Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Spadł na drugą stronę a jak i oczywiście już trzeba było założyć temat z cyklu"co mi dzwoni w uszach?" gdzie indziej ;] W takim razi pytanie tylko pozornie od czapy. Czyli proszę o opinie dotyczącą pomysłu założenia sprzęgła z amortyzatorem szarpnięć (oczywiście w miejscu tak zwanego sprzęgła suchego ,dwu tarczowego ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prince ruszyles cos ze sprzeglem? moim zdaniem nie sprawdzi sie w zaprzegu. kiedys miejscowy "kaskader" przyprowadzil cienkiego na wymiane sprzegla. po wyjeciu wszystkie sprezyny wygladaly jak bys je na prasie zgniotl to raz a dwa frez luzno latal w stosunku do okladzin wszystko urwane. wnioskuje ze do wysilonej jazdy niezda egazaminu. podejrzewam ze bierzesz pod uwage jedna tarcze i odchudzone kolo zamachowe. solo na drogi twarde powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prince ruszyles cos ze sprzeglem?

Ze sprzęgłem nie ruszyłem i to z ciekawego z punktu posiadacza ruska ,od długiego już czasu, powodu. Przyczyną ślizgu dzikiej kaczki okazał się zablokowany wał korbowy . Ot taka mała usterka. W związku z tym mam tydzień miłości do Japonii i nawet oryginalnego dniepra za jego wał z jednego kawałka . Wiem zdrada . Sprawa sprzęgła nadal jest aktualna i zamierzam zastosować w motocyklu solo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mocowania? tam sa trzy sruby i basta! Jaro opisał dokładnie jak i co robił ze stacyjka, ale gdzies mi to wcieło, musiałbys poszukac chyba w remontach rusków tam bedzie od razu dokładny schemat połaczenia instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje mam ;] natopmiast niemam sposobu mocowania oryginalnej stacyjki ... a potrzebny mi on bo stacyjke mam nieorginalna i chce zobaczyc co z tym mozna zrobic :biggrin: stacyjka jawoska... taka byla to i niezmieniam bo dziala. tyle ze ja ja mialem zamontowana pod prawym kolanem co niedokonca mi odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje mam ;] natopmiast niemam sposobu mocowania oryginalnej stacyjki ... a potrzebny mi on bo stacyjke mam nieorginalna i chce zobaczyc co z tym mozna zrobic :biggrin: stacyjka jawoska... taka byla to i niezmieniam bo dziala. tyle ze ja ja mialem zamontowana pod prawym kolanem co niedokonca mi odpowiada

Z tego co kojarzę to stacyjki zjawoskie były dwóch typów: montowane przez nakrętkę na kominek kluczyka i drugi typ na trzy śrubki (nie cztery ,nie dwie itd .) dokładnie o tym samym rozłożeniu otworów co ruskie ;]

A wał się przestawił na czopach bo wielokrotnie regenerowane wały tak już mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to stacyjki zjawoskie były dwóch typów: montowane przez nakrętkę na kominek kluczyka i drugi typ na trzy śrubki (nie cztery ,nie dwie itd .) dokładnie o tym samym rozłożeniu otworów co ruskie ;]

A wał się przestawił na czopach bo wielokrotnie regenerowane wały tak już mają .

Gdzie regenerowales ten wal? Pewnie zle pasowania byly przy wciskaniu. Co to za partacz robil ze nie umial zachowac pasowan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał był regenerowany w najlepszej firmie w kraju. Tak właściwie chodzi o to ze składane wały są przewidziane na jedno składanie przy montażu fabrycznym i drugie przy regeneracji . Każde kolejne rozprasowywanie i sprasowywanie to już trochę partyzantka . Wał był robiony jakieś 4 lata temu i trochę pojażdził od tego czasu . Kto mnie zna to wie ze kaczka nie była pojazdem rekreacyjnym tylko do jazdy co dziennej i to nie zależnie od sezonu .Nie mam zastrzeżeń do firmy która to robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał był regenerowany w najlepszej firmie w kraju. Tak właściwie chodzi o to ze składane wały są przewidziane na jedno składanie przy montażu fabrycznym i drugie przy regeneracji . Każde kolejne rozprasowywanie i sprasowywanie to już trochę partyzantka . Wał był robiony jakieś 4 lata temu i trochę pojażdził od tego czasu . Kto mnie zna to wie ze kaczka nie była pojazdem rekreacyjnym tylko do jazdy co dziennej i to nie zależnie od sezonu .Nie mam zastrzeżeń do firmy która to robiła.

W Poznaniu? Raz mi sie skrecil wal w Uralu jak zatarl sie silnik i go laplo na tlokach. Wiec jakas inna przyczyna mnie dziwi. Po prostu jakies gwaltowne zatrzymanie silnika moze to spowodowac wedlug mnie np przy zatarciu albo zblokowaniu skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to stacyjki zjawoskie były dwóch typów: montowane przez nakrętkę na kominek kluczyka i drugi typ na trzy śrubki (nie cztery ,nie dwie itd .) dokładnie o tym samym rozłożeniu otworów co ruskie ;]...

;)

A mozesz mnie oswiecic ktore jawy posiadaly oryginalnie takie stacyjki, bo jak zyje takowej nie widzialem, chodzi mi oczywiscie jawoska montowana na 3 srobki (chyba ze mowimy o tej w zbiorniku)...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie zaczęły się schody;

Zmieniłem szczotki w prądnicy, odpaliem motocykl - niby wszystko gra. Po przejechaniu jakiś 300metrów zaświeciła się kontrolka ładowania. Prądnica nie chodzi. Cholera wie dlaczego. Szczotki stykają się jakąś 1/3 powierzchni (no ale wiadomo - musza się ułożyć), wirnik niby sprawny, uzwojenie też - a nie działa!!

Szlag mnie trafia - bo planowałem jechać nim na rajd do Zagórza - ale z planów chyba nic nie wyjdzie.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać, to byłbym wdzieczny za każdą poradę;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...