Skocz do zawartości

Skuter dla dorosłego ? do 8 tys zł


mario33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na warszawskie korki chciałbym sobie kupić skuter. Ale zupełnie się nie znam na skuterach... Moc jakoś tak inaczej się przelicza :)

 

Z oczywistych względów odrzuciłem raczej małe skutery (50 cm3), skupiłem się na większych, chciałem także mieć owiewkę/szybę. Czyli maksiskuter :) Skuter ma być do ruchu miejskiego - poza miasto mam dwa motocykle ;)

 

Odrzuciłem na starcie ofertę koreańsko/tajwańsko/chińską... Wolę w sumie używkę markowego sprzętu. Czy słusznie ?!?

 

Co byście polecili ? od 2002 roku... Czy np Burgman 125 da radę w ruchu miejskim z przyśpieszeniem ? Ile minimum mocy silnika powinienem mieć ? Zaznaczam, że parę kilo będzie ten sprzęt musiał przewieźć ;)

 

PS: Uprzedzam pytanie - nie jezdze motocyklem w miescie bo nie mam w pracy prysznica, a musze byc w garniaku ;)

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest jeden sprzęt wschodu który byłby fajny. Oczywiście to zależy czy chcesz/możesz wydać taką kasę na skuter. Ew. wziąć na raty. Ten skuter to Kymco Xciting 500. Kosztuje ca.18 tysięcy złotych.

Kymco Xciting to pojazd raczej turystyczny niż miejski. Do miasta polecałbym jakąś "125", ostatecznie "250". Aktualnie rozważam zakup Yamahy Cygnus 125, która jest na tyle mała, że poradzi sobie z miejskimi korkami, a jednocześnie osiągami znacznie przewyższa seryjne skutery 50 ccm.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Phanteon 125 cm3, ma 19 KM, więc powinno styknąc :)

Kosztuje około 7000 zł za 2002 r. i 8000 zł za 2004 r. :bigrazz:

 

Jak chcesz miec coś szybszego to zastanów się nad Burgim 400 cm3 albo na tą maszynką:

 

http://allegro.pl/item204249600_piaggio_x9_500cm_2002r_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Phanteon bardzo fajny sprzęt polatałem tym troszke jak kolega do mnie przyjechał. Przyspieszene, prędkość zadowalająca jednak do przeciskania się w korkach jest trochę za duża. Co do innych to Runner 125/180 lub Yamaha Maxtser 125.

 

Zaletami Maxstera i Runnera jest to, że oba są stosunkowo małe , a przy tym naprawdę bardzo wygodne. Zarówno kierowca jak i pasażer nie będą narzekać. Gabarytami są mniejsze od typowych dużych skuterów typu Burgman, a większe od 50cc co znacznie ułatwia jazdę w zakorkowanym mieście. To są naprawdę kanapy na kólkach. Kolega ma Maxstera i prędkość maksymalna to około 115km/h, a spalnie około 3-3,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zastanowił bym się nad firmą KYMCO i modelem B&W 125 za niecałe 10000 masz nowy skuter, a firma jest naprawdę godna polecenia. Nadaje się do jazdy w korkach, a osiągi jak na miasto są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Aerox, Peougot Jet Force i Speedfight

To nie są maxiskutery. To są zwykłe 50-tki, a w poście pisze, że On takich nie chce. Aerox co prawda jest w wersji 100cm3, ale i tak jest bardzo wolny w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważnie czytam co piszecie i oglądam sobie na necie...

 

Po pierwsze - jeszcze raz - wolę używaną japonię niż nową koreę.. HOWGH :banghead:

 

Po drugie - raczej nie zdecyduję się na Burgmana lub inne Majesty - za duże na korki !

 

Celuję w coś co: ma silnik ok, 125cm/15KM, nie za duze, od razu z szybą albo z możliwością dokupienia szyby.

 

Jak na razie bardzo podobają mi się trzy: Honda Panteon, Suzuki Epicuro, Yamaha Cygnus. Ceny są atrakcyjne za modele 2002/2003.

 

Ew. większy Runner (125) lub Piaggio X8/9.

 

A co powiecie o Malaguti ?

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba komfort jeżdżania po zakorkowanej Stolicy na MaxiSkuterze a jakimś Crosie to w ogóle 2 inne bajki. Oczywiście na wielki plus dla skutera.

Mario33 najlepiej by było jakbyś określił się jeszcze na jakąś pojemność, bo rozbierzność w tej grupie skuterów miedzy 125 a 400 czy tam wiekszą pojemnością jest ogromna. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...