Skocz do zawartości

Prosze o doradztwo


Klaudyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudyna- jaki przebieg ma ta Rebelka? Jesli niewielki, to nie masz czym sie przejmowac. Hondy należą do bardzo niezawodnych motocykli. Musisz tylko pamietac aby bezwzglednie zaraz po kupnie zmienic olej z filtrem, filtr powietrza, skontrolowac stan opon i cisnienie, a takze ocenic stan i naciagniecie łancucha, ewentualnie go wyregulowac. Jesli nie masz doswiadczenia to nie zabieraj sie do tego sama! Popros kogos doswiadczonego o pomoc. Z czasem podpatrujac, sama sie nauczysz wszystkich czynnosci. I nie bój sie pytac. Motocykl to nie zabawka...do zobaczenia na trasie!

Edytowane przez Worriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej celował w 250 , miałem przyjemoność jeździć na

Virago 250 , ładny motocykl , klasyczny V , moc 17 KM nie powala

ale utrzymywanie prędkości w trasie w okolicach 100 km/h nie jest

trudne ( V max 120 ) , łatwy w prowadzeniu , bo niski i lekki

 

a Rebelka b. pdobna chyba jest ,

 

125-ka będzie słabiutka , no na dojazdy do szkoly po mieście może być , ale na trasie będzie się męczyć pod każdą górkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudyna- jaki przebieg ma ta Rebelka? Jesli niewielki, to nie masz czym sie przejmowac. Hondy należą do bardzo niezawodnych motocykli. Musisz tylko pamietac aby bezwzglednie zaraz po kupnie zmienic olej z filtrem, filtr powietrza, skontrolowac stan opon i cisnienie, a takze ocenic stan i naciagniecie łancucha, ewentualnie go wyregulowac. Jesli nie masz doswiadczenia to nie zabieraj sie do tego sama! Popros kogos doswiadczonego o pomoc. Z czasem podpatrujac, sama sie nauczysz wszystkich czynnosci. I nie bój sie pytac. Motocykl to nie zabawka...do zobaczenia na trasie!

 

i sprawdzic stan poziomu plynow w akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unix, jezeli aku zelowy np. to nic nie sprawdzisz :lalag: a jak np. bawelniak, to mylace jest przekonanie, ze plyty maja byc calkowicie zanurzone w elektrolicie, gdyz to jest inny typ aku i plyty sa otoczone wykladzina, ktora tylko na poczatku sie nasacza elektrolitem. Wiec najpierw trza wiedziec jaki sie posiada akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125-ka będzie słabiutka , no na dojazdy do szkoly po mieście może być , ale na trasie będzie się męczyć pod każdą górkę....

 

Jak to ma być 125ka to równie dobrze możesz dziewczyno kupić skuter... ;P

Też uważam, że 250 to minimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być 125ka to równie dobrze możesz dziewczyno kupić skuter... ;P

Też uważam, że 250 to minimum...

 

 

Lepsza 125 niż wcale.Uważam,że na początek dla dziewczyny wystarczy.

Przecież nie posadzisz jej na wild stara czy intruza 1500 :banghead: , bo wiadomo jak by ta jazda wyglądała..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy zapominaja wszakze iz nasza :wink: Klaudyna motorek DOSTAJE na 18 od rodziców i juz jest tak postanowione.

Mozna jedynie pocieszyc ja iz szybko opanuje podstawy jazdy i wtedy przesiadzie sie juz na cos wiekszego. Virazka 535 lub Dragus bedzie wtedy dla Niej odpowiednia. :crossy:

A poniewaz jak Wielebny :biggrin: wspamnial, meskie grono pewnikiem zrobi zrzutke dla tak urodziwej pannicy, wiec problem z kupnem wiekszego motoru bedzie rozwiazany :lalag: :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki majkelpl chociaż Ty jeden mnie odpowiednio zrozumiałeś... wszyscy piszą żebym odrazy zaczynała od 250 a ja juz jest kupiony 125 i nic na to nie poradze... a panu Mikosławowi powiem że jakośza skuterami nie przepadam, wole jeździć na czymś co ma biegi bo wtedy wiem dlaczego kocham motory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki majkelpl chociaż Ty jeden mnie odpowiednio zrozumiałeś... wszyscy piszą żebym odrazy zaczynała od 250 a ja juz jest kupiony 125 i nic na to nie poradze... a panu Mikosławowi powiem że jakośza skuterami nie przepadam, wole jeździć na czymś co ma biegi bo wtedy wiem dlaczego kocham motory...

 

Widzę, że Koleżanka nie zrozumiała mojego ćwierćszyderstwa... :biggrin:

w każdym razie... ja też wiem dlaczego kocham motocykle... :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Klaudyna mlode dziewcze i jeszcze cala w pasach .............

A co do porad o Rebelke to tylko to co wczesniej zostalo powiedziane: powymieniac WSZYSTKIE plyny, sprawdzic lancuch, swiece, gaznik, opony i regularnie serwisowac i dbac o nia a nie bedziesz miala zadnych klopotów tylko przyjemnosc z jazdy.

Do czasu az bedziesz mogla ja sprzedac im kupic cos wiekszego.

Zycze wiatru we wlosach !!! :) :icon_eek:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge się śmiało pochwalić że wczoraj jeździłam na rebelce :):D:D ciężko było z odpaleniem ( tata musiał odpalać na popych bo świeca iskry nie dawała) i miałam małe kłopoty z ruszeniem(gaźnik jest do czyszczenia) ale wyszłam z tego cało i jeździłam nim po swojej wiosce :banghead::D:D wkońcu go dosiadłam tak jak trzeba i mnie słuchał :biggrin::D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge się śmiało pochwalić że wczoraj jeździłam na rebelce :bigrazz::D:D ciężko było z odpaleniem ( tata musiał odpalać na popych bo świeca iskry nie dawała) i miałam małe kłopoty z ruszeniem(gaźnik jest do czyszczenia) ale wyszłam z tego cało i jeździłam nim po swojej wiosce :smile::D:D wkońcu go dosiadłam tak jak trzeba i mnie słuchał :D:D:D

 

Gratuluję!

Ja jeszcze czekam na moje moto, ale już drżę z emocji na myśl wymarzonej latami jazdy.. Dobrze zrobilas, ze nie wymyślałaś z tym prezentem. Nieładnie tak przebierać, skoro rodzice, zebrali się na taką inicjatywę, by Cię motocyklem obdarować. Pojeździsz trochę, opanujesz wszystko ładnie i możesz przesiadać się na coś cięższego jak będziesz chciała.

Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia na egzaminie! (sam zdawałem 4 miechy temu)

 

PS. na tym zdjęciu wyglądasz Very Hot! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...