Skocz do zawartości

Cylinder ?aluminiowy? ?żeliwny?


jajewa777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem kit'a do mojej hondy HM :banghead:

 

> i nie wiem czym się rożni cylinder aluminiowy od żeliwnego ?????

 

> który polecacie ? \/

http://sklep.mieloch.pl/index.php?cPath=65...396ecde4257dbd4

 

Jak to możliwe ze 70ccm ma 20KM > http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...396ecde4257dbd4

 

A 80ccm ma "- moc 17.5KM przy 12300obr/min," > http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...396ecde4257dbd4

 

??????

 

Za odp z góry dziękuje i pozdrawiam :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder żeliwny - możliwość regeneracji poprzez szlif i kupno nadwymiarowego tłoka, w razie zatarcia da sie jeszcze uratować - za cenę mniejszej mocy

 

Aluminium - tuleja jest pokryta nicasilem, co wiąże się z częstszymi wymianami tłoka i w razie zatarcia bardziej opłaca sie kupić nowy cylek ...

 

to w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder żeliwny - możliwość regeneracji poprzez szlif i kupno nadwymiarowego tłoka, w razie zatarcia da sie jeszcze uratować - za cenę mniejszej mocy

 

Aluminium - tuleja jest pokryta nicasilem, co wiąże się z częstszymi wymianami tłoka i w razie zatarcia bardziej opłaca sie kupić nowy cylek ...

 

to w skrócie

W razie zatarcia nicasilu wstawiasz tuleje żeliwna za 300zl i masz to samo co żeliwny więc bardziej opłaca sie nicasil. Bo kto odrazy zakłada że zatrze sprzet. A tak na nicasilu skonczy mu sie tłok to zakłada kolejna selekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe ze 70ccm ma 20KM > http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...396ecde4257dbd4

 

A 80ccm ma "- moc 17.5KM przy 12300obr/min," > http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...396ecde4257dbd4

 

Moc zależy nie tylko od pojemności, ale także od wielu innych parametrów. IMO lepszy jest cylinder 80 ccm - większa pojemność od 70 ccm i mniejsza (niewiele) moc gwarantują większą trwałość. Do tego lepsza cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od klasy cylindra.Np HEbo maNston 70cmm bedzie lepszy niz nawet Malossi mhr 80.Do am6 zdecydowanie cylinder aluminiowy.Polecam ci bo jest w dobrej cenie i mialem z nim pare razy stycznosc Airsail 70 alu.Bardzo ladnie silnik daje czadu na tym cylindrze.aha i kupuj tylko 2 pierscieniowy.w enduro 1 pierscieniowy egzaminu niezdaje

 

To zalezy od klasy cylindra.Np HEbo maNston 70cmm bedzie lepszy niz nawet Malossi mhr 80.Do am6 zdecydowanie cylinder aluminiowy.Polecam ci bo jest w dobrej cenie i mialem z nim pare razy stycznosc Airsail 70 alu.Bardzo ladnie silnik daje czadu na tym cylindrze.aha i kupuj tylko 2 pierscieniowy.w enduro 1 pierscieniowy egzaminu niezdaje( w silniku am6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem co do wyboru cylindra :icon_twisted:

tylko ze ja do aprili rs ale te same cylindry do am6

 

i wybieram ten 80cc żeliwny bo tańszy i ta sama moc

jajewa777 tam nie pisze ze ten 70cc ma 20 koni tylko około

 

i takie małe pytanie czy muszę mieć wzmocniony wal do tego kupletu i czy elektryczny starter da rade uciągnąć tego cylka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem żeliwny ale Tec 50cc. moc jest ta sama co w alu - tak zapewnia sprzedawaca. wiem że motorowery zajeżdząją się szybko a mało kto je oszczędza. widziałem też co dzieje się z wałem , częsciami skrzyni biegów przy pojemności 80cc wiec odpowiedziałem sobie szczerze- za dużo masz kasy?? 50cc w tym silniczku jest bardzo mocna a niewiele silników ma moc na poziomie 8KM przy tej pojemnośći. także ja na tunig cylindrów nie ide.

 

 

co do tematu to wybierz żelwiny bo mając cylinder 80cc pod tyłkiem nie będziesz chciał jeździć 60km/h tylko przyłożysz ile wlezie a jak masz seryjny wął - który musze przyznać dużo wytrzymuje ale jednak przystosowany jest do 50cc- to mogą się różne rzeczy stać a wielce pradopodobnym jest to że uszkodzi się jakieś łożysko które porysuje cylek - co przynikasilu oznacza kolejene 6 czy 7 baniek w plecy. oczywiście tak nie musi być al pamiętaj że takie rzeczy nie są rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie małe pytanie czy muszę mieć wzmocniony wal do tego kupletu i czy elektryczny starter da rade uciągnąć tego cylka ?

 

Z tego co mi wiadomo to tak (podobno standard wytrzymuje 1400 KM) :P

no i przydało by sie wymienić gaźnik :wink:

Edytowane przez jajewa777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...