Skocz do zawartości

Rusek w turystyce


NaczelnyFilozof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z opini wyczytanych i przedyskutowanych wychodzi że motocykle tzw "ruski" do dalszych wypraw turystycznych się nie nadają. Prosze mnie nie bić :)

 

Paliwożerność. Awaryjność, ale to już kwestia poprawnego stanu technicznego.

 

Może głupio myślę. Paliwożernosc wynika ze słabego silnika (konstrukcja) no i samej wagi spzręta. :icon_razz:

 

Czy założenie nowoczesnego, ekonomicznego silnika zmniejszy w znaczy sposób spalanie? Wiem, wiem, jak bedzie za dużo KM to skrzynia sie wysypie (BMW mocniejsze :icon_exclaim: )...

 

Ludzie wkładali do Rusków silniki z zaporożca i PF126p. Wiadomo trzeba przerobić ramę (dla niektórych profanacja :icon_mrgreen: )

 

Może jestem głupi. Ale naszło mnie aby wstawić taki ekonomiczny silnik 800 Tico. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem głupi. Ale naszło mnie aby wstawić taki ekonomiczny silnik 800 Tico

 

:)

:icon_exclaim:

 

czy rusek sie na dluzsza trase nie nadaje? owszem, jezeli ktos wczesniej dobrze do tematu nie podszedl od strony remontu.

 

paliwozernosc? a na ktorych gaznikach? :icon_razz:

no ja nie narzekam- 5,5 jak na ruska? (solo)

 

ja po ptostu mysle, ze rusek nie jest dla wszystkich :icon_mrgreen:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dnieprem robilem 340 km na 19 l paliwa z tego wychodzi prosty rachunek ze spalal 5,6 l na 100 km z koszem na dyfrze 9 z szybka czworka. predkosc przelotowa w granicach 75km/h przy obrotach silnika okolo 2700obr/min. trasy rzedu kilku setek km pokonywal bez "remontu". fakt ze moja polowa zdazyla sie wyspac zanim dotarlem z tarczyna nad mamry ale to juz inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no temat jak kij w mrowisko hehehehe

jak ktos kocha swego rusa to i do afryki zajedzie!!!

 

calkowicie popieram Gosie rusek nie jest dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

jedynie jazda z wozem moze byc troszke menczaca na dalsze trasy

 

a co do przerobki rusa na inny silnik to dla mnie profanacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys ruska z silnikiem od tico i instalacją gazową w koszu. Paliwa na pewno dużo nie żarło i kopyto tez mialo (przy raptownym starcie zaprzęgu przednie koło podnosiło). Ale chodziło to okropnie - co to za praca silnika i równie okropnie wygląda. Później wkleje zdjęcie

Edytowane przez Puzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał butle gazową w koszu? to jest maszyna ze Szczecina, "fetorsów" i ma silnik od Suzuki chyba... 3 garowy..

 

byl o nim artykul.

 

Ale chodziło to okropnie - co to za praca silnika i równie okropnie wygląda.

i dlatego trzeba sobie dac siana...

co to za rusek, ktorego dzwiek przypomina trzesienie wiadrem z srubek?

rakity chca z w skorze rusa robic? niech robia.. sovietem juz nie bedzie.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem?

trzeba szukac. na pewno komentarze sie znajda (na redmotorz padlo kilka)

w ktoryms numerze motocykla bodajze.. grudzien/styczen...? przewinelo mi sie..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde "twardości" nauczyłem sie już przy Junaku no i nadal hartuje się :icon_razz: . Żeby nie to, to Junak dawno zawitałby na allegro :) Nie żeby sie psuł ciągle :P .

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde "twardości" nauczyłem sie już przy Junaku no i nadal hartuje się wink.gif . Żeby nie to, to Junak dawno zawitałby na allegro wink.gif Nie żeby sie psuł ciągle cool.gif .

 

no i sam sobie odpowiedziales na to pytanie :P

 

a najawazniejsza jest k***a zaprawa :)

pod dachem "cierpliwosc"..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...