Skocz do zawartości

Koła - wyważać?


Groszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem tylną oponę. W mieście, w którym mieszkam nie mam możliwości wyważenia koła, bo żadna wulkanizacja nie dysponuje odpowiednimi przystawkami do wyważarki. Najbliżej mogę wyważyć to koło ok 100km od domu. Warto wywalić te 70 zł na wyważanie czy nie jest to takie niezbędne? Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze gdzies czytalem ze mozna samemu wywazyc kolo i nie ma z tym wielkiego problemu. Moze to co napisze zabrzmi smiesznie ale obrazuje istote wywazania kol.

 

A wiec zdejmujesz kolo, wsadzasz srube i opierasz to na 2 podporach ustawionych w poziomie. Krecisz kolem i kilkakrotnie sprawdzasz w ktorym miejscu kolo sie zatrzymuje( powinno za kazdym razem w tym samym) jesli nie ma stalego miejsca mysle ze mozesz smialo jezdzic, a jesli zdecydowanie widac ze kolo staje w danej pozycji, przyklejasz po przeciwnej stronie ciezarek( jego wage dobierasz metoda prob i bledow)

 

..nie daje gwarancji ze to co napisalem nie jest wytworem mojej wyobrazni, albo mi sie przysnilo :bigrazz: ...bo nie potrafie sobie przypomniec gdzie cos takiego wyczytalem :crossy:

 

pozdrawiam

Edytowane przez Psh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą metodę znam, ale co mi z tego, jak ani ciężarków nie mam, ani przykleić ich czym niebardzo :wink:

 

Ciężarki dostaniesz na każdej wulkanizacji (są uniwersalne zarówno do aut jak i do motorów), tylko musisz pytać o ciężarki stosowane przy wyważaniu kół z felgą alu!! A jeśli chodzi o ich przyklejenie to one fabrycznie mają od spodu klej!! Zrywasz papierek i przyklejasz!! :flesje:

 

Jeśli się mylę poprawcie mnie!!

 

Pozdro All :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panowei piszą.

W moim GSie tylne koło tak wyważałem w kolegą.

W imadło piasta, jeden punkt wciąż leciał w dół, więc naprzeciw przykleiliśmy 15gram, zrobiło się za ciężko, więc ujęliśmy 5 gram i potem koło zatrzymywało się w losowym miejscu, więc na motor i łyyycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiecie czy przykleić ciężarek z prawej czy z lewej strony? :icon_twisted:

Ogólnie słyszałem, że wyważanie statyczne potrafi być dokładniejsze od komputerowego, zwłaszcza gdy maszyna robiąca pomiary nie była dawno kalibrowana... Miałem tak zawsze koło wyważane, i wszystko było ok, ale zawsze mnie to ciekawiło. Gdy mamy komputerowo wyważane felgi samochodu, to wybiera się dokładnie w jakiej odległości od środka osi będą ciężarki i komputer oblicza ile mają ważyć... Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie nie nie markom13 :icon_twisted: Ty masz tylko około 30!! w Mrągowie i w Giżycku mają wyważarki do kół motocyklowych! :icon_evil: tylko ja mam nietypową felgę w swoim motocyklu (monowahacz) i niestety najbliżej to chyba w Olsztynie bym wyważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Giżycka. U mnie w wiosce nie mają takiej przystawki, żeby wyważyc felgę od VFR bo ma za mały otwór, podobno w Ełku w Peugeocie by mi wyważyli a w Olsztynie to przypuszczam, że na bank bym znalazł firmę, gdzie mieliby sprzęt żeby to zrobić. tylko, zę musiałbym specjalnie cisnać 100km w jedną stronę, bo akurat w najbliższym czasię po nic się tam nie wybieram. moze jak bedzie ciepło to po prostu siądę na bike'a, pojadę, na miejscu zdjemę koło i już :icon_mrgreen: chyba tak trzeba będzie zrobić.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek ,kiedyś obdzwoniłem całe Mrągowo i żaden wulkanizator nie zechciał mi wyważyć koła.Wymienić opone chętnie ,ale wyważyć nikt.W Giżycku nie wiem kto to robi .Ja sie wkurzyłem i kupiłem wyważarkę :icon_razz: .A czy w VFR jest jakies nietypowe koło ?Nie masz na przelot dziury w kole ? Wiem ,ze mocowane z jednej strony na śruby ,ale z bliska nigdy nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już 3 lata temu wyważałem w Mrągowie, i to chyba była druga wulkanizacja do której dzwoniłem z książki telefonicznej. W Giżycku wyważają na przeciwko Kauflanda, przy obwodnicy. VFR ma otwór, ale bardzo wąski, więc wyważać trzeba na wyważarce do nieprzelotowych felg aluminiowych ponoć, a w Giżu nikt takim sprzętem nie dysponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...