Skocz do zawartości

chopper na długą wyprawę


maryyan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój pierwszy temat, i pierwszy raz na forum, a pojawiłem się tutaj, bo potrzebuje rady fachowców :crossy: za dwa sezony chcemy wybrac się z narzeczoną na eskapadę po Europie. Jako, że oboje jesteśmy zakochani w chopperach i nie wyobrażamy sobie wyprawy życia na czymkolwiek innym, chcielibyśmy znaleźc coś odpowiedniego na autostrady - tu pewnie poniżej 750ccm nie ma co schodzic - jak i do codziennego użytku w mieście - dojazdy na uczelnie, takie tam codzienne jeżdżenie. Chcielibyśmy przeznaczyc na każdą maszynę max 7-8 tys. Główne założenie to to, ze sprzęt będzie bezawaryjny. Jakie modele jesteście w stanie polecic? Sprowadzac, czy szukac w kraju? Wszelkie możliwe uwagi/sugestie/opinie bardzo mile widziane :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Generalnie na długie wyprawy chopery nie są najwygodniejszymi sprzętami, małe zbiorniki paliwa wymuszają częste postoje na tankowanie, prędkości też nie są oszałamiające, sam jeżdżę Kawasaki VN 750 i na krótsze trasy spisuje się nieźle ale jak miałbym planować objazd po Europie to jednak wolałbym na turystyku np Honda Paneuropean. Za 8 tys. złotych trudno Ci będzie kupić większego choperka, będą to raczej modele z końca lat 80tych i początku 90tych nie mniej jednak życzę powodzenia

Pozdrawiam bwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze motocykl na długą wyprawę i motocykl do codziennych dojazdów po mieście to dwa różne motocykle. w tym pierwszym potrzebujesz dużego silnika, dużej wygodnej i pakownej karoserii. w tym drugim - wręcz przeciwnie, wszystko im mniejsze tym lepsze (bez przesady, ale np po londynie ponoć wśród kurierów najpopularniejszy jest gs500...). innymi słowy nie znajdziesz czegoś, co będzie się dobrze sprawowało w oby rolach na raz

po drugie choppery są raczej kiepskimi motocyklami wyprawowymi. wiem, bo próbowałem jeździć (a przecież tylko po polsce) xv535; stosunkowo niskie prędkości maksymalne, raczej słaba ochrona przed wiatrem, małe zbiorniki czyli częste postoje, niewygodna pozycja z wyprostowanym tułowiem przy której mocno w kość dostaje kręgosłup, wreszcie zawieszenie o małym skoku a tym samym kiepsko znoszące tak nierówności jak i nadmierne obciążenie

po trzecie z taką kasą będzie cholernie trudno cokolwiek sensownego z chopperów kupić, nie mówiąc o reszcie wyposażenia, jak kurtki i spodnie, kaski, buty, rękawice, przeciwdeszczówki, itp. motocykl nie czterołapiec: nie wystarczy kupić zarejestrować i jechać, trzeba jeszcze się odpowiednio ubrać. tym bardziej, że na taką wyprawę moto trzeba byłoby wyposażyć w solidne mocowania bagażu, jakieś gmole, itd - a to wszystko kosztuje

po czwarte koszty podróży... jeśli na motocykl planujecie przeznaczyć tylo 7-8kzeta, to ile macie w planie na wydatki w czasie podróży..? tak tylko pytam, bo to jednak dość istotne; motocykl nie autostop, nie jeździ za darmo

 

z drugiej strony ludzie jeżdżą wszystkim i wszędzie, od demoludów na bałkany, po yamahę royal star na saharę, więc wszystko się da zrobić :biggrin:

z powodu mojego krytycznego podejścia i nieznajomości rynku tego typu motocykli nie bardzo jestem w stanie polecić jakiś konkretny model, ale szukałbym na twoim miejscu czegoś z nisko poprowadzonym wydechem, żeby jak największe sakwy weszły i jak największym skokiem zawieszenia z tyłu, oraz możliwie najwygodniejszymi kanapami (głównie dla plecaczka, bo te podpaski z większości chopperów to porażka)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--- ciach ---

Jako, że oboje jesteśmy zakochani w chopperach i nie wyobrażamy sobie wyprawy życia na czymkolwiek innym, chcielibyśmy znaleźc coś odpowiedniego na autostrady - tu pewnie poniżej 750ccm nie ma co schodzic - jak i do codziennego użytku w mieście - dojazdy na uczelnie, takie tam codzienne jeżdżenie. Chcielibyśmy przeznaczyc na każdą maszynę max 7-8 tys.

--- ciach ---

Obawiam się że takie sprawy to tylko w Erze :P

Ponadto masa bagażu i chopper raczej nie idą w parze jak dla mnie. Co innego jak do obciosanego sprzęta zarzucisz stare powycierane sakwy - celowo niedbale.

Pomyśl może o cruiserze - siedzenie = kanapa, bambetli zabrać można wiele bo objuczony wielgaśnymi sakwami nie wygląda żałośnie, większe zbiorniki a i grubaśne koło z przodu więcej wybaczy na nierównościach. Do codziennej jazdy po mieście raczej jakieś enduro albo skuter ! Przeciskanie sie krążownikiem między puszkami w korku to NIE jest to. :P

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennej jazdy po mieście raczej jakieś enduro albo skuter ! Przeciskanie sie krążownikiem między puszkami w korku to NIE jest to

 

To fakt, chopperem albo cruiserem nie posmigasz w korkach. Oczywiscie jest lepiej niz w puszce, ale enduro i skutery to mnie mijaja w korkach raz za razem.

Edytowane przez dimitrus007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką sumę to chyba tylko Yamaha Virago 535, ale to jest za mały motocykl dla dwojga! Proponuje Yamahę Drag Star 650 + duże sakwy i bagażnik. Najlepszy kompromis trasa-miasto, ale będzie trochę drożej.

Tutaj się nie mogę zgodzić. XVS650 classic czy custom dla dwojga nie baudzo. A jak jeszcze dowalisz bagaże ... Wiem po sobie aczkolwiek jestem kawał knura :buttrock: a i żonkę mam mimo że szczupłą to z tych nie najniższych więc razem - porażka. Dla mnie samego i bagaży ... wystarcza bo się kulam 90 - 100 na trasie :evil:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wszyscy przeciw mnie ;) A co powiecie na Kawasaki VN750 Vulcan? Coś takiego LINK.

Wielkie sakwy ot podstawa, oczywiście, pewnie trzeba będzie cos stworzyc na zamówienie, bo nie widziałem jeszcze tak dużych, żeby wszystko pomieściły :buttrock: Jeśli chodzi o tą bezawaryjnośc, o której pisałem wcześniej, hodzi mi o to, że o każdym modelu można z grubsza powiedziec, że się nie psuje - vide Virago 535 - i bardzo chętnie wziąłbym Virażkę, ale jest zdecydowanie za mała - mały silnik i małe gabaryty.

Jeśli chodzi o pozostały sprzęt, tutaj już nie zamierzamy oszczędzac, zresztą każde z nas i tak chodzi w gore-texie, więc o przeciwdeszczówki/przeciwwiatrówki nie ma co się martwic.

No dobra, a jakieś konkretne propozycje cruiserów?

 

To mają byc dwie! maszyny, nie jedna dla dwojga :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--- ciach ---

bardzo chętnie wziąłbym Virażkę, ale jest zdecydowanie za mała - mały silnik i małe gabaryty.

--- ciach ---

TA Virażka nie jest mała :evil: I nie od handlarza a od forumowicza i to szacownego :buttrock:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa chopery za 7-8 tys każdy? Do wyprawy po Europie? A rozwazaliśce jedną maszynę za 14-16 tys? Za takie pieniądze mozna kupić już coś czym smiało można jechac w świat. Kupno 2 motocykli to dużo więksyz wydatek niż zakup jednego. Zwłaszcza, ze jak pisza moi poprzednicy maszyna za 7 tys zł będize z okolic 1990 roku. VN 750 mają raczje złą opinię (właściciele nie bijcie :evil: ).

 

Odnoścnie choppera i długiej turystyki to da się i wcale nie jest źle. Spakowac się można (nie tak jak na Gold Wingu ale da się), komfort p[odróży też jest znośny. Dla mięczaków i wygodnickich ;) można założyć szybę i ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale na razie padła jedna konkretna propozycja. Skoro są głosy, że jednak jest to możliwe, to trzeba to zrobic. Fajnie by było, gdyby każdy przy swoim poście rzucił propozycją konkretnego modelu, albo dwóch - chciałbym usłyszec głosy bardziej doświadczonej ode mnie braci :icon_razz: Ciągle optuję za dwoma maszynami, tylko nie wiem, co wybrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale na razie padła jedna konkretna propozycja. Skoro są głosy, że jednak jest to możliwe, to trzeba to zrobic. Fajnie by było, gdyby każdy przy swoim poście rzucił propozycją konkretnego modelu, albo dwóch - chciałbym usłyszec głosy bardziej doświadczonej ode mnie braci :D Ciągle optuję za dwoma maszynami, tylko nie wiem, co wybrac...

 

nie wiem, czy wskazanie konkretnego modelu cokolwiek pomoże... w takiej cenie będą to motocykle dość wiekowe, a wtedy kierować się należy stanem sprzętu, a nie szukać "na siłę" konkretny model. wszystko, co się mieści w waszej kategorii estetycznej będzie ok: virago 750, intruder czy vulcan 750, a chyba najbardziej obstawałbym przy hondzie shadow 750 ze względu na dobre opinie o silniku

 

chociaż znalazłem na przykład takie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M479850 ogłoszenie i mnie się ono zdecydowanie podoba ;) pytanie w jakim jest faktycznie stanie ten motocykl, ale za tą cenę tak młodej japonii raczej nie kupisz. konstrukcja solidna, pędzona kardanem, na sprawdzonym silniku, o klasycznym wyglądzie (tylko ta fałka nie w tą stronę ;) ). a egzemplarz dobrze wyposażony, jak widać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...