Skocz do zawartości

pękające opony michelin


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wyskoczyło w wyszukiwarce-tematu jeszcze nie ma :)

 

w tvn turbo podali dziś, że jest problem z motocyklowymi oponami michelin(jakies 2 typy, nie pamiętam jakie.... :) ), które mają tendencje do robienia bum! czyli moga Wam w trasie po prostu pęknąć.

 

tak pisze na wszelki wypadek jakby ktoś miał. niestety nie mogę znaleźć w necie więcej informacji...

 

 

 

http://tvnturbo.pl/1,199,8,32362949,879063...06,0,forum.html może tu niebawem będzie coś więcej

Edytowane przez Aśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony motocyklowe Michelin

 

2007-07-10

 

Przedsiębiorca Michelin Polska sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że opony motocyklowe o parametrach 120/70 ZR17 (58W) Pilot Power (CAI 815148) wyprodukowane od listopada 2005 r. do maja 2007 r. we Francji oraz 120/70 ZR 17 (58W) Pilot Power 2CT (CAI 461948) wyprodukowane od czerwca 2004 r. do kwietnia 2006 r. we Francji mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.

 

Spółka poinformowała, że po dłuższym okresie jazdy z prędkością powyżej 250 km/h z użyciem wadliwych opon może dojść do deformacji produktu polegającej na oddzieleniu się fragmentów kordu wzmacniającego oponę. Wada może prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa użytkownika.

 

W Polsce sprzedano 62 opony, w których może ujawnić się wada.

 

Michelin Polska sp. z o.o. poinformowała Prezesa UOKiK, że produkt jest wycofywany z rynku a wadliwe opony będą zniszczone. O prowadzonej akcji zostali powiadomieni dystrybutorzy oraz sprzedawcy. Klienci mogą bezpłatnie wymienić wadliwe opony.

 

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275 oraz z 2007 r. Nr 35, poz. 215).

 

 

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.

 

polecam od czasu do czasu zajzec na strone uokik.gov.pl, tam sa powiadomienia przedsiembiorcow o produktach niebezpiecznych.

 

o kilka sprzetow ktm'a tez jest wadliwe KTM 990 Adventure ABS, KTM 950 Superenduro i KTM 990 Adventure S

http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpiecz..._o_/art126.html

Edytowane przez nameless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widze te opony z całej Europy na naszym moto-bajzlu. Będą wyglądały jak nowe, z super bieżnikiem tylko cena o połowę niższa. Więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :/ (slogan dla głupich konsumentów).

a kto w Polsce jedzie ponad 250 km/h przez dłuższy czas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ma w Polsce dróg na których można lecieć chociaż 5 min non stop ponad 250km/h oprócz dwóch autostrad A2 i A4. Oczywiście mogę się mylić ale i tak jazda 250km/h w sposób ciągły nie wróży nic dobrego. Dzisiaj pochowałem kolegę z Gorzowa więc nie świrować mi tu! Zatem nawet jeśli ktoś ma takie opony i nie lata po niemieckich autostradach nie powinien się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wyskoczyło w wyszukiwarce-tematu jeszcze nie ma ;)

 

w tvn turbo podali dziś, że jest problem z motocyklowymi oponami michelin(jakies 2 typy, nie pamiętam jakie.... :biggrin: ), które mają tendencje do robienia bum! czyli moga Wam w trasie po prostu pęknąć.

 

tak pisze na wszelki wypadek jakby ktoś miał. niestety nie mogę znaleźć w necie więcej informacji...

http://tvnturbo.pl/1,199,8,32362949,879063...06,0,forum.html może tu niebawem będzie coś więcej

 

Mam / ponawiam prosbe innego uzytkownika.

 

Asiu zmien blagamkolor tych literek. Wiem ze kobiety kochaja pink ale naprawde ciezko sie to czyta. Wydaje mi sie ze piszesz aby inni mogli przeczytac wiec jeszcze raz prosze ulatw im to !

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam / ponawiam prosbe innego uzytkownika.

 

Asiu zmien blagamkolor tych literek. Wiem ze kobiety kochaja pink ale naprawde ciezko sie to czyta. Wydaje mi sie ze piszesz aby inni mogli przeczytac wiec jeszcze raz prosze ulatw im to !

 

:biggrin:

 

prawda, ale wystarczy zaznaczyć cały tekst i można normalnie czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Jak ktoś ma wątpliwości czy przypadkiem to nie jego opona powinna być wymieniona to może wszystkiego wywiedzieć się telefonicznie:

 

00 48 32 768 3333,

 

TVN Turbo skierowało swoje kroki do złego źródło bo Michelin Polska nie jest odpowiedzialny za motocyklowe micheliny. Stąd pewnie z opóźnieniem dadzą materiał o akcji wymiany na swojej antenie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:flesje: Ale koleżanka zestresowała mnie tą informacją, kupiłem niedawno PP 2CT i aż pogoniłem do garażu sprawdzić z kiedy to jest, ale 46 tydzień 2006 troche mnie uspokoił. Producent chyba wie dokładnie z kiedy są te felerne egzemplarze, mam nadzieje że w Pilot Rodach 2 czegoś takiego nie będzie.

Na szczęście moja szczerupa nie pojedzie więcej niż 250 :clap: , ciekawe jak one się zachowają przy w pełni obciążonym moto przez dłuższy czas jadąc szybko na autostradzie.

Chyba zaczne czasem przeglądać stronke UOKIK, ciekawe rzeczy tam piszą :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...