Skocz do zawartości

nie da sie ustawic gazników VFR 750


Buła
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,od poczatku,oddałem swoja VFR do serwisu na przejrzenie,czyszeczenie i synchronizacje gazników i sprawdzenie zaworów,dowiedziałem sie ze moto miało bardzo zasyfione gazniki,mechanik powiedział mi ze trzeba było czyscic je dwa razy,i teraz moje pytanie,sytuacja wyglada tak ze nie mozna ich teraz zsynchronizowac.i tutaj moje pytanie do kogos kto naprawde ma pojecie o takich sprawach,czy przez jakis przedmóch z uszczelki lub spiete zawory nie mozna ustawic gazników,bo tak mi powiedział mechanik,ma w poniedziałek sciagnac pokrywy zaworów i to sprawdzic,czy to jest mozliwe.

Edytowane przez Buła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przed jakakolwiek regulacja gaznikow trzeba byc pewnym ze luzy zaworowe sa wlasciwe, nie ma przedmuchow na uszczelkach pod glowicami i zaplon jest dobrze ustawiony. Przedmuchy i zawory mozna sprawdzic w miare szybko, ale jak klient za to nie placi, to mechanik nie sprawdza, tylko bierze sie za gazniki za ktore klient placi.

Jak potem okazuje sie ze jest problem z ich ustawieniem zaczyna sie szukanie dlaczego i cala robote zaczynamy jakgdyby od konca.

Dlatego odstawiajac moto do mechamika warto zaplacic za sprawdzenie luzow i ew zmierzenie sprezania, zeby potem juz bez problemow zrobic gazniki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego warsztatu sprawdzam zawsze stan świec zapłonowych i jeżeli są nadpalone najpierw je wymieniam. Zdarza się że klient nie zgadza się na wymianę świec wtedy oddaję motocykl bez regulacji.

Nie zrozumiałem dokładnie co masz na myśli że gaźniki trzeba czyścić dwa razy - czyżby mechanik chciał podwójną zapłatę bo za pierwszym razem źle wykonał swą pracę?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrem... jak gaźniki mogą wymagć dwukrotnego czyszczenia? to z a pierwszym razem nie można ich wyczyścić dokładnie i na "zicher" ??

coś tu nie gra... czyżby mechanior chciał zedrzeć kasę? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrem... jak gaźniki mogą wymagć dwukrotnego czyszczenia? to z a pierwszym razem nie można ich wyczyścić dokładnie i na "zicher" ??

coś tu nie gra... czyżby mechanior chciał zedrzeć kasę? :/

witam,no własnie nie wiem czemu musieli dwa razy czyscic,przez telefon powiedział mi ze jak wyczyscili pierwszy raz to cos było nie tak i musieli jeszcze raz je rozbierac,własnie chodzi mi o to zeby nie było tak ze chca kase ze mnie zerwac,a co do zaworów to powiedzieli ze najpierwa zrobia gazniki a potem sprwadza zawory a z postów wynika ze powinno byc na odwrót,cos mi sie wydaje ze jutro bedzie trzeba tam zajechac i przypilnowac sprawy osobiscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś miałem dostęp do urządzenia do synchronizacji gaźników o nazwie Indiana ....coś tam to za jego pomocą mogłem stwierdzić czy luzy zaworowe są właściwe i czy zawory nie są powypalane. Może chłopaki mają Indianę i nie chcą robić dwa razy tej samej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś miałem dostęp do urządzenia do synchronizacji gaźników o nazwie Indiana ....coś tam to za jego pomocą mogłem stwierdzić czy luzy zaworowe są właściwe i czy zawory nie są powypalane. Może chłopaki mają Indianę i nie chcą robić dwa razy tej samej roboty.

witam,nie wiem jak sie nazywa to urzadzenie ale dzisiaj nie mogłem tam zajrzec,ale jutro to bede chciał jechac do nich i zobaczyc to wszystko na zywo .

Edytowane przez Buła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...