Skocz do zawartości

Czy zamotowanie większego tłumika do 125 pogarsza osiągi,moc ?


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesuje mnie czy wsadzenie większego tłumika do 125-tki może zaszkodzić lub pogorszyć osiągi ?

 

Wiem, że napewno tak się stanie jak będzie bez dyfuzora, bo doświadczyłem tego sam na sobie:)

 

Ale gdy dam dyzor to strace na mocy 125-tki ?

 

Wiem, że może to bezsensu wsadzać takie tuby do czegoś takiego ale.. interesuje mnie to :flesje:

 

Tutaj daje przykłady z jakimi się spotkałem na aukcjach.

 

 

http://img412.imageshack.us/img412/3996/68904826ru2.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/5236/54586065pf6.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2T generalnie NIE po powinno się eksperymentować z wymianą tłumika na inny niż fabryczny.

Jest to bardziej "nierozerwalna" część całego układu spalania niż w motocyklach 4T.

 

Tłumiki 2T muszą mieć określony przelot i stawiać odpowiedni opór. Inaczej cały proces spalania zostanie zaburzony, a wtedy w najlepszym wypadku będziesz stratny na koszcie zakupu większego tłumika. Jeśli chcesz coś zyskać to kup tłumik sportowy, ale renomowanego producenta. Z tym, że to "trochę" kosztuje. Nie spodziewaj się jednak pracy 4T i oszałamiającej poprawy osiągów.

 

Lepiej odpuścić. Poza tym w niektórych przypadkach ten tłumik jest większy od samego moto.

 

pozdrawiam

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że to bez sensu to po co chcesz to robić? :buttrock:

 

a tak w temacie to myślę, że nie przyniesie to żadnych kożyści, nawet wizualnych bo ta jak to nazwałeś "tuba" będzie wyglądać tak jakby tłumik od ciągnika wepchnąć w minimoto... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że to bez sensu to po co chcesz to robić? :buttrock:

 

a tak w temacie to myślę, że nie przyniesie to żadnych kożyści, nawet wizualnych bo ta jak to nazwałeś "tuba" będzie wyglądać tak jakby tłumik od ciągnika wepchnąć w minimoto... :icon_razz:

A czy napisalem że chce tak zrobić? Napisałem, że interesuje mnie to, lecz bez żadnych zamiarów :icon_razz:

 

 

 

 

 

"żadnych kożyści"

 

ort :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy napisalem że chce tak zrobić? Napisałem, że interesuje mnie to, lecz bez żadnych zamiarów :P

ort :wink:

 

A oprocz tego dlaczego ten temat jest tutaj a nie w mechanice 2T ?

Na jutro rano bedzie przeniesiony.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku jejku

 

Przepraszam pana moderatora.

 

Proszę przenieś temat gdzie pan moderator sobie życzy.

 

Pozdrawiam

Dawid.W

Kolego wcale nie musisz prosić tylko na początku uważnie czytaj nazwę działu bo tam znajdziesz specjalistów od 2T a tak w ogóle to napisz jaki masz powód aby stosować inny tłumik do tego silnika może chcesz być lepszy od konstruktora ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zmienia, bo się uszkodził w wypadku

 

teoretycznie w dwusuwie najważniejszy jest dyfuzor, tłumik końcowy odpowiada tylko za wyciszenie. więc jeśli zmienisz sam końcowy tłumik, a dyfuzor zostanie oryginalny, to nie powinno być różnicy.

skoro Wiertara napisał że jego kumple tak robili i nie czuć zmian w mocy silnika, to teoria ta sprawdza się jednak w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej stary.. my tu rady Ci dajemy po przyjacielsku a Ty się mi jeszcze bezczelnie ortografii czepiasz...

już nie bądź taki cwaniak i mądrala, tacy o rady w końcu nie pytają...

dobra :D

 

przepraszam Cię uroczyście :smile:

 

Wtedy byłem akurat lekko poddenerwowany więc pewnie dlatego tak napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze ze wsadzanie przelotowych tłumikow nic nie daje oprocz pustej kieszeni oczywiscie mowie tu o tlumikach przelotowych z innych ''setek'' nie od motocykli 4t. Rok temu jak kupowalem moje tdrke byla przywieziona z niemiec i calkowicie zablokowana. w tym czasie odblokowalem dyfuzor i zamieniłem malutki wydeszek z jeszcze mniejszym wylotem na przelotowy od cagivy.Porownywac nie ma co bo roznica jest taka jak bym wogole jezdzil na innm moto , poza dzwiekiem i zrywnoscia moto zyskal takze na predkosci.

 

Mam nadzieje ze o to chodizlo i srry jesli zle zrozumialem autora tematu:)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...