Skocz do zawartości

Regulacja zaworow XL 250e


K@rolrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich motocyklistow :) :icon_rolleyes:

Chcial bym jakies namiary na regulacje zaworow :) lekko mi stukaja lekutko, mechanik mowil zebym cos poszukal w necie ale kiepsko. I zwracam sie do was :) jesli ktos wie lub ma serwisowke pisac :)

Jakie maja byc luzy nominalne zaworow ? bo mechanik mowil ze to w mojej xl 250 to sczelinomierzem ustawia ale nie wiem wlasnie jaka grubosc czyli odstep i potem odczuwa moc lekko i prace silnika podczas jazdy gdy sa dobrze wyregulowane zawory. Jesli ktos wie niech sie podzieli tym :) tak pomoze mi i innym :) Pozdro K@rolrider :) :icon_mrgreen:

Edytowane przez K@rolrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze sprawdzenie luzow co 1500 km, wymiana oleju co 1500 km,czeste sprawdzenie napiecia lancucha rozrzadu- bo ma taki dziwna sprezyne do napinania ze potrafi od drgan i zuzytego lancucha( tzw biczowanie lancucha), puscic jedna strona sprezyny i napiecie szlag trafia. Pozdr. Janek klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowki nie mam, ale pomocne jest takze zajrzenie na stone www.bikebandit.com, opcja OEM parts i potem Honda i rocznik i typ, tam sa skatalogowane czesci rozebrane na czynniki pierwsze wystarczy zrzucic na kompa i skserowac , jak ma kto pojecie dojdzie zreszta co do czego- tam bedzie widac ta nieszczesna sprezyne napinajaca...od lancucha rozrzadu

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze sprawdzenie luzow co 1500 km, wymiana oleju co 1500 km,czeste sprawdzenie napiecia lancucha rozrzadu- bo ma taki dziwna sprezyne do napinania ze potrafi od drgan i zuzytego lancucha( tzw biczowanie lancucha), puscic jedna strona sprezyny i napiecie szlag trafia. Pozdr. Janek klekotek 748 S.

 

Mam nadzieję, że o sprawdzaiu zaworów co 1500 km napisales konkretnie do tego modelu.. Bo ja po regulacji machnalem juz jakies 3 tys. km i nic nie sprawdzalem..

Edytowane przez przemekpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że o sprawdzaiu zaworów co 1500 km napisales konkretnie do tego modelu.. Bo ja po regulacji machnalem juz jakies 3 tys. km i nic nie sprawdzalem..

 

bo kto by sprawdzał zawory w turystycznym moto co 3 tys km :)

niektórzy by musieli co dwa tygodnie tam zaglądać :)

u mnie w gsx jak i chyba w zzr jest coś ok 6 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj ze strony www.bikebandit.com jak radzil Janek i zacznij sie uczyc angielskiego. Pomoze w przyszlosci nie tylko w mechanice:)

Co do regulacji co 1500 km to b.stara japonia wymagala tak czestej regulacji i b. czestych wymian ( dosc kiepskiego ) oleju.

Nie mozna tego porownywac do wspolczesnych motocykli.

W anglikach to samo regulacja zaworow co 500 mil, zmina oleju co 1000.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

w sobote koledze własnie reguilowałem zaworki w tej maszynie i cos jednak dalej sie tłucze mysle ze to łańcuch jak sie do niego dostac;>

 

 

 

>Co chcesz zrobic? wymienic rozrząd czy naciagnąć łancuszek?? jeśli naciagnąć to , o to sposób :

 

jeśli masz silnik starszego typu (okrąglak, czyli NIE RFVC) to

właśnie śruby są na zewnątrz i naciąga się łańcuch następująco:

-odpal moto i zostaw na wolnych obrotach (ok 1300-1500)

-odkręć śrubę z tyłu głowicy po prawej stronie

-odkręć śrubę nieco niżej (na cylindrze też z tyłu i też po prawej)

-zaczekaj kilka sekund (ale niech moto będzie na wolnych obrotach, NIE GAZUJ!!)

-dokręć teraz obie w odwrotnej kolejności

 

> Pozdrawiam. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...