Skocz do zawartości

Nieprzyjemnie pachnacy problem z rekawicami


Rekomendowane odpowiedzi

:(

 

nie pracowałem, nie pracuje, nie zamierzam.

 

mam dużo ciuchów ałtdorowych i wkurza mnie np. przemakająca kurtka na desce, albo capiące wkłady do burtonów.

no i załatwiłem już sobie kiedyś zajefajną i drogą kurtkę alpinusa, zwykłym praniem.

wyszła z prania jak z koziej dupy i już nic się nie dało zrobić. a taka fajna była :icon_rolleyes:

 

 

...a pozatym to gadżeciarz jestem :flesje: [ale coraz mniejszy im starszy, słowo]

 

ps.

zapomniałech dodać że te środki nie usuną bardzo silnych zabrudzeń - takowe należy na mokro potraktować szczoteczką albo/i gąbką przed praniem.

Edytowane przez bert

s*am na polityczną poprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę stary temat, a problem ten sam, pojawił się po ostatnich upałach.

Rękawice skórzane Held'a, z wyściółką w środku, membrany brak z tego, co mi wiadomo.

Czy ma ktoś jakiś patent jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza rękawic?

Prać nie chcę, żeby ich szlag nie trafił, na lewą stronę też nie da się przewrócić, żeby przynajmniej wilgotną szmatką z mydłem przelecieć. Są jakieś specyfiki do takich rzeczy?

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stary temat, a problem ten sam, pojawił się po ostatnich upałach.

Rękawice skórzane Held'a, z wyściółką w środku, membrany brak z tego, co mi wiadomo.

Czy ma ktoś jakiś patent jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza rękawic?

Prać nie chcę, żeby ich szlag nie trafił, na lewą stronę też nie da się przewrócić, żeby przynajmniej wilgotną szmatką z mydłem przelecieć. Są jakieś specyfiki do takich rzeczy?

Nigdy nie praliście skórzanych butów (adidasków)? Moje kochane conversy właśnie się suszą, bo pranie ręczne już nic nie dawało.

 

Jeśli masz protektory nieskalane nawet ryską to wrzuć rękawice do płóciennego worka i go zawiąż - nie porysują się. Do pralki wrzuć też jakieś inne pranie, żeby się nie walały po pustym bębnie za bardzo.

 

Wypastuj je przed praniem (skóra się wtedy nie wypierze za dobrze, ale mniej jej woda zaszkodzi), po praniu balsamem do skór albo zwykłym kremem/oliwką natrzyj, zostaw do wyschnięcia, po wyschnięciu - to samo balsam albo krem.

W czasie schnięcia załóż kilka razy na ręce, pozginaj palce.

 

To skóra jest, wcale się tak bardzo wody nie boi, trzeba tylko o nią zadbać, jak o własną (albo i lepiej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciuchów z membraną NIE WOLNO prać w klasycznych proszkach - detergenty niszczą membranę.

 

polecam NIKWAX tech wash do prania/impregnowania.

 

dodatkowo, do impregnacji po praniu - NIKWAX tx direct,

/impregnacja polega na kolejnym praniu, nie trzeba rzeczy suszyć/

 

do prania innych rzeczy - NIKWAX loft tech,

 

do impregnacji hardcorowej [na full deszcz] NIKWAX tent & gear proof [namioty, plecaki, inne]

 

do impregnacji odzieży bawełnianej, poliestrowej, brezentowej - NIKWAX cotton proof

 

do impregnacji flisu, polaru, wełny - NIKWAX polar proof

 

Dokładnie. Produkty sprawdzone i łatwo dostępne w prawie każdym sklepie sportowym.

A, ja też dla nich nie pracuje. Korzystam od kilku lat z ich wyrobów i jest ok.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie na smrodki, choć na rękawicach motocyklowych nie testowałam, polecam moczenie w occie.

No i jak te zapachy się pomieszają to masz skuteczny środek na komary i w ogóle wszystko inne :icon_mrgreen:

 

Ale jest pewien babciny sposób na śmierdzące buciory, może i na rękawicę zadziała, mianowicie kroisz cytrynę w plasterki, te plasterki wkładasz do buta i tak zostawiasz aż wyschną. Podobno brzydki zapach znika i już nie powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...