Skocz do zawartości

Kask do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Młoda a mogła byś napisać jaki masz obwód głowy ( :D ) i jaki rozmiar kasku pasował na Ciebie? Bo też zastanawiam się nad kupnem LZ6 tylko że nie mam za bardzo gdzie przymieżyć i zastanawiam się czy jak pisze np. te 59-60 cm = rozmiar L, to czy faktycznie tak jest :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupilem motocykl wiec teraz zaczynam ubranko kompletowac :) i na razie zabieram sie za kupno kasku bo jazda ze "wspanialym" helmem firmy Tornado na glowie psuje cala przyjemnosc... ktory lepszy? nie ukrywam ze wolalbym kupic Lazera bo jest najtanszy :bigrazz: ale jesli jest miedzy nim a np. AGV spora roznica to wole dozbierac i kupic troche pozniej. jezdze MZ wiec nie osiagam zbyt duzych predkosci. moze ktos cos doradzi? ewentualnie moze byc jakis inny model ale najwazniejsze zeby cena nie przekroczyla ok. 320 zl. drozsze w ogole nie wchodza w gre bo po prostu nie bede mial tyle kasy wiec prosilbym o niepisanie tekstow typu "nie warto oszczedzac na kasku" i podawaniu modeli za 600 zl itd.

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=130339691 tu link do HJC

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=130946479 lazer LZ6

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=130222726 uvex daytona

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=131020796 AGV GP1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lazera to upewnij sie jaki to ma system opuszczania szyby. Ta ciemna zaslepka z obrzydliwa sruba z boku szyby moze swiadczyc o tym, ze kryje sie tam zwykly oporowy mechanizm (czyli cos takiego jak w Tornado). Jesli to taki system to radzilbym darowac sobie taka oferte.

 

Wszystkie z wymienionych kaskow sa podobnej klasy i jak na MZ w zupelnosci wystarcza.

 

Ewentualnie mozesz zastanowic sie rowniez nad oferta kaskow MT.

Tu masz test MT Thunder - tym razem kolega testowal wiec nie moge wiele wiecej powiedziec niz w tym materiale:

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=140

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu moge ci podpowiedziec - ze z lazera lz6 bedziesz na bank bardziej zadowolony niz z uvexa daytony !!! wiem bo posiadam i taki i taki i lazer ma szersza brodke i lepiej zaslania od wiatru. Tak czy inaczej zaden z tych kaskow nie jest jakims cudem techniki - aczkolwiek wiem ze lazer ratuje zycie ( bynajmniej w moim wypadku tak bylo , uderzenie o ziemie przy predkosci jakies 60-70km/h - i poza wiekszymi rysami nic mu sie nie stalo , szybka na miejscu , skorupa nie peknieta ) - wiec polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam kask Lazer LZ6 i jestem z niego bardzo zadowolony. Dla mnie jest idelany bo nie przekraczam prędkości 90 km/h. Jest dość lekki w porównaniu do kasków z tej samej półki cenowej. Waży 1350 g. Wg. mnie nie jest bardzo głośny. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Przymierzałem różne kaski w podobnych cenach.

Edytowane przez zielu-piastow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam w AGV GP1 i nie mam na co narzekać, wentylacja dobra, nie jest zbyt głośno. Jednak z kupnem kasku na Twoim miejscu bym się jeszcze wstrzymał. W sumie zezon prawie już za nami a jak wiadomo w zimę można trafić na lepsze oferty. Będziesz miał spokojnie czas na szukanie kasku i wybieanie ofert. Poza tym może warto dozbierać i kupić coś lepszego. Moto na pewno kiedyś będziesz zmieniał na coś większego a kask to kask - jeść nie chce, a glowa raczej Ci nie urośnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieranie i kupno lepszego raczej nie wchodzi w gre bo na razie sie ucze i nie mam zadnych dochodow i po prostu nie mam z czego... i kupowal bede chyba dopiero w grudniu. moze bym byl w stanie nawet troche dorzucic kasy ale wtedy bym nie mial nawet zadnej porzadnej kurtki na moto ani rekawic wiec wole jednak kupic troche tanszy kask i do tego chociaz jakas skore bo w dresikach raczej nie mam ochoty jezdzic :banghead:

 

a orientuje sie ktos jak jest z cenami takich kaskow na motobazarach? sa na poziomie tych z allegro czy moze da sie dostac troche taniej? i kiedy jest najblizszy zorganizowany? interesuje mnie wlkp wiec jesli cos takiego jest to zapewne w poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

a orientuje sie ktos jak jest z cenami takich kaskow na motobazarach? sa na poziomie tych z allegro czy moze da sie dostac troche taniej?

 

hej, ja polecam gp1, sam taki mam od poczatku sezonu i jest naprawde ok.

na motobazarze kupilem go w cenie podobnej do tej z allegro, ale co wazniejsze - bedziesz tam mogl przymierzyc kask czy ci nie lata na glowie , bo rozmar rozmiarowi nie rowny jesli chodzi o rozne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poszukać kasku Shark XRS, który ma skorupę z laminatu szklanego, jest cichutki i kosztuje około 300 zeta?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi :)

chyba po prostu jeszcze troche dozbieram, wybiore sie na jakis motobazar i poszukam AGV albo HJC ewentualnie zastanowilbym sie nad tym Sharkiem jak gdzies spotkam

nie bede sie z niczym spieszyl bo na razie i tak prawie nie bede jezdzil, jeszcze troche a sie zima zacznie... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...