Skocz do zawartości

yeeee butttt...


CosmoSquig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiło i na mnie niestety... Jechałem sobie wczoraj w Bieszczady. Już za Krakowem zaczęło lać, ale wierzyłem, że zaraz przestanie (zaufałem prognozom) i pomimo braku przeciwdeszczówki jechałem sobie spokojnie dalej. Koło Jasła był remont mostu, przy czym obok mostu remontowanego był ustawiony taki prowizoryczny, z desek. Deski perfekcyjnie wyślizgane od opon, mokre, śliskie bardziej, niż się spodziewałem. No i właśnie na tym mostku, pomimo małej prędkości (ok. 40-50km/h) delikatne ujęcie gazu skończyło się uślizgiem tyłu, którego niestety nie udało mi się opanować. Tył spokojnie wyprzedził przód, a ja wycedziłem lewym pośladkiem w glebę. Największy problem polegał na tym, że mostek już się kończył, a za nim był mały betonowy garb i potem zwykły asfalt. Oczywiście zarówno moto, jak i ja walnęliśmy w garb i ślizgaliśmy się wesoło dalej po asfalcie. W sumie ok. 15-20m (razem z kawałkiem mostka). Na szczęście nie było po drodze żadnych twardych przeszkód...

 

Wnioski:

- Śliskie dechy są naprawdę śliskie. Serio. Porównywalne do mocno zbitego śniegu przechodzącego w lód.

- Vstrom nijak nie pomaga w opanowywaniu tańczącego tyłu. Na np. transalpie wychodziłem z gorszych sytuacji. W Vstromie jak już tył zacznie uciekać z przyczyny innej niż powerslide, to nie bardzo wiem co zrobić, żeby nie wy...bać. Bliżej mu pod tym względem do szosówki, niż do enduro.

- Texy są ok. Ślizg w gaciach Buse z Cordury był delikatniejszy niż lekka gleba na nartach wodnych. Odruchowo (nie wiem kiedy) próbowałem chyba podeprzeć się ręką, bo mam stłuczony nadgarstek i obtartą rękawicę.

 

Straty w sprzęcie to pęknięty handbar, klamka sprzęgła, balanser wraz z mocowaniem. Porysowany i pokrzywiony gmol (do wymiany...). Pęknięta dźwignia zmiany biegów, obdarta solidnie boczna stopka, kompletnie zmasakrowany podnóżek pasażera. Pogięty stelaż kufra bocznego, urwane mocowania kufra.

 

Pytanie do Was - dość poważnie rozważam sprzedanie Vstroma na koniec tego sezonu. Czy lepiej naprawić uszkodzenia z AC (bezgotówkowo) i wystawić sprzęta na sprzedaż "odpicowanego", czy może wziąć kasę z AC do kieszeni, a sprzęta sprzedawać jako uszkodzonego? Szacuję, że kasy z AC będzie ok. 2-3 tys pln. Za ile można realnie sprzedać Vstroma 650 2006 w stanie ok, a za ile szlifniętego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nic Ci sie nie stalo :banghead:

 

Ja chyba bym naprawil motocykl z AC i sprzedal. Bedzie naprawiany na nowych czesciach, wiec uszczerbku na wartosci nie zanotujesz. A ze nie byl to dzwon, tylko lekki szlif, nikogo na konia nie wsadzisz.

 

P.S. Czemu chcesz sprzedac Vstroma i na co planujesz go zamienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę, że po takim ślizgu po mokrym moto raczej się nie skrzywi?

 

Vstroma planuję wymienić na coś bardziej offroadowego - KTM LC4 Adventure na przykład. Ten KTM byłby wtedy moim sprzętem do turystyki "bez ograniczeń", a dodatkowo za jakiś czas skołowałbym sobie coś w stylu np. Bandita 600/1200 w wersji bez owiewki do luzackiej jazdy popołudniowej czy jakichś szosowych wypadów we dwoje (jakiś starszy, zadbany egzemplarz).

Vstrom nie satysfakcjonuje mnie w terenie - zamierzam skołować typowo terenowe moto, jednak przystosowane do pokonywania dłuższych tras (opcja to Suzuki DRZ lub Yamaha TT600).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wesolo, dobrze, ze jestes caly. Mysle, ze jak sie postarasz to z AC wyciagniesz znacznie wiecej niz piszesz, jak wybierzesz opcje gotowkowa, to nawet po naprawie Ci cos zostanie. Jednak podejrzewam, ze nie bedzie Ci sie chcialo w to bawic. Za sprzeta dostaniesz wiecej jak go zrobisz. Napewno mniej niz za zupelnie bezprzygodowego, bo jednak dwa szlify to dwa szlify - nie jest to igielka.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwną trasę waść obrałeś... zdecydowanie lepsza IMHO wiedzie przez wieliczkę- lipnicę murowaną- nowy sącz i dalej już równo dalej. ale tym mostkiem też jechałem, więc wiem gdzie to

no nic, grunt, że straty "osobowe" niewielkie :banghead:

 

co do naprawy, to ja bym jednak naprawił z ac - tylko poszukać taniej części, niż w oficjalnej sieci dystrybucji. może się uda..? na uszkodzone moto, nawet jeśli to tylko podnóżek, ludzie będą krzywo patrzeć podejrzewając chyba, że za tym kryje się jakiś duży strzał (sprawdzone, bo jak przyznaję się bez ściemy do stanu xj-ty, to ludzie wolą kupować od kowali-oszustów z allegro "bezwypadkowe" wyklepane z przystanku tramwajowego...)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwną trasę waść obrałeś... zdecydowanie lepsza IMHO wiedzie przez wieliczkę- lipnicę murowaną- nowy sącz i dalej już równo dalej. ale tym mostkiem też jechałem, więc wiem gdzie to

no nic, grunt, że straty "osobowe" niewielkie :cool:

 

co do naprawy, to ja bym jednak naprawił z ac - tylko poszukać taniej części, niż w oficjalnej sieci dystrybucji. może się uda..? na uszkodzone moto, nawet jeśli to tylko podnóżek, ludzie będą krzywo patrzeć podejrzewając chyba, że za tym kryje się jakiś duży strzał (sprawdzone, bo jak przyznaję się bez ściemy do stanu xj-ty, to ludzie wolą kupować od kowali-oszustów z allegro "bezwypadkowe" wyklepane z przystanku tramwajowego...)

jsz

Jak chcesz troche serpentyn i dorzystych dróg to najlepiej jechac przez przemyśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - wiem, że trasa smętna, ale miałem kilka 'checkpointów' do zaliczenia po drodze i niestety tak było najsprawniej. Droga Kraków - Tarnów to porażka... Jeden wielki plac budowy i korek. Najchętniej bym jechał przez Nowy Targ, Krynicę, itd itd....

 

tmi - tak, latałem swojego czasu turystycznie na DRZ400S. 500km dziennie mykałem w 2 osoby z bagażem. Tak, wszyscy współczują mojej pasażerce ;) W 1 osobę jest luz. Wystarczy robić przerwy co 1-2 godziny i możesz zaiwaniać choćby na koniec świata.

 

Decyzja podjęta - umawiam się z gościem od ubezpieczenia i odpicowuję moto na błysk bezgotówkowo. Będzie gotowe pod koniec sierpnia. Ktoś chce kupić? Cena ok. 20 tys, w tym komplet 3 kufrów. Rocznik 2006, przebieg będzie ok. 20000km (jadę jeszcze do Rumunii w przyszłym tygodniu - naprawa moto będzie po powrocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...