Skocz do zawartości

Kask w cenie do 600zł? Porównanie do Lazer Tornado GL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem na etapie szukania nowego (drugiego kasku) integralnego. Postanowiłem przeznaczyć na ten cel ok 600zł.

Teraz mam kask Lazer Tornado GL i uważam, że jest to dobry kask i nie mam do niego większych zastrzeżeń. Nie paruje, jest w miarę cichy i przeżył mały ślizg bez większego szwanku... :D Jednak są dwie rzeczy, które można poprawić:

1. Dwa otwory wentylacyjne z tyłu kasku. W zimne wieczory bez kominiarki powstają wiry powietrza, które dostarczają bardzo nieprzyjemnego uczucia na miarę rozwiercania głowy małym soplem lodu. :evil:

2. Miałem okazje pojeździć trochę w bardzo starym kasku firmy Arai i w porównaniu do Lazer'a aerodynamika była o niebo lepsza. Po prostu powyżej 150km/h w pozycji wyprostowanej z Lazer'em na głowie nie ma czego szukać :cool: , a w Arai'u można śmiało jechać i to bardzo komfortowo. :crossy:

 

Pisze to wszystko żebyście mi polecili kask, w którym uniknę powyższych problemów.

Zrobiłem mały research na amerykańskim ebay'u i naprawdę interesującą ofertą jest kask HJC CL-SP, który w Polsce mogę mieć za ok 600zł i to z ładnym malowaniem typu "Raven". :) W USA kaski tej firmy są bardzo popularne i czytając parę testów m.in. ten: http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/hjc/cl-sp/ przekonałem się, że są warte zainteresowania. :(

 

Inny kask, który znalazłem a spełnia podstawowe kryteria to Lazer Tornado Octane, który od mojego różni się tylko malowaniem. :D Kosztuje przy tym nie całe 500zł. Pozostaje nadzieja, że modele z roku 2007 zostały nieco poprawione. :lalag:

 

To o co was proszę to propozycje innych kasków do rozważenia i lokalizacje w Krakowie gdzie można różne kaski przymierzyć i zdecydować się na jakiś, a przynajmniej sprawdzić rozmiar. Szczególnie by mi zależało na przymierzeniu jakiegoś kasku wspomnianej wcześniej firmy HJC.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaski hjc znajdziesz w krakowie w yamaha na wielickiej,chociaż pan twierdził,że powoli się wycofują z niego na rzecz agv.ja mierzyłem osobiście model cl-14.fajnie leży,dobrae materiały wewnętzrne.ale sam musisz spróbować-nie kupuj w ciemno.powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC CL-14 jest zajebistym kaskiem .Mierzyłem go na MBS .Mam do niego jedno zastrzeżenie ,mechanizm szybki jest bardzo delikatny.Jak dla mnie za delikatny.Gdzieś nawet w testach o tym mówili.Poza tym super malowania ,bardzo wygodny i nie drogi.Cena 499zł :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W yamaha kraków jest akurat wyprzedaz kasków hjc (a co za tym idzie nie ma wszystkich rozmiarów)np. model fg-14 kosztuje 450zł , a dwa miesiące temu kosztował 700 :D

Wejdz na ich strone i zapytaj (http://www.yamaha.krakow.pl/) Czy jest ten model i rozmiar co Cie interesuje .

Edytowane przez Witt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Tak jak w temacie. Szukam kasku do okolo 600zł do jazdy turystyczno, rzadziej sportowej. Budżetu nie dam rady powiększyć o nawet 50zł, więc nie kupie nic droższego niestety. Moj rozmiar to M, o ile ma to jakiekolwiek znaczenie.

Poki co w "oko" pod wzgledem wyglądu i opinii, wpadły mi:

Airoh Storm

Nexx sx-100

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciche jest - jak włożysz w uszy stopery :biggrin:

Generalnie żaden szczękowiec poniżej tysiaka nie będzie cichy. Ale ja LS2 kupiłem na prędce (poprzedni caberg po 10 latach rozsypał się już od środka) wiedząc, czego można się spodziewać po kasku za 600 zeta. Ogólnie jest bardzo przyzwoicie. Jest całkiem wygodny, dobrze wykonany i tani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, przymierzam się do zakupu kasku, mam około 600zł. Oglądam różne kaski na internecie i mniej więcej wiem co chce. Ma być blenda, to jest warunek podstawowy i im cichszy tym lepiej. Wiem, że nie będzie cicho w kasku za tą cene, ale no im będzie lepiej wyciszony z proponowanych, tym lepiej. Waga im mniej tym lepie, ale te dwa pierwsze warunki najważniejsze. No i raczej w całości, nie żadne szczękowe.

Mam na oku następujące modele:

-LS2 Vector FF397

-HJC IS-17

-Nolan N86

-Airoh ST301 (to nowość więc wiem, że z opiniami będzie ciężko)

-Caberg Drift

 

Oczywiście wszystkie w granicach +/- 650zł można znaleźć i na to się nastawiam, nie więcej.

Sam najbardziej jestem przekonany do Ls2 vector, ale czemu.... Ja się zbytnio nie znam, dlatego pytam Was o opinie, co byłoby najcichsze z powyżej podanych i nie tak ciężkie ;-)

Edytowane przez Corbi95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych :) Wymieniłeś kaski na 125 a nie na 600.

 

Podpiąłeś się do tematu sprzed 12 lat. Wtedy za 600 zł można było kupić bezpieczny kask, a teraz kupisz za tyle tylko kupę dodatków w mizernej, niezbyt wytrzymałej skorupie. Ale zaraz, nie wspomniałeś że szukasz bezpiecznego kasku... :rolleyes:

Bez blendy będzie lżejszy (i bezpieczniejszy), będzie miał też lepszą wentylację czołową.

Z drugiej strony, im gorsza wentylacja tym (zwykle) ciszej, więc może to jest jakaś droga naokoło ;) .

 

Nikt z nas nie ma Twojego kształtu czaszki więc nie podpowiemy co będzie Ci najlepiej pasowało do głowy. Będąc w sklepie przymierz 3-4 kaski z różnych zakresów cenowych i poczuj różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpiął się tylko go podpięto ;)

i jak najbardziej dziś można kupić spoko czapkę w tej cenie

czym się różni kask na 125tkę od tego na 600tkę?

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpiął się tylko go podpięto ;)

i jak najbardziej dziś można kupić spoko czapkę w tej cenie

czym się różni kask na 125tkę od tego na 600tkę?

Cena;) czym drozej tym szybciej;)

 

Z podanych mam N86, co prawda uzywam go jako zastepczo dla glownego kasku i kiedy nie musze sie martwic ze na firmie sie ubrudzi przez co ma ciezsze zycie ale;

Przezyl shuberta c3pro:: po 2 latafh nadal sie swietnie sprawuje kiedy fen drugi sie rozsyoywal w oczach

Nic nie peka, nic sie nie wyciera ogolnie dobrze zrobiony kask.

Wentylacja jest srednia i jest to slabo wyciszony kask ale zrobilem w nim trase 1200km i uszy nie odpadly.

HJC to tez dobry kask w tej cenie. Mam 2 kaski hjc ciut drozsze ale is17 niewiele im odbiega.. innych nie znam z Twojej listy.

W tej cenie nie bedzie wiekszych roznic. Najwazniejsze to przymiezyc bo garnek garnkowi nie rowny..

Nawet jednego producenta rozmiarowka potrafi sie roznic

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...