Skocz do zawartości

Karta z grupą krwi


Rekomendowane odpowiedzi

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,391...007-02-13-02-06

 

Ja się piszę, zrobie sobie coś takiego. Kto już ma, ile kosztowało?

pzdr

 

z tego co wiem stacja krwiodawstwa w Lodzi od dawna wydaje cos takiego nieodplatnie honorowym krwiodawca, chyba tez przy 3 oddaniu krwi. Taki "program lojalnosciowy" maja :biggrin:

Edytowane przez etita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu wyrobilem sobie taka wlasnie Krewkarte - w naszym wypadku (Bialystok) kosztowala 7 zl dla honorowych dawcow krwi w stacji krwiodawstwa oraz ok 50 zl w przychodni.

Wydaje mi sie tez, ze lekarze nie przetocza krwi bez badan u kogos kto ma jedynie niesmiertelnik z grupa krwi... ale to moje domysly, chociaz logiczne w sumie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelniki z nazwiskiem, imieniem, imieniem ojca i grupą krwi wydawano dodatkowo do standardowego nieśmiertelnika wyjeżdżającym na misje wojskowe. Mam taki i muszę powiedzieć, że znakomicie spełnia swoją rolę. W razie czego nie trzeba przewracać rannego, grzebać mu po kieszeniach, tylko wyjąć blachę zawieszoną na szyi i od razu wszystko wiadomo. Polecam każdemu posiadanie takiego przy sobie :)

Widziałem jeszcze taki, zamówiony przez motocyklistę prywatnie, gdzie wygrawerował oprócz grupy krwi i swojego adresu, nazwę leku, jaki wozi w kieszeni i prosi, że gdyby coś, to żeby mu włożyć do ust /chyba zawałowiec z gliceryną/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tzw. krewkarta wydawana jest bezpłatnie. Bynajmniej u mnie, po oddaniu krwi idzie się do pracowni serologicznej i w 15 min. robią. Elegancko z nadrukami;). Taki kawałek plastiku(wymiary identyko jak dowód), imię, nazwisko, data urodzenia, grupa krwi, pesel itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj już o tym w radiu afrera trąbili

dla mnie jak chory pomysł

ile w końcu bym musiał tych kart w porfelu nosić?

informacja na temat grupy krwi powinna być w dowodzie osobistym

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj już o tym w radiu afrera trąbili

dla mnie jak chory pomysł

ile w końcu bym musiał tych kart w porfelu nosić?

informacja na temat grupy krwi powinna być w dowodzie osobistym

 

Lepiej niech obywatel kupi dwie karty, najlepiej dziesięć: jedna od wzrostu, druga od koloru oczu, na trzeciej zdjęcie, na następnych: grupa krwi, data urodzenia, miejsce zamieszkania...

Nonsens, powinno to być razem w dowodzie osobitym bo jest to informacja o wiele bardziej przydatna niż wzrost..., który bylejaki mozna sobie wpisać i nikt tego nie sprawdza. Debilizm.

 

Chociaż z drugiej strony - jeden raz oddasz krew to dostajesz taką kartę gratis. Chociaż z innej strony komu ona jest potrzebna... kowalskiemu zza roku najbardziej.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,391...007-02-13-02-06

 

Ja się piszę, zrobie sobie coś takiego. Kto już ma, ile kosztowało?

pzdr

 

ale zmartwie cie bo jak dla mnie to jest wyciaganie kasy dlatego ze w razie wypadku nikt nie patrzy na takie rzeczy tylko oznaczaja twoja grupe krwi i dzialaja dalej wiec w sumie taka karta nie bardzo pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech obywatel kupi dwie karty, najlepiej dziesięć: jedna od wzrostu, druga od koloru oczu, na trzeciej zdjęcie, na następnych: grupa krwi, data urodzenia, miejsce zamieszkania...

Nonsens, powinno to być razem w dowodzie osobitym bo jest to informacja o wiele bardziej przydatna niż wzrost..., który bylejaki mozna sobie wpisać i nikt tego nie sprawdza. Debilizm.

 

Chociaż z drugiej strony - jeden raz oddasz krew to dostajesz taką kartę gratis. Chociaż z innej strony komu ona jest potrzebna... kowalskiemu zza roku najbardziej.

 

 

 

Przecież nikt nikogo nie zmusza do jej zakupu (w przeciwieństwie do wyrobienia dowodu ;) ), więc jak komuś przeszkadza cena, czy też inne rzeczy niech nie wyrabia tej karty i po krzyku :)

Pozdro! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelniki dawane żołnierzą na wyjeżdzającym na wojne były wyrabiane przez wojsko. Każdy żołnierz ma jakies papiery tam [ w tym grupe krwi ] i na tej podstawie robiono mu nieśmiertelnik ... Lekarz wtedy mógł działać bo wiedział ze to nie jest podróbka i wyrobione zostało to przez wojsko. W dobie dzisiejszej techniki nieśmiertelnik może mieć każdy, więc wątpie żeby ratownik medyczny na takie gówno spojrzał :)

 

Nieśmiertelniki dawane żołnierzą na wyjeżdzającym na wojne były wyrabiane przez wojsko. Każdy żołnierz ma jakies papiery tam [ w tym grupe krwi ] i na tej podstawie robiono mu nieśmiertelnik ... Lekarz wtedy mógł działać bo wiedział ze to nie jest podróbka i wyrobione zostało to przez wojsko. W dobie dzisiejszej techniki nieśmiertelnik może mieć każdy, więc wątpie żeby ratownik medyczny na takie gówno spojrzał ;)

 

Nieśmiertelniki dawane żołnierzą na wyjeżdzającym na wojne były wyrabiane przez wojsko. Każdy żołnierz ma jakies papiery tam [ w tym grupe krwi ] i na tej podstawie robiono mu nieśmiertelnik ... Lekarz wtedy mógł działać bo wiedział ze to nie jest podróbka i wyrobione zostało to przez wojsko. W dobie dzisiejszej techniki nieśmiertelnik może mieć każdy, więc wątpie żeby ratownik medyczny na takie gówno spojrzał :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe dlaczego w pewnych miastach jest ona płatna, a w innych za darmochę. Może tylko dla honorowych dawców krwi jest za free?

Generalnie tak właśnie jest, coś za coś :icon_mrgreen:

 

Drodzy panowie !,

jedynymi uznawanymi dokumentami, na podstawie których lekarz może stwierdzić grupę krwi do przetoczenia jest albo stary dowód osobisty z wpisem, albo legitymacja HDK albo właśnie Krewkarta i to o ściśle określonym wzorze.

żadne nieśmiertelniki, tatuaże, naklejki na kaskach itp itd nie są uznawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...