Skocz do zawartości

Wyścig na światłach


zyleta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kuzwa czekalem az mi sie caly filmik zaladuje a to takie gowno.co ma wspolnego jazda na czas na torze z ruszaniem spod swiatel ? Absolutnie NIC !

Point w tym filmiku pokazał, że motocykl nie dość, że potrafi być tak samo szybki na zakręcie jak samochód, ale i nawet szybszy :icon_question:

Wcześniej była mowa o tym, że samochody są szybsze na zakrętach... :icon_mrgreen:

Przeszkadza Ci, że zamieścił filmik?

Zgłoś to do moderatora -> raport jest od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Point w tym filmiku pokazał, że motocykl nie dość, że potrafi być tak samo szybki na zakręcie jak samochód, ale i nawet szybszy :)

Wcześniej była mowa o tym, że samochody są szybsze na zakrętach... :icon_mrgreen:

Przeszkadza Ci, że zamieścił filmik?

Zgłoś to do moderatora -> raport jest od tego...

spoko spoko, po prostu mam wolny net, myslalem ze bedzie cos jak ruszanie spod swiatel a tu zupelnie co innego.W koncu sie zaladowalo to sie rozczarowalem,A na zakretach faktycznie dawal rade tym moto, wiec mysle ze przecietna puszka ze standardowymi amortyzatorami / resorami (miekkimi, nie sportowymi) moglaby nawet wypasc z zakretu wiec nie ma szans z moto.Wchodzenie na moto w uslizgu tez bylo ladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugie swiatla puszki startuja do scigania - bardzo mnie to smieszy i czesto poprostu stoje w miejscu przez dwie trzy sekundy i ruszam jadac powolutku :biggrin: wyrywaja do przodu tylko slychac ze ciagna do odciencia i pewnie nie maja pojecia ze nawet nie ruszylem no poniej to juz chyba lukna w lusterku jak mnie odsadzili :eek:

 

Ze staru jeszcze nie znalazlem pogromcy :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też często byłem kuszony na światłach do momentu kiedy rywalem okazała się Skoda Octavia 2.0 z jakimś tam tuningiem. Po kilku milach wyścigu zamrugali na niebiesko :icon_razz:, to najdroższy wyścig w moim życiu :/

Od tej pory a było to dwa miechy temu dałem sobie spokój, to nie na moją kieszeń.

Edytowane przez Sylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na GS już się nie ścigam od świateł, bo za dużo puszek mnie objeżdża. Mercedesy, bmw a ostatnio nawet Peugeot 307.

 

 

Słuchaj jeszcze miesiąc temu miałem 307 i na Marynarskiej objechałem GS ze startu, ale tylko dla tego że gość zamotał sie z biegami ( nie wskoczył Mu ).

 

Najlepszego przeciwnika spotkałem na Niepodległości Audi A8 4.2, obaj daliśmy max, ja po chwili patrze w lusterko ( ile został ) a gość dosłownie 10 metrów za mną. Dobrze że na Niepodległości jest dużo świateł powtarzaliśmy to ze 4 razy, na szczęście mieliśmy same czerwone światła i nie rozpędziliśmy sie powyżej 200, myślę że wtedy by mnie wyprzedził. Podejrzewam że miał też napęd na 4 koła, zero pisku przy ruszaniu.

 

Ścigałem się też kiedyś na Puławskiej z Mitsubishi Eclipse po naprawde ekstra tuningu zewnetrznym, podejrzewałem że może mnie zaskoczyć, ale to porażka bawiłem się z nim jak chciałem, mimo ze młody koleś koniecznie chciał wygrać.

 

Parę razy łapałem się z Subaru, ale tu też bardzo słabo, myslałem że z takimi to nie ma zartów.

 

Jedyny samochód jaki mnie objechał to Passat TDI kombi, ale to było w ruchu na Wsłostradzie, ciągły slalom między samochodami, tam droga nie równa więc odpuściłem, a gość na dodatek jechał strasznie niebezpiecznie, zajeżdzał drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że miał też napęd na 4 koła, zero pisku przy ruszaniu.

Zgadza sie.A8 z tym silnikiem ma seryjny naped quatro.

Ja nie mam raczej czym sie scigac ,ale niektorzy kierowcy puszek maja dziką radosc z wyprzedzenia skutera :)

Kiedys jechalem kumpla tuningowanym skuterem po osiedlu okolo100km/h ,oczywiscie zaraz podjechał dres w starym audi80 chcacy sie scigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, są szybkie seryjne autka...miałem przygodę z hondą S2000 , mały lekki (!) kabrio z kontrolą trakcji i 240KM :) do jakiś 170 szliśmy można powiedzieć równo (dwa razy ruszaliśmy spod świateł, w miarę długa prosta w KRK ul.Bora-Komorowskiego) odchodziłem mu dopiero na trójce w okolicach 200, ale ciężko było chociaż srad jaki jest każdy wie...

Edytowane przez Mazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fv nie mów, że peugeot 307 Cię objechał? :icon_mrgreen:

Mógł objechać i to bez większych kłopotów. Prawdopodobnie trafił na Peugeot 307 z silnikiem EW10J4RS. Ten silnik ma ok 160KM w standarcie więc da radę.

Z dotychczasowych samochodów którymi jeździłem w największe zdumienie wprawiał Peugeot 406 Kombi z silnikiem ES9J4S. Z zewnątzr normalne rodzinne KOMBI, pod maska V6 3.0 i lekko ponad 200KM.Można się było naciąć i nacinali się ..... nawet koledzy motocykliści bo się nie spodziewali !!!

Natomist ze startu spod świateł trzeba naprawdę mocnego samochodu i słabego motocykla by dać się pokonać.

 

ps.

Tak na marginesie uważam ze przegrana nie oznacza słabości motocyklisty lecz wykazanie się zdrowym rozsądkiem, bo przecież: Nie ważne z jaką prędkością wejdziesz w zakret.Ważne czy z niego wyjdziesz....

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o innych moto? Mi sie juz pare razy zdarzylo, ze jak dojezdzam na ogon pod jakies inne moto to nagle jego kierowca zamienia sie w valentino rossiego i zaczyna zapie**alac, wpieprzac sie miedzu fury itp... Czasem tez sie zdarza, ze jak wyprzedze jakies moto to potem ono od razu mnie wyprzedza, tak jakbym go urazil tym wyprzedzeniem :icon_twisted:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ganiam sie z motocyklami. Nawet tymi słabszymi. Jesli ja lubię jazdę ok 130-140/h a On jedzie szybciej nawet starą "500" to wolna droga. Nic dobrego z tego nie wyjdzie, a udowadniać sobie albo innym niczego nie muszę. Wyrosłem już z tego :icon_twisted:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł sobie na motocykle to powiem tak: coś mnie kiedyś podpuściło spróbować się z CBR600F4 spod świateł. Stwierdziłem po tym zdarzeniu, że nie jest najgorzej z Sevenką - CBR nie miała szans odejść choćby na pół metra :icon_biggrin:. Gościu na tej cebrze zaliczył niezłe zdziwionko (akurat jechaliśmy w to samo miejsce - serwis Hondy).

 

A samochodziarze jakoś mnie nie podpuszczają - mało sportowy motocykl czy coś? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...