Skocz do zawartości

Auto nielubiane przez motocyklistów - Skoda :P


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co za pier***enie :wink: Mój tata użytkuje dwie skody i nie ma ani jednego kapelusza :rolleyes:

Jak wygląda - elegancko.

A co do trzeszczenie to widać ze nigdy nie jechałeś tym autem tylko czytasz komentarze na onecie i głupkowato powtarzasz :wink: Przejechałem skodami wiele kilometrów i jakoś nigdy nic nie trzeszczało,może Tobie w golfie II trzeszczy :D

Łysy bierz Octavie i nie patrz na ludzi którzy żyją plotkami :lapad:

Pozdrawiam :wink:

 

 

kolezko rozluznij kalesonki bo meskosc ci bedzie szwankowac w pozniejszych latach...

 

troche sie z Łysym znamy i to byl zart... ale barany tego nie zrozumialy jak widze...

 

bardzo sie ciesze ze jako pasazer przejechales wiele kilometrow skoda taty i masz o niej swietna opinie...

dla mnie i tak to gowno nie samochod - i to jest moja opinia - ty mozesz miec inna i ja za to cie nawet podziwiam... :clap:

 

jezdzilem trzema oktawiami - dwie z nich to kompletne dno... dopiero nowy model byl w miare ok... tyle ze przez rok tylko 4 razy na naprawach gwarancyjnych...

 

i tak na marginesie to nie jezdze golfem... ani 2 ani zadnym...

 

 

i wiecej luzu - na prawde bo kiedys cie krew zaleje jak ktos ruszy ze swietel szybciej niz ty...

 

 

pozdro

Edytowane przez streetstorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary ma już 3 Octavię z rzędu. Najpierw była Octavia I 1.9 TDI 90HP, następnie octavia I 1.9 TDI 110HP a teraz jest octavia II 2.0 TDI 140HP Wszystkie były salonowe. Dwoma pierwszymi ojciec zrobił po ok. 120 tyś a obecną ma 65 tyś. W żadnym z tych samochodów przez tyle lat użytkowania i tylu kilometrach nie było najmniejszej awarii. A problemem jest to że 50 % octavii to bryki służbowe. Są straszliwie katowane na zimno, turbina nie jest schładzana po jeździe, atakowane są krawężniki i jeszcze mnóstwo innych rzeczy. I stąd twierdzenie że te fury się psują a passaty nie. Dlaczego??? Bo passatów jest mniej służbowych!!! Jeśli fura jest prywatna i zadbana to nie będzie z nią żadnych problemów. Jeździ się tymi samochodami bardzo fajnie. Jedynkami jest naprawdę ok, a dwójką to jest luxus, cisza i ogólnie prima. Polecam wszystkim te fury :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to w octavi ale w mondeo silnik 1.6 90 kunia byl totalnie mulasty i slaby , a spodziewam sie ze wagowo podobnie maja sie do siebie te auta , przy takiej budzie min 2.0 albo 1.9 TDI - 110+

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezko rozluznij kalesonki bo meskosc ci bedzie szwankowac w pozniejszych latach...

 

troche sie z Łysym znamy i to byl zart... ale barany tego nie zrozumialy jak widze...

 

bardzo sie ciesze ze jako pasazer przejechales wiele kilometrow skoda taty i masz o niej swietna opinie...

dla mnie i tak to gowno nie samochod - i to jest moja opinia - ty mozesz miec inna i ja za to cie nawet podziwiam... :clap:

 

jezdzilem trzema oktawiami - dwie z nich to kompletne dno... dopiero nowy model byl w miare ok... tyle ze przez rok tylko 4 razy na naprawach gwarancyjnych...

 

i tak na marginesie to nie jezdze golfem... ani 2 ani zadnym...

i wiecej luzu - na prawde bo kiedys cie krew zaleje jak ktos ruszy ze swietel szybciej niz ty...

pozdro

Po 1 nie jestem Twoim koleżką.

Po 2 nie nosze "kalesonek" w przeciwieństwie do Ciebie.

Po 3 sam jesteś baran :icon_biggrin:

Jakoś to nie wyglądało na żart no i skąd mam wiedzieć ze Wy się znacie? Gdzie widzisz ze napisałem ze przejechałem jako pasażer te kilometry?

Pytanie po co nimi jeździłeś skoro to takie "gówno", po co do niech w ogóle wsiadałeś? A naprawy to wiesz...od kierowcy też wiele zależy, jak się nie umie jeździć to tak jest :smile: A co do mojego luzu to jestem wyluzowanym no ale trochę mnie denerwuje jak ktoś pisze takie pierdoły ;) I nie jestem z tych co ruszają z pod świateł na pełnym gazie bo mnie to nie jara i niech sobie mnie wyprzedzają :bigrazz:

Pozdrawiam luksusowego pana który jeździ świetnymi i drogimi autami :smile:

Łysy i jak tam,kupiłeś już auto? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie jestem Twoim koleżką.

Po 2 nie nosze "kalesonek" w przeciwieństwie do Ciebie.

Po 3 sam jesteś baran :(

Jakoś to nie wyglądało na żart no i skąd mam wiedzieć ze Wy się znacie? Gdzie widzisz ze napisałem ze przejechałem jako pasażer te kilometry?

Pytanie po co nimi jeździłeś skoro to takie "gówno", po co do niech w ogóle wsiadałeś? A naprawy to wiesz...od kierowcy też wiele zależy, jak się nie umie jeździć to tak jest :P A co do mojego luzu to jestem wyluzowanym no ale trochę mnie denerwuje jak ktoś pisze takie pierdoły ;) I nie jestem z tych co ruszają z pod świateł na pełnym gazie bo mnie to nie jara i niech sobie mnie wyprzedzają ;)

Pozdrawiam luksusowego pana który jeździ świetnymi i drogimi autami :cool:

Łysy i jak tam,kupiłeś już auto? ;)

 

no no... taki osiemnastolatek z wielkim doswiadczeniem toz to skarb najwiekszy...

szkoda ze nie znalismy sie jak jechalem do Ostrzeszowa po samochod... fajny samochod...

ale nie kupilismy... kto by chcial miec rejestracje: POT... :biggrin:

fu...

 

pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem całego topicu bo mi sie nie chciało

 

kup sobie lepiej mitsubishi GALANT lub nisssan primera diesel jak chcesz oszednie jezdzic. klasa wyzsza od octavi, i bardziej trwaly samochod.

 

Ciekawe, czy masz 13 lat :)

 

Galant ma po 4 wahacze na każde koło. To świetne zawieszenie z tego co słyszałem. Tylko że jego naprawa kosztuje majątek.. a to też wchodzi w koszt eksploatacji. Co z tego, że kupię brykę, która mało pali, jeśli za remont zawieszenia zapłacę 8 tys.?

 

Octavia to nie jest jakieś moje marzenie, ale rozmawiałem z diagnostą i ten samochód ma zawieszenie proste jak banan. I tanie w naprawie. A jakby bryka była napędzana silnikiem 1,9 TDI, to już wytrzymam wewnętrzny world-of-plastic-by-Skoda.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o skodziankach to przy okazji wspomnę o Fabii i silniku 1.4 TDI PD- moja jest z 2006r. Parametrycznie silnik dobry ale użytkowo nędza. 3 gary telepią karoserią niemiłośniernie, przy prędkości pow. 95 km/h atak dźwiękowy na uszy na nieprzyjemnych częstotliwościach. Po 200 km wysiadłem jak otępiały. Mamy tego w firmie sporo i większość ludzi ma takie same problemy akustyczne. Serwisant Auto Wimar wspomniał o częstej kontroli poziomu oleju bo silnik na pompowtryskiwaczach lubi sobie pociągnąć. A silnik jest z oktawki tyle że obcięli jeden garnek.

Na szczęście na dłuższe wyjazdy mam swojego Focusa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy, ja normalnie wezme te Twoje pałki i polamię Ci je na łysym saganie. Zostaw w spokoju te 1.6, umęczysz się jak ja się męczyłem w Nexii. Silniki zaczynaja się w normalnych samochodach od 2.0. Pamiętasz jak policzyliśmy koszty paliwa mojej Bawary i Twojego Audika? Wyszły prawie takie same. Odnośnie Vectry, którą Ci proponowałem - skonsultowałem ten pomysł z moim naczelnym kolegą oblatywaczem Inspektorem Ochrony Radiologicznej. Werdykt brzmi: Vectra beee, głownie za rdze i zużycie paliwa. Proponowałbym jesli już to Octavię TDI albo 2.0E W niniejszym zacnym dziale pojawił sie również temat o Primerach jeśli Cię to interesuje.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przez ostatnie 2 lata jeździłem Audi 80 1,9 TDI. Świetne to było autko, bardzo wygodne, świetnie wykończone wewnątrz, z całkiem dynamicznym i naprawdę ekonomicznym silnikiem. Ale przyszedł czas rozstania i Audi odjechało do nowego właścicela...

 

I teraz mam problem, co kupić :buttrock: Przyzwyczaiłem się do jakości Audi, ale "wierny" marce raczej nie zostanę, bo A4 mają zbyt delikatne zawieszenia (i w dodatku cholernie drogie w naprawie). Więc muszę kupić co innego. Zastanawiałem się nad Focusem ale ostatnio znajomy diagnosta polecił mi Skodę Octavię - jako auto dobrze wykonane, niezawodne, proste (nie psuje się za bardzo) i wytrzmałe (dobra ponoć zawiecha i tania w naprawie). No i mam dylemat :icon_twisted:

 

Focus mi się nawet podoba, ale silniki 1,8 TDDI czy tam TDCI mają opinię awaryjnych. Z kolei benzyna, nawet w wersji 1,6 16V, zbyt ekonomiczna nie jest. W Octavii mógłbym mieć 1,9 TDI 110 KM, a do silników diesla z VW jestem bardzo przekonany. Co sądzicie o Octavii? Warto? I jeszcze - ile palą Octavie wyposażone w silnik 1,6 100 KM?

 

pozdr

LYsY

 

Wszystkie nowe pojazdy będą miały "delikatne" zawieszenie - to nie problem zawieszenia tylko naszych dróg. Przejechałem Octavią 170 000km i na prawdę byłem bardzo zadowolony - w zawiasie nic nie padło a lekko nie miała. Jestem pewien, że nowa Octavia będzie mniej wytrzymała - ale na pewno będzie niedroga w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po co się przegadywać o brzydkie ,bez duszy auta , czy nie lepiej jeżdzić czymś co ma klasę i wygląd np. fiatem ,alfą , albo renault . Ceny te same a nie wyglądasz jak dres w gąszczu innych takich samych brzydkich samochodów. O awaryjności nie piszcie , bo te ch***we niemieckie ople i inne seaty to tragedia

( wyjątek motor 1,9 TDI). Po co się katować np. twardymi siedzeniami , jak można jechać tak samo bez

bólu d*** w normalnym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadziłem, te fiaty też były róźne , ale ile razy fiat był autem roku , a ile inne auta .Ktoś to wybiera , liczy się też wygląd auta. Pewnie jeżdzisz golfem II albo III , lub fordem eskortem ,albo nie mów że BMW, piękne auta nie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...