Skocz do zawartości

Narzędzia - klucz dyna


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do Topexa to też zauważyłem że się strasznie poprawili, w sierpniu zakupiłem grzechotkę 1/2 cala to od Stanleya różniła się praktycznie tylko napisami i rękojeścią . Wytrzymałość też jest ok, prawie na niej wisiałem i nie przeskoczyła :crossy:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klucz dynamometryczny który działa jak należy dopiero od wartości około 87Nm a moto ma niższe wartości ah to aluminium :-) widziałem takie fajne małe klucze dynamometryczne od niskich wartości około 40Nm na bajzlu w łodzi za około 150zł

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

używał ktoś narzędzi firmy Hans - link?

 

Chce sobie skompletować porządny zestaw narzędzi i przyszła kolej na klucze dynamometryczne. Forum przejrzałem i przekonałem się do zakupu dwóch kluczy:

 

1. 1/4 ok 5/6-25/30

2. 1/2 max 25/30-1xx

 

Na pierwszy ogień idzie "mniejszy", moje typy:

 

Jonnesway 6-30Nm 200zł

Tengtools 5-25Nm 150zł

Hans 5-25Nm 130zł

 

Zastanawiam się, czy nie warto się skusić na ten klucz Hans'a. Ciężko spotkać się z jakimikolwiek opiniami na temat tej firmy (1 pozytywna via google groups). W teorii jest to firma produkująca narzędzia na potrzeby zastosowań profesjonalnych, więc IMHO warto się zainteresować, miał ktoś styczność?

Edytowane przez CBRedzio

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używał ktoś narzędzi firmy Hans

Używałem, głównie nasadek do pneumatyka i płaskich, mogę polecić jako b.mocne i dobrze wykonane, cena też jest raczej niska, polecam jeszcze Yato, Jobi (bardzo dobre płasko-oczkowe), oraz Honniton, natomiast klucze Stanley uważam za przereklamowane i nie warte swojej ceny, nasadki się rozciągają i niszczą łby śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A co sadzicie o dynamometryku Porxxon Industries zakres 5 - 30 Nm ? Tolerancja niby 3. Moge go kupic za dobre pieniadze, a jest mi akurat potrzebny.

Całkiem niezłe. Można poleccić.

 

Chce sobie skompletować porządny zestaw narzędzi i przyszła kolej na klucze dynamometryczne. Forum przejrzałem i przekonałem się do zakupu dwóch kluczy:

 

1. 1/4 ok 5/6-25/30

2. 1/2 max 25/30-1xx

 

Na pierwszy ogień idzie "mniejszy", moje typy:

 

Jonnesway 6-30Nm 200zł

Tengtools 5-25Nm 150zł

Hans 5-25Nm 130zł

 

 

Nie wiem stary, ale osobiście nie pakowałbym się w dynamometryki kosztujące 130 zł. Mój mały klucz 5-50 na 1/4 firmy Stahlwille kosztował około 800 zł. Niedawno poprzedni właściciel dał go w Niemczech na sprawdzenie, czy nie ma odchyłów od normy - i wyszło idealnie (test kosztował ok 10 euro, dla ciekawości). A pamiętaj, że w tańszych kluczach samo pozostawienie na dłuży czas napiętej sprężyny potrafi dramatycznie rozregulować narzędzie.

Nie mówię rzecz jasna, abyś kupował klucz za 800 zł, ale celuj może w już w joneswaya, to dobra firma, ew dołóż do Hazeta, KS Toolsa, KingTony lub Betę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe. Można poleccić.

 

No i takie odpowiedzi lubie, lece w tygodniu do gericke po jakies ciuchy to zaraz wezme klucz.

 

 

P.S.

Chodzi o ten klucz:

 

http://www.narzedziowy.pl/product_info.php...54&currency=PLN

 

Pozdro

Edytowane przez zielorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

Mógłby mieć wyższą wartość górną, 30 to trochę mało, ale do motocykli może dać radę.

Poza tym musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości przejściówkę na 1/2. Dobra wiesz ile kosztuje... Do stówki,. np Hazeta.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...