Skocz do zawartości

Zakuwanie łańcucha rozrządu


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem łańcuch rozrządu bo oczywiscie chce wymienic i teraz pytanie : jak rozkuć stary i zakuć nowy łancuch? Na razie nie mam zakuwarki ale moze sie to zmieni jesli bedzie na prawde niezbedny

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian nie dziw się bo niektórzy już zapomnieli do czego służy młoteczek.

Najlepiej to spec. rozkuwarka taśma do przeciągania łańcuszka a potem zakuwarka i kilka innych pierdółek. :bigrazz: :)

A wystarczy pomyśleć. Żartuję oczywiście bo dla mechanika sprawa jest oczywista ale najlepiej gdy oddasz swój motocykl do Pawła a trenować wymiany to najlepiej na motocyklach sąsiadów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, teorie to ja znam, ale może ktoś zna lepszy sposób, jakies rady i tym podobne, jak zakuwać żeby nie zniszczyć. Nie robiłem tego nigdy a chce zrobić w swoim motocyklu a nie spieprzyć. Widze ze z wiekiem rośnie stopnień napuszenia na zasadzie "Co?? Nie wiesz?? Przeciez to BANALNE!". Chyba tylko Adam M. w miare neutralnie i fachowo odpisuje na pytania, Paweł tak samo jak i Wy kiedyś musiał sie tego nauczyć to niby czemu ja sie mam nie nauczyc?

 

 

Pytanie do tematu- czy po zakuciu można sprawdzic czy dobrze jest zakuty łańcuch czy dopiero po odpaleniu (czego sie boje nie bedac pewnym ze jest dobrze)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gredo się chyba obraził albo nie zna się na żartach?

 

 

To wstawiaj emoty ;) Żarty żartami, ale ja chce łancuch wymienic, wiec może mógłbyś pomoc? Krotka instrukcja dla nie aż takiego debila

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos zrobc zdjecie albo mniej wiecej pokazac jak wglada zakuwraka i jak sie jej uzywa (poprawnie). Takie ustrojstwo zrobi mi ojciec (jest slusarzem ) tylko musi miec rysunek albo fotke jakas dokladna.

A i jeszcze jedno czy zakuwraki do lancucha napedowego i lancucha rozrzadu róznią sie czyms???

Z góry dzieki i pozdro :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie po wyjęciu napinacza i ślizgów to sam zejdzie z walka(wałków) a nowy założysz odkręcając zębatkę z wałka :D

 

jak masz dwa silniki to przewertuj silnik :)

 

Witam! A w jaki sposób zdejmie z wału korbowego? Domorośli mechanicy. Piekarz piecze bułeczki. Kowal robi podkowy. A mechanik? Pozdrawiam.

 

Ps. To moze kobieta tez Wam nie potrzebna? Cdn.

Edytowane przez Plakatufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A w jaki sposób zdejmie z wału napedowego? Domorośli mechanicy. Piekarz piecze bułeczki. Kowal robi podkowy. A mechanik? Pozdrawiam.

 

Ps. To moze kobieta tez Wam nie potrzebna? Cdn.

:) :clap: :clap: niektórzy jeszcze do tego nie dorośli o czym piszesz a u niektórych intensywne myślenie objawia się silnym bólem. :D

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...