Skocz do zawartości

Mała dziurka w baku


Szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W moim baku jakieś 3 miesiące temu nie wiem jak, ale powstała mała dziurka przekroju 1,5 x 1,5mm.

W dzień po tym została zaklejona Poxiliną dwuskładnikową. Niestety dzisiaj ledwo co dojechałem do domu i problem powrócił. Benzyna wyważyła grubą warstwę kleju. Spawanie baku nie wchodzi w rachubę już

usłyszałem wiele opinii lecz wolę zostać pokierowany przez bardziej doświadczonych motocyklistów. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie lutowania cyną to jaki kwas do lutowania uzywacie?

Kwas solny koniecznie "przetrawiony".

Jest masa gotowych preparatów.

Ja brałem "odrdzewiacz" (rozcieńczony kwas solny), i wrzucałem paski cynku z obranej bateryjki.

Po godzinie masz gotowy topnik do lutowania stali.

Blaszek musi być na tyle dużo, żeby się nie wszystkie strawiły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fosol to roztwór kwasu solnego i nadaje się dopiero po zabiegu z kawałkami cynku.

Pozdrawiam.

Może zacznijmy od tego, że Fosol to roztwór kwasu fosforowego. To bardzo wielka różnica w porównaniu z solnym...

 

Do lutowania polecam kalafonię i dobrą starą polską lutownicę transformatorową :) . W użyciu widziałem jeszcze pastę do lutowania rur miedzianych. Działała bosko! Do kupienia w marketach budowlanych (koniecznie musi zawierać kwas mrówkowy). Cyna oczywiście ołowiowa. Te nowoczesne ekologiczne wynalazki są beznadziejne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty poważnie to mówisz? pistoletową transformatorówką chcesz zbiornik lutować? To szykuj DVD i kawę bo tyle czasu ci to zajmie, a i tak nie wyjdzie.

To musi być DUŻA kolbowa lutownica. Masz dużo blachy do nagrzania.....

 

A kwas, to 10% roztwór solnego. Tylko potem trzeba dobrze wodą umyć.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisali - wrzucasz cynk do HClu

bo generalnie chodzi o sól mocnego kwasu i slabej zasady - ZnCl2

 

a jakie zadanie ma taki roztwor? oczyszczenie powierzchni? czy tez jej lekkie nadtrawienie i wywolanie mikrochropowatosci materialu, zeby sie cyna lepiej trzymala?

 

mam solny 33%, trzeba go rozcienczyc do 10%?

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...