Skocz do zawartości

Zjechany gwint od poziomu oleju??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mam huske tc450 ale zjechal mi sie gwint tam gdzie sie wkreca śrubke do sprawdzania poziomu oleju w silniku.Raz juz bylo to rozwiercane i gwintowane ale znow sie zjechalo i powiedzcie co mozna w takim wypadku zobic??bo znalezienie grubszej srbubki i 1/4 milimetra raczej bedzie kiepsko a caly dekiel od silnika raczej bedzie drogi wiec prosze o rade??dzieki

 

 

 

Prosil bym o usuniecie tamtych dwoch tematow bo cos mi sie w kompie popsulo:(sorki

Edytowane przez Dawid_tzr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulejka czyli inaczej redukcja

wyobraz sobie ze wciskasz w miejsce starego otworu kawal rurki, w zasadzie to bardziej pierscienia, przez co srednica otworu ci sie zmniejsza.

potem ta tulejke/redukcje gwintujesz do oryginalnych rozmiarow i po klopocie

 

btw.

use google :)

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim nie da sie tego zrobic na motocyklu tylko trzeba rozebrac silnik i z tą połówką isc do tokarza/ślusarza i oni rozwiercą otwór i potem wbiją/wprasują tam tulejkę (rurkę o długosci jak grubosc tego dekla) po czym nagwintują tą tylejkę i wszystkpo bedzie jak nowe a koszt to kolo 70-100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim nie da sie tego zrobic na motocyklu tylko trzeba rozebrac silnik i z tą połówką isc do tokarza/ślusarza i oni rozwiercą otwór i potem wbiją/wprasują tam tulejkę (rurkę o długosci jak grubosc tego dekla) po czym nagwintują tą tylejkę i wszystkpo bedzie jak nowe a koszt to kolo 70-100zł

 

Po co rozbierać silnik i nosić połówkę do ślusarza? Nie wystarczy sam dekiel??? Chyba trochę przesadziłeś. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozbawił mnie ten tekst. A szczególnie "znów się zjechało"

samo :banghead: sie zjechało :icon_biggrin:

a wracając do tematu- musisz zdjąc dekiel - inaczej nie ma o czym rozmawiac. Reszte załatwi dobry slusarz. Pozdro

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...