Skocz do zawartości

Subaru sound


BIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówią ludzie że ten dzwięk to zasługa silnika boxer ? Łee. Czy to prawda ? Jaki to może mieć związek.

Ja myślę, że to zasługa turbiny. Może samego wydechu. A wy ?

 

Tutaj jest filmik - audi s2. Od 3 minuty 45 s filniku słychać jak pracuje wydech. Zupełnie jak subarak.

 

Pisze o tym bo przymierzaam się w dalszej przyszłości do jakiegoś z tych autek.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią ludzie że ten dzwięk to zasługa silnika boxer ? Łee. Czy to prawda ? Jaki to może mieć związek.

Ja myślę, że to zasługa turbiny. Może samego wydechu. A wy ?

 

Tutaj jest filmik - audi s2. Od 3 minuty 45 s filniku słychać jak pracuje wydech. Zupełnie jak subarak.

 

Pisze o tym bo przymierzaam się w dalszej przyszłości do jakiegoś z tych autek.

 

Dla mnie ten silnik nie pracuje jak subaru... Ja jeszcze nie spotkałem fury, która by mruczała tak jak Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzwiek subaru jest piekny... to fakt, nawet bez zadnych wydechow...

Fajny jest efekt u kolegi - ma zmieniony filtr powietrza, podkrecone troche cisnienie na turbinie i jakis zawor zalozony, i przy maksymalnej pizdzie jak zmienia bieg to gwizdze i strzela jak lokomotywa na odcinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mechanice nie ma cudów. Moja wiedza na ten temat jest marna, ale ten dzwiek musi być zasługą albo odpowiednio wyprowadzonych rur wydechowych, albo turbiny ( albo oba na raz ), albo innej kolejności zapłonów w cylindrach w co wątpie.

Ten dźwięk jest skutkiem akustycznym pochodzącym od gazów wydechowych. Układ silnika boxer obniża środek ciężkości auta. No to jaki wpływ na gang ma ułożenie typu boxer do cholery. Pytanie - Dlaczego on tak brzmi ?

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bokser ma swoj specyficzny dzwiek i nie jest to sparawa wydechu tylko ulozenia cylindrow. Jest troche bardziej nieregularny i ostry niz np rzedowa 4.

Slyszales starego Volksa, czy jakiegokolwiek Porsche - to jest ten sam dzwiek. Moj Subarak nie ma turbiny, a glos jest inny.

Tak samo jak V4 nie brzmi jak R4 w motocyklu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze imprezy juz nie brzmią tak odlotowo jak stare modele.

niby moc większa a jakieś takie bardziej ulożone i z przytępionym pazurem...

 

wydaje mi sie, że najlepiej brzmiały te z okresu poziomych, prostokątnych reflektorów, jakies 6-8? lat do tyłu - o czym można się przekonać słuchając takiejż własnie imprezki bedącej w dyspozycji SJS w kielcach.

 

dla mnie najbardziej niesamowite odgłosy silnika jakie słyszałem to stary marcos mantula - obłędny, metalicznie brzmiacy z lekkim gwizdem i nutką wysokiego soundu - w jakiejś starej relacji eurosportu z wyścigów supersportów w anglii, a na żywca - stare ferrari cabrio z centralnym silnikiem za którym "wlokłem" się przez jakieś małe miesciny pełne zakrętów, w pewny upalny wieczór we włoszech trochę lat temu.

"wlokłem" bo jechaliśmy między 50-80 km/h, ale było to bardzo przyjemne wleczenie.

 

TEN dźwięk, prze państwa!

nawet mój brat, bedący absolutnym niefanem motoryzacji krecił głową z podziwem.

 

mimo upału szybciutko otworzyliśmy boczne okna, wyłączyliśmy klimę żeby nie szumiała i słuchaliśmy... nie wiem niestety co to był za model bo wieczór nie pozwalał odszyfrować napisów. na pewno nic (wtedy) aktualnego, sylwetkowo "od tylca" obstawiałbym 80 lata. to był najlepszy dźwięk jaki słyszałem na żywca. nie udało mi się później już nigdy usłyszeć równie dobrze brzmiącej ferarki.

 

odnosiło się wrażenie że słychać każdy element silnika, każdy zawór, każda zmiana obrotów to nowa symfonia dzwięku.

 

widząc TAKIE COŚ człowiek zaczyna rozumieć po co są kabriolety i dlaczego nie trzeba szybko jeżdzić by upajać się jazdą.

 

cholera, za tamtą ferarkę oddałbym śmigłowiec o.dyrektora, maybacha i jeszcze dorzucił miesięczne wakacje w honolulu.

i jeżdziłbym z otwartym dachem nawet zimą :icon_rolleyes:

Edytowane przez bert

s*am na polityczną poprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dźwięk wszystkich silników typu boxer jest podobny i da się odróżnić od innych, porównajcie dźwięk subaru, garbusa i porsche; słychać, że to ta sama rodzina silników, tłumik ani turbina nie ma na to wpływu tylko przeciwsobny układ cylindrów, oczywiście subaru najbardziej rzuca sie w uszy bo jest najgłośniejsze i najczęściej ich właściciele wkręcają je na wysokie obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...