Skocz do zawartości

Rusek w turystyce


NaczelnyFilozof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem że moje wypociny mogą powodować u niektórych niesmak.

Przepraszam tych których ma wizja uraża :)

 

Co do twardości. Mam CZ 350. I mi nie mówcie że to jest bezawaryjny spzręt. Bo trochę niespodzianek już miałem :D

 

Może rusek z takim silnikiem nie wygląda super. Może i ma odgłos sieczki. Ale mnie takie coś nie przeszkadza. Motocykl ma sprawiać radośc z jazdy...

 

Ja jestem kapeluszniczym kierowcom. Pewnie silnik z Tico lepiej by zniusł pracę w mej wolnoobrotowej spokojnej jeździe. Nie moja wina ze nie lubie szybko jeździć...

 

Za 5ooo nie kupie dobrego Transalpa. Ale może bym przez zime złożył taki dziwny wynalazek. Bo tak sobie myślę. W takiej Hondzie za dużo nie pogrzebię. A przy rusku zawsze można sobie pogrzebać przyjemnie w wolny czas ;)

 

Czy w tym Rusku ze zdjęcia rama była cięta i wydłużana??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że moje wypociny mogą powodować u niektórych niesmak.

Przepraszam tych których ma wizja uraża icon_rolleyes.gif

 

ale nikogo nie uraziles.. :D

 

-patrze na to zdjecie i relacjonuje- rama jest z modela pow. 64r gdzie weszly w obieg o 18-20cm +/- dluzsze niz pierwotnie. nie widac zmocnien, ani zabiegu spawania, z reszta nie jest to dobry pomysl bo automatycznie rury sa oslabiane, a pod wlpywem mocy, masy i dgran by sie predzej czy pozniej rozlecialy.

 

a tak na dobra sprawe- po co sobie zycie utrudniac? zamiast zabrac sie konkretnie za silnik..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na ruskach nie znam, ale chyba lepiej juz wsadzic serducho od BMW. Czytalem kiedys o takim, podobno super sprawa. Ostarnio byl podobny na allegro;).

 

oczywiscie ze to dobra sprawa.

moj chrzestny jezdzi 5 rok na bawarskim piecu w skorze mw i 0 awarii.

robi kolejny, juz tym razem pojdzie "do zyda"

 

dla mnie soviet to soviet, jedynie bez z odwelwanych z klamek lub stali gwozdzowej tlokow :D

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nawet junakow sie nie przerabia !!

 

to juz nie jest trendy :cool:

 

a co do spalania- tu sie mylisz.

jezeli ktos zalozy BINGi to bedzie lykac 5l +/- z koszem -to w tedy tak

moc- 800ccm

kultura pracy- nie trzeba pisac

no i to ze nie trzeba sie martwic, ze zaraz pradow braknie, korbowod wykrzywi... ;)

 

ni chu*a.. zostaje przy sovietach.

:)

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nikt niewsadza w rame HD WL silnika z czegos tam? bo to profanacja

i tak samo jest z rusami

juz nawet junakow sie nie przerabia !!

 

Ja bym nie miał serca w sprawny dobry motocykl wkładać ten silnik.

Bo to by był ewidentny grzech :icon_mrgreen:

 

Tak kupić jakąś archaiczną kupkę. Coś co by przypominało rame i własnymi siłami stworzyć coś nowego.

 

 

Swoją CZ wytargałem od synka ze stodoły. Motocykl miał skończyć żywot. Ale wpadł w me ręce. Został pomalowany. Silnik wyremotowany. Updejt elekrtyki. I sie turla :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak widzialem ten filmik (rusek na bawarskich plucach) to widac bylo ze ma moc;) A wyglad ruskiego boxera... Jak dla mnie super sprawa, jeszcze jakby byla ta 100-110 w trasie to juz w ogole bajka. Czy jaste to profanacja ? Moim zdaniem jest to takie same usprawnienie jak wkladanie Bingow zmiana pradnic, czy innego rozdaju patety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalerzy czy robimy orginał w miare orginał, czy kundla. W przypadku orginału bez komentarza, w miare orginał dopuszca drobne przeróbki, jeszcze sie to nie gryzie specjalnie i zawsze mozna odwrócic proces, ale kundle to jakas masakra! Na h...j to spawac miecic i prztykac jak kultura jazdy na wydumce żadna tyle ze sie ludzie oglądaja i pukaja w głowe, a co do posiadacza 5000,- za to kupisz naprawde fajnego japonca, zamiast grzebac sie w wątpliwej jakosciowo i wizualnie maszynie która bedzie robic tylko smród i hałas-daj spokój, nie ma co żezbic ruska, kup japonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie pomnie pojeździc ale ostanio widziałem genialnie przerobiony silnik od malucha. Silniczek był łądnie odciety, współpracował z 5 biegowa skrzynia od MZ ETZ. zamknieta równiez w nowym opakowaniu... Wszystko wygladało bardzo podobnie do angielskiego silnika. Co do pracy... po kilku kosmetycznych przeróbkach miało około 30KM i kreciło 6500obr/min. Poniewaz silnik stracił olbrzymie koło zamachowe nie potrzeba było duzej poduszki by zawiesic go w ramie...

 

 

Rama zastosowana do tego pojazdu pochodziła z Jawy TS 350. Gosc teraz stylizuje to na C R. Nie kazda przeróbka jest zła byle była by wykonana z głową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...