Skocz do zawartości

ile zaplace za brak kasku?


Kacza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytam o cene mandatu nie dla tego ze chcialbym posmigac cos po miescie ale dla tego ze ostatnio regulowalem naciag lancucha i przejechalem sie od domu w najblizszy parking i spowrotem (nawet nie przejechalem prrzez zadna glowna droge) w celu sprawdzenia go i pech chaial ze stali niebiescy :/ chcieli mi dac 100PLN, ale uprosilem ich o upomnienie ze wzgledu na to iz moj dom znajdowal sie 50 mentrow od parkingu, no i chcialem sie dowiedziec czy te 100 PLN i brak punktow karnych to prawda... dzieki za info i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życiem przypłacisz nie myślaca istoto, a jeżeli niestety przeżyjesz, to wszyscy będą musieli płacić na nienależną Ci rentę inwalidzką za Toją głupotę. Więc zanim wykarzesz sie brakiem rozsądku, załóż garnek i bądź motocyklistą, a nie frajerem. Mam nadzieje, ze pomysł bezkaskowej jazdy był tylko prowokacją na forum, a nie prawdziwym pytaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda bez kasku jest fajna, ale tylko do 60 km/h. dla mnie przynajmniej. powyżej, z moich włosów robi się spaghetti zawinięte na widelec.

 

co do rozpier.olonej mordy na krawężniku i zaoszczędzonych miedziakach, dusigrosze - to fakt, że jeżdżę w orzechu (takim wyczesanym niemieckim) nic nie zmienia. no właśnie - kaski na łeb są różne.

 

buźka

 

a jeżeli niestety przeżyjesz
... o żesz ty qrwa... Edytowane przez bartic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ku*wa przepraszam bardzo ale czy polowa z was jest popierdolona?

Zapytał przeciez wyraznie o to ile wynosi taki mandat,

ale od razu musiała zebrac sie grupka moralizatorów która na siłe chce sprowadzic autora

tematu na ziemie.. Przecież on też jest chyba istotą myslacą (?..) i raczej nie będzie zapie**alac

bez kasku 200km/h.

 

 

 

 

pozdrawienia dla "zawsze wiedzących lepiej" :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale taki kask Tornado moze wyrzadzic wieksze szkody niz by sie jechalo w orzeszku :icon_rolleyes: Te kaski sa bardzo niebezpieczne, stworzone z watpliwej jakosci tworzywa ... uhh wolalbym jednak doplacic i kupic za 150zl kask Keeway Max .. przynajmnioej ma atest i jest jednym z bezpieczniejszych za ta cene.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale taki kask Tornado moze wyrzadzic wieksze szkody niz by sie jechalo w orzeszku :wink: Te kaski sa bardzo niebezpieczne, stworzone z watpliwej jakosci tworzywa ... uhh wolalbym jednak doplacic i kupic za 150zl kask Keeway Max .. przynajmnioej ma atest i jest jednym z bezpieczniejszych za ta cene.

Pozdrawiam

 

 

podobno tornado też ma atest :icon_rolleyes: ;) :flesje: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te atesty kasków Tornado gwarantują, że np zamykając szybkę nie przytrzaśniesz sobie nosa, albo że ucisk nie zmieni ci trawale kształtu głowy.

 

Z tego co pamiętam, tam skorupa dostosowuje sie do kształtu głowy :flesje: Można ją ugniatać w rękach.

 

A co do tych wszystkich tematów o R6, R1 itp na 1 moto, jazdy bez kasków, z gołą dupą, bez prawka, prostowaniu tarcz, ram, lag, docinaniu klocków itp - proponuje machnąć na to ręką, bo nic człowieka nie powstrzyma przed samobójstwem, kalectwem na własne życzenie czy kłopotami prawnymi.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagroski z tym tekstem to chyba się pomyliłeś bo niewierzę, że tak specjalnie napisałeś ale czekam na sprostowanie z twojej strony. Co do jazdy bez kasku to mandat 100 zł. 2 punkty karne Art. 97 Kodeksu wykroczeń w związku z art. 40 Prawa o Ruchu Drogowym. Przesada z tym wkładaniem kasku z jazdą z garażu kilka metrów ale naprawdę kilka metrów do domu. Natomiast ktoś wyżej napisał, że jeżdzi po polnych drogach bez kasku, pomyśl sobie tylko jak będzie wyglądała twoja głowa gdy uderzysz nią o ziemię w najlepszym wypadku będziesz miał wstrząs mózgu w najgorszym ... nie napiszę. H4zell tutaj nikt nikogo niechce umoralniać bo to nie to miejsce, tylko może jak ktoś to przeczyta i założy kask to przy ewentualnym upadku uratuje sobie głowę. Nikomu nie życzę oczywiście żadnych upadków. Dobrych kilka lat temu miałem wypadek i to dość poważny i główne moje obrażenia to obrażenia głowy. Miałem półtora roku rehabilitacji i pozostała mi naprawdę wielka i długa blizna na głowie. Na szczęście teraz już jestem normalny ( chyba :) ) i uważam, że co jak co ale głowę trzeba chronić najbardziej.

 

Tak poza tematem to H4zell nie musisz sie tak denerwować i używać takich mocnych słów jesteśmy tu dla przyjemności a nie po to żeby się sprzeczać.

 

P.S. Nie umoralniam cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mądrości z pewnej stronki:

 

-jeżeli uważasz,ze nie potrzebujesz kasku- prawdopodobnie tak własnie jest.

 

-jeżeli Twoja głowa jest warta 50zł- kup kask za 50zł.

 

 

mandacik tak jak piszą- stówka i 2 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...