Skocz do zawartości

Koła - wyważać?


Groszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Groszek ,kiedyś obdzwoniłem całe Mrągowo i żaden wulkanizator nie zechciał mi wyważyć koła.Wymienić opone chętnie ,ale wyważyć nikt.W Giżycku nie wiem kto to robi .Ja sie wkurzyłem i kupiłem wyważarkę :wink: .A czy w VFR jest jakies nietypowe koło ?Nie masz na przelot dziury w kole ? Wiem ,ze mocowane z jednej strony na śruby ,ale z bliska nigdy nie oglądałem.

 

To troche sie pewnie wykosztowałeś na taki sprzęcik!? :) Pewnie obsługujesz wszystkich ziomków z okolicy?? Pozdro :rolleyes:

 

ile cuś takiego kosztuje??

 

pzdr

 

No właśnie ile?? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2 cm to dużo .Wałków jest dużo ,coś dobierzemy :rolleyes: .

 

ja dałem za swoją 100zł i wszystkich kumpli obsługuje :)

 

Zapraszam .

 

jak 100 zł ???? czy jedno zero zgubiłeś?? to co to jest i jak to wygląda, moze wrzucisz jakąś fotke. Gdzie to kupiłeś???

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2 cm to dużo .Wałków jest dużo ,coś dobierzemy ;) .

 

ja dałem za swoją 100zł i wszystkich kumpli obsługuje ;)

 

Zapraszam .

 

100 zł za wyważarkę... ??? Chyba za komplet ciężarków... :lapad:

 

Pozdro :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam,

 

wulkanizator mi powiedział ze nie przekłada się opon bez wyważania, czy to faktycznie jest takie niezbędne czy tylko chodzi o kasę, bo ciężarek jest praktycznie obok miejsca gdzie był stary ?

 

koło przód to rozumiem ale w tym przypadku chodzi o tył ?

 

oczywiście w końcu wyważyłem, ale zastanawia mnie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał nie wyważony przód i ty w bandit 600

przy 180 zaczynał bardzo delikatnie wężykować a przy zmianie biegów i przyspieszaniu na maksa łapał delikatna szime. mi to nie przeszkadzało ale kumplowi bardzo. ja warze 100kg on 70kg może dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem gumy u siebie i wcale nie wyważałem i wszystko spoko :)

 

No peeeeeewno bo i poco wywazac :icon_mrgreen: Odpowiesz mi na pytanie w jakim celu wogole ludzie wywazaja kola ? Pliiiiiis ....

 

Pierwsza klasa się spisuje kociak :)

 

 

Pytanie tylko jak dlugo :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja odnosnie tego czy wywazac czy nie mozna porownac do dyskusji czy warto pompowac opony czy tez mozna ewentualnie jezdzic na flaku.

 

 

W przypadku kol motocyklowych wywazanie statyczne jest w zupelnosci wystarczajace.Kazdy kto zmienia opony we wlasnym zakresie powinien miec aparatus to wywazania.Mozna zrobic cos takiego samemu za pore groszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w wyważaniu przy feli 5-6" na zwykłej statycznej wyważarce. niby bedzie ok, ale jakoś dziwnie dupa wibruje. good luck

 

Jezeli obrecz lub opona ma bicie to nic nie pomoze.Radze to najpierw sprawdzic.

 

Osobiscie ogladalem prace kolesi z Dunlopa montujacych opony podczas wyscigow AMA.Statyczne wywazarki.

Nidgy nie mialem z tym problemow,motocykla z tylna obrecza wezsza niz 5.5 cala nie mialem podczas ostatnich 20-u lat.

 

Patent polega na uzyciu lozysk o malym oporze,takie jakie sa normalnie w kolach do tego sie nie nadaja,aczkolwiek mozna je zmodyfikowac.Nalezy usunac dekielki czy tez oslony,wyplukac smar za pomoca np.WD40.Beda sie krecic bez porownania latwiej.Sensu stricto oznacza to zakup dodatkowych lozysk,aczkolwiek mozna do tego celu uzyc stare,zuzyte.Jak ktos dlugo w tym siedzi to cos takiego zawsze sie gdzies wala.

Taki patent zapewnia dokladnosc do okolo 3 gramow.Najmniejsza kostka na typowym naklejanym ciezarku to 7 gramow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...