Skocz do zawartości

silnik


calmicoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka moze być przyczyna;??VIRAGO 535 stoi w garażu ,zimny silnik ,po odpaleniu bez przegazówek grzeje sie tylko jeden garnek a drugi jest zimny.po rozgrzaniu odpala drugi ale to dopiero po 10 minutach, i po przegazowaniu,co moze być przyczyną takich objawów,gażnik?czy moze coś innego . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie, okazalo sie ze padl alternator i nie bylo wystarczajacej ilosci pradu zeby uruchomic drugi garnek. Wiadomo, przy wyzszych obrotach poprawia sie ladowanie.

 

moze tez byc padnieta cewka/przewod zaplonowy (w virago jest to jeden element powinno sie w calosci wymieniac komplet cewki i przewodu), impulsator, modul zaplonu? - ale to malo prawdopodobne

 

ja bym zaczal od najprostszych czynnosci :

 

wymien swiece

naladuj akumulator prostownikiem

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moze być przyczyna;??VIRAGO 535 stoi w garażu ,zimny silnik ,po odpaleniu bez przegazówek grzeje sie tylko jeden garnek a drugi jest zimny.po rozgrzaniu odpala drugi ale to dopiero po 10 minutach, i po przegazowaniu,co moze być przyczyną takich objawów,gażnik?czy moze coś innego . :biggrin:

 

jesli zaczyna przepalac po np. 10 min wtedy kiedy wylaczysz ssanie odpowiedz masz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie bo walczę aktualnie z tym samym problemem. Postoi i juz nie odpala. Wymieniłem fajki naładowałem akumulator i kupiłem kabel wysokiego napięcia który jednak jest częścią cewki i niedało się go wymienic. Jak odpali i pochodzi z 10 min to juz jest super, pali od dotkniecia, a na drugi dzień zima... Zastanawiam się czy tak jak pisał Unix nie jest to sprawa ładowania i mocy akumulatora ale dlaczego nie odpala zaraz po naładowaniu, no i to strzelanie do czasu nagrzania. Pali na jednym garze a świeczki też juz zmieniałem, chyba podepne aku od samochodu i spróbuję go tak pobudzić, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moze być przyczyna;??VIRAGO 535 stoi w garażu ,zimny silnik ,po odpaleniu bez przegazówek grzeje sie tylko jeden garnek a drugi jest zimny.po rozgrzaniu odpala drugi ale to dopiero po 10 minutach, i po przegazowaniu,co moze być przyczyną takich objawów,gażnik?czy moze coś innego . :)

 

pare przyczyn:

- gazniki brudne (no coz sprobuj na cpn kupic plyn do czyszczenia gaznikow taki ktory wlewa sie do paliwa - i uzyj go)

- filtry paliwa i powietrza (wymienic)

- zla mieszanka (dac do regulacji serwis - no chyba ze sam wiesz jak to uczynic)

- gazniki synchronizacja (dac do regulacji do mechanikow)

- krucce ssace nieszczelnosc - lewe powietrze (sprawdz i w razie czego wymin)

- regulacja zaworow (dac do regulacji serwis - no chyba ze sam wiesz jak to uczynic)

 

z elektryka bym nie przesadzal - jezeli nie pali (i jest to wina elektryki) to nie odpali nawet po rozgrzaniu

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli aku. kreci rozrusznikiem to pradu jest wystarczajaco duzo. Ja stawiam na regulacje gaznikow

 

tez tak myslalem ale bylem w bledzie... aku byl slaby a pomimo tego krecil i odpalal motocykl ale pracowal na 1 garze... 2 cewki potrzebuja troche pradu na prace, odpowiednie napiecie...

 

ps/ arek nie podpinaj aku od samochodu... slyszalem ze w ten sposob mozna zrypac elektronike (np. modul zaplonowy)... prad ladowania aku musi byc odpowiednio niski i rozlozony na dluzszy okres czasu. przy okazji sprawdz poziom plynow w akumulatorze, jesli trzeba dolej wody destylowanej.

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinając akumulator samochodowy można zniszczyć regulator napięcia i alternator bo ten będzie próbował naładowac duży akumulator i może sie spalić , ale to jest mało prawobodobne

 

to jest sterta mitów i opowieści zlotowych

 

ja stawiam na gaźniki , zamieną miejscami cewki i świece , jak nie będzie palił drugi garnek to masz przyczyne ,jak nadal ten sam to gaźniki lub coś na cylindrze , wtedy pomiar sprężania na cylindrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krąg "podejrzanych" mi się poszerzył fakt że gaźników nie czyściłem i nie regulowałem a moto mam od roku. Fakt że całe lato było ok i dopiero na jesień sie zaczęło kaszanić to skojarzyłem problem z wilgocią i elektryką, ale moze to tylko zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, z tym ladowaniem to taka historia byla ze gdy zdjalem fajke ze swiecy na niepalacym garze i lekko tylko przystawialem ja do swiecy to wtedy ten garnek zaczynal palic - przy czym caly motocykl kopal gdy sie dotknelo :icon_rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironus, bo niby filtr zabrudzony, jak sie go sciagnie - zero oporow powietrza, to bedzie ok? Nie zawsze. Czasami piecyk potrzebuje wlasnie oporu zasysanego powietrza. Oczywiscie mowie o czystym filtrze, A nie doglebnie zasyfionym. Tak wiec wyeliminowanie "czynnika filtra" moze sie udac albo nie.

Tak mialem w swoim vn. Piecyk na lekim ssaniu moment byl zalewany. Na zmiane to jeden, to drugi garnek. Zajrzalem do filtra powietrza - syf. Wyjalem filtr i odpalilem bez niego. To samo. KUPILEM NOWY, WLOZYLEM I .... ZERO PROBLEMOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, z tym ladowaniem to taka historia byla ze gdy zdjalem fajke ze swiecy na niepalacym garze i lekko tylko przystawialem ja do swiecy to wtedy ten garnek zaczynal palic - przy czym caly motocykl kopal gdy sie dotknelo :notworthy: .

 

I coś takiego się właśnie dzieje - dlatego liczyłem na to że wymiana fajek pomoże. Ktos na forum sugerował też wymianę kabli, ale ponieważ są zalane w cewce to jest jakiś sposób żeby spiłować obudowę i potem po wymianie zalać jakąś masą. Czy ktoś z Was próbował takiej metody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...