Skocz do zawartości

ochranicze przed zimnem


Rekomendowane odpowiedzi

Witka :)

 

Pogoda za oknem ładna, ale jeszcze jest dosyć chłodno. Juz mnie zaczynaja boleć łokcie więc pewnie niedlugo zaczna kolana i nery :icon_razz: wiec chyba bede musial się zaopatrzyć w jakieś akcesoria do docieplania się :crossy:

 

Mam pytanie czy stosujecie takie wynalazki jak ocieplacze kolan, łokci i pasy nerkowe?

Jeśli tak to jakie?

Wybór jest dość duży i nawet widziałem pasy nerkowe z wzmocnieniami. Macie jakieś doświadczenie w tej materii, ewentualnie opinie o tychże akcesoriach? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pas nerkowy to polecam Vanucci Sympatex :icon_mrgreen:

Wygodny, ciepły, dobrze się dopasowuje i nie zsuwa :icon_razz:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=438

 

P.S.

Co do tych pasów ze wzmocnieniami to one są na crossa/enduro :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre spodnie i kurtka tekstylna na moto w zupełności wystarczą w teraźniejszych temperaturach, w zimowych zresztą też :icon_mrgreen:

Chyba nie jeździsz w dżinsach i zwykłej kurtce co? Bo trochę dziwne dla mnie to, że jest Ci chłodno i bolą łokcie.

 

Ja np. w ogóle nie używam pasa nerkowego bo mam wysokie spodnie. Ocieplacze na kolana owszem ale latem na dżinsy, gdy poranki będą chłodnawe, a trzeba będzie dojechać do szkoły czy pracy.

 

kulawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy stosujecie takie wynalazki jak ocieplacze kolan, łokci i pasy nerkowe?

Na krótszych dystansach (np. dojazdy 3 km z domu do metra) odpuszczam sobie tego typu "wynalazki", ale gdy jadę gdzieś dalej, a nie mam na sobie pełnego rynsztunku, to zakładam na dżinsy ocieplacze na kolana marki Kobi; pas nerkowy też zazwyczaj zakładam.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótszych dystansach (np. dojazdy 3 km z domu do metra)

To ty dojeżdżasz motocyklem do metra?

 

Ja używam pasa nerkowego z Lidla, a jeśli chodzi o kolana i łokcie to tak jak piszą poprzednicy strój na moto (tzn. przeznaczone na moto) spełnia swoje zadania w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty dojeżdżasz motocyklem do metra?

Skuterem - i wtedy zakładam tylko kask i odblaskową kamizelkę (ewentualnie przeciwdeszczówkę, jak mocno pada).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre texy (komplet uvex gran turismo), wiec o chlodzie wlasciwie moge zapomniec (w sumie o nadmiernym goracu rowniez :crossy: ), jednak uzywam pasa nerkowego dla usztywnienia sylwetki i zapobiezenia garbieniu sie podczas jazdy (niestety mam do tego tendencje). Moj pas to retbike i wlasciwie nie jest najlepszy - troche za sztywny przez co slabo dopasowuje sie do ciala.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robicie jak stawy już bolą?? pojeżdziłem troche przy ujemnych temperaturach i zdycham z powodu bolacych kolan, ostatnio zacząłem brać diclo duo i nacieram Voltarenem ale nie za bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, gdzie najtaniej kupić wszelkiej maści ocieplacze na moto? Jak każdy widzi ,nastała zima, a jeździć trzeba :D

 

Czy są jakieś ocieplacze TYLKO na kostke? (Jeżdże w zwykłych butach).

 

Czy te słynne ocieplacze z Louisa dają rade?

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Szukam sprzetu na zime, znalazlem podgrzewane rekawiczki;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/XXL-Heated-Waterproof-Winter-Motorbike-Leather-Gloves-/150521246349?pt=UK_Motorcycle_Gloves&hash=item230bc3f28d

 

ktos wie jak to dziala, baterie czy podlaczam sie do akumulatora?

 

I czy jest jakis odpowiednik na stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale zgadując powiem że podłącza się to pod aku. Bateria długo nie pociągnie takiego gadżetu.

 

 

A po co Ci to? W UK nie ma zimy, jesień cały rok jest. :icon_mrgreen:

 

Chcesz ciepłe, suche ciuchy na zimę to kup Hein Gericke, w ujemnych temp. wystarczy t-shirt pod kurtką i jest git. Ziomek na kurierce tak jeździł. Kurtka coś koło Ł300, spodnie ok. Ł200. Kurtka ma wszyty jakby "termometr" koło metki, po kolorze kwadratów widzisz ile c* masz wewnątrz.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...