czy stunter nie kłamał :buttrock: .CO myślisz że jak 4 cylindry to 1 cylinder to 25% mocy moim zdaniem to h*j się ma do siebie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią - sciągaj po kolei fajki i wtedy bedzie wszytsko jasne...

 

A co do tej mocy - 100% mocy / 4 gary = 25% mocy :) No ale niedość, że z jeden gar nie daje tych 25% mocy to jeszcze jak nie pracuje to stawia dodatkowe opory sprężania, także będzie to trochę więcej :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qpa ma trochę racji (ale nie powinien napisać tego w ten sposób).

Kiedyś w Hondzie VF 500 F (4cyl w układzie V) na jednym cylindrze padła mi świeca ale moto na pewno nie utraciło 25% mocy. Różnica była odczuwalna, z tym że nie aż w takim stopniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opory sprezania wystepuja zawsze...

 

Obroty na biegu jalowym, w ktorym nie pracuje jeden z cylindrow sa nizsze, niekiedy silnik gasnie, praca silnika staje sie wyraznie nierowna, moim zdaniem kontrola rozgrzewania sie poszczegolnych rur wydechowych wychodzacycg z silnika daja dobry obraz ewentualnej dolegliwosci. Mysle ze Twoj motocykl pracuje prawidlowo a nasi rodzice przyzwyczajeni sa do innego brzmienia silnika niz ten z GSXR ;)

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...