Skocz do zawartości

Problemz blokującym sie kolem yamaha tdr 125


Arma87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w sumie to kolega ma. Ma yamahe tdr 125 i ma problem z blokujacym sie kolem tzn. jak jedzie to czuje opór moto ciezko jedzie. Po jezdzie tarcza jest strasznie goraca, rozbieralismy zacisk i nie ma zadnej korozji i niczego więc wiecie moze dlaczego tak sie dzieje. Moze to problem z pomopa hamulcowa ??????

Prosze o odpowiedzi !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w sumie to kolega ma. Ma yamahe tdr 125 i ma problem z blokujacym sie kolem tzn. jak jedzie to czuje opór moto ciezko jedzie. Po jezdzie tarcza jest strasznie goraca, rozbieralismy zacisk i nie ma zadnej korozji i niczego więc wiecie moze dlaczego tak sie dzieje. Moze to problem z pomopa hamulcowa ??????

Prosze o odpowiedzi !!!!!

A sprawdzaliscie stan klocków(czy zdzieraja sie równo czy nie) jakie są oraz czy przypadkiem tarcza nie ma bicia,bo moze chodzi na boki i przez to moze blokuje,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz za dużo płynu hamulcowego, po jezdzie i kilku hamowaniach płyn zwiększa swoją objętość w wyniku czego cylinderek może lekko wywierać nacisk na klocek, który trze o tarcze.

Jeśli na samym początku jazdy już się tak dzieje to zużyte klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tloczek plynnie chodzi i odbija(wnioskuje ze tak, bo go rozbieraliscie)

to znaczy ze to tarcza

 

jak dzieje sie to od niedawna (i nie jest wynikiem jakies kolizji), to wez suwmiarke, zmierz grubosc tarczy i sprawdz z danymi wybitymi na tarczy

jesli zmierzona wartosc bedzie mniejsza niz na tarczy to tak czy siak trzeba bylo zmienic tarcze (i tu bedzie mogl Twoj kolega sie pocieszyc :lalag: )

a w tym przypadku pewnie sie powyginala na skutek zbyt wysokiej temp

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie czy kolo sie blokuje caly czas czy np po wcisnieciu hamulca pierwszy raz?? Qmpel mial podobnie - rozebral caly uklad, zlozyl, wymienil plyn i bylo OK. Tylko jemu sie to dzialo po wcisnieciu hamulca - lekka blokada. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to klocki sa juz w nim do wymiany i tarcza jest juz dosyc mocno zuzyta . Blokuje mu sie wtedy gdy nacisnie hamulec.

Aha jeszcze jedno pytanie bo ma ja na module zblokowana ile taki moduł moze kosztować; chociaz dziwi mnie to ze na luzie sie wkreca na 12 tys obrotow, moze to tylko chodzi o ten zawor ssący. Jak wiecie jak to badziewie odblokować to pisac

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to klocki sa juz w nim do wymiany i tarcza jest juz dosyc mocno zuzyta . Blokuje mu sie wtedy gdy nacisnie hamulec.

Aha jeszcze jedno pytanie bo ma ja na module zblokowana ile taki moduł moze kosztować; chociaz dziwi mnie to ze na luzie sie wkreca na 12 tys obrotow, moze to tylko chodzi o ten zawor ssący. Jak wiecie jak to badziewie odblokować to pisac

Pewno moduł jest ok skoro do 12 tys kręci musi jeszcze popatrzyć przy tym zaworze bo on sporo osłabia moto,a co do hamulca to musi wymienic tez zużyte cześci i wtedy powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba zawór wydechowy, a nie ssacy i instrukcje ustawień zaworu znajdziesz tutaj http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...ndpost&p=861053

 

Także radze wymienić tarcze i klocki

 

 

 

zawór ssący też jest > membrana, ona też może być blokowana

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...