Skocz do zawartości

filtry paliwa..


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanie dotyczace wlasnie filtrow paliwa, czy jest jakas metoda ich dobierania,

chocby ze wzgledu na wielkosc,tj czy mozna wlozyc mniejszy?

czy sa jakies kryteria dotyczace przyplywu ?

pozdr.

 

Filtry samochodowe sie nie nadaja przy grawitacyjnym spływie paliwa w motocyklu. Z reguły w samochodzie filtr współpracuje z pompa paliwa.

W moto taki filtr moze w miare ubywania paliwa w zbiorniku przestać puszczac benzynę i mimo połowy baku silnik gaśnie. Przerabiałem to u siebie.

Filtr do motocykla musi byc z siateczki a nie papierowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polemizował .. Miałem u siebie zamontowany(od momentu kupna) siateczkowy wielorazowego oczyszczania i nie sprawdził sie , choćby dlatego, ze wylapuje tylko grubsze zanieczyszczenia.Po niecałym miesiacu czyszczenie gazników :evil:

Miałem rdze w baku dlatego dobór filtra miał tu ogromne znaczenie. Zalozyłem filtr samochodowy oczywiscie papierowy który spełnia swoja role w 100% Filtr jest w pozycji do pionu lekko przechylony -przepływ jest ok (u mnie jest pompa paliwowa)Takze kto ma pompe moze smiało zakładac jezeli jej brak no to ewentualnie siateczkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polemizował .. Miałem u siebie zamontowany(od momentu kupna) siateczkowy wielorazowego oczyszczania i nie sprawdził sie , choćby dlatego, ze wylapuje tylko grubsze zanieczyszczenia.Po niecałym miesiacu czyszczenie gazników :evil:

Miałem rdze w baku dlatego dobór filtra miał tu ogromne znaczenie. Zalozyłem filtr samochodowy oczywiscie papierowy który spełnia swoja role w 100% Filtr jest w pozycji do pionu lekko przechylony -przepływ jest ok (u mnie jest pompa paliwowa)Takze kto ma pompe moze smiało zakładac jezeli jej brak no to ewentualnie siateczkowy.

Kolego jak masz pompę paliwową to możesz założyć filtr jaki chcesz,ale na podciśnieniowym?...żadnych filtrów.Chyba ze lubisz emocje i podnoszenie baku do góry przy polowie jego zawartości.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory nie zrozumiałem (ale nie mówie że wszystko rozumiem i wiem :biggrin: ) co ma wspólnego czy kranik jest podciśnieniowy czy nie ???? przecież jak silnik działa i otwiera kranik to paliwo płynie i nie powinno być problemów . Problemy robia się wtedy kiedy nie ma miejsca i trzeba rzeźbić z ułożeniem wężyka który np przechodzi ponad dolna krawędzią baku bo wtedy żeczywiście moze się tak zdażyć że paliwo jest w baku a moto nie chce jechać . wiem bo sam kilka lat temu wpadłem na pomysła zamontowania filta paliwa w gpz 500 i po kilku próbach ułożenia wężyka i dobraniu odpowiednio małego filtra normalnie jeździł i nie było problemów

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...