Skocz do zawartości

UAZ-y i nie ma mocnych ;-)


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 2: UAZy 469B i drugieg 35cośtamcośtam (nowsza wersja z podwieszanymi pedałami, nowym stelażem i innymi modyfikacjami). W terenie robiły całkiem całkiem :wink: Wady to niestety zerowy komfort (no dobra komfort +1 0 ma C-360 bez kabiny :banghead: ) w czasie jazdy po asfalcie, zużycie paliwa (no ale 2,4l w benzynie na gaźniku musi swoje wziąć a startując z 2-ki piszczał kołami na asfalcie :banghead: ), słaba blacha (remonty co 4-5), parownie szyby w czasie deszczu :lalag: . Zalety to w sumie mała awaryjnośc (jak na kilkunastoletnie samochody), duża dzielnośc w terenie (mało jest seryjnych samochodów 4x4 które wjada tam gdzie UAZ), prostota konstrukcji, niezłe ogrzewanie (jak na auto z dachem z materiału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma UAZa co on nim wyprawia (szok) jak bedziecie w Toruniu na ul.Łudzka stacja ORLEN to on tam stoji wystarczy na niego zerknąć na UAZa oczywiście(i wszystko jasne) :bigrazz:

Edytowane przez siwydr

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2: UAZy 469B i drugieg 35cośtamcośtam (nowsza wersja z podwieszanymi pedałami, nowym stelażem i innymi modyfikacjami). W terenie robiły całkiem całkiem ;) Wady to niestety zerowy komfort (no dobra komfort +1 0 ma C-360 bez kabiny :) ) w czasie jazdy po asfalcie, zużycie paliwa (no ale 2,4l w benzynie na gaźniku musi swoje wziąć a startując z 2-ki piszczał kołami na asfalcie :) ), słaba blacha (remonty co 4-5), parownie szyby w czasie deszczu :) . Zalety to w sumie mała awaryjnośc (jak na kilkunastoletnie samochody), duża dzielnośc w terenie (mało jest seryjnych samochodów 4x4 które wjada tam gdzie UAZ), prostota konstrukcji, niezłe ogrzewanie (jak na auto z dachem z materiału).

Ja bym to określił krótko ...żadnej finezji!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wad wymieniłbym łatwo zakleszczającą się skrzynię biegów - trzeba nabyć doświadczenia w obsłudze, fajne są też wystające do wewnątrz kabiny długie śruby nabędu wycieraczek, aha i kiedyś w czasie zjazdu z górki otworzyła się maska silnika i oparła się na ramie szyb przednich. Kultowym nazwałbym przełanczanie zasilania silnika z poszczególnych zbiorników po bodajże 45 litrów każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w V max pokazali nagranie amatorskie z głębi rosji, jak ścigają się podrasowanymi UAZ ami w po torze, podobnym do rally crossowego :flesje:

 

Chłopaki mają je opanowane do perfekcji.

 

Ozywiście nie ma żadnych klatek bezpieczeństwa ani innych "pierdół" :) co powoduje, że każdy wypadek jest naprawdę niebezpieczny

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

na tym filmiku widać wersje 452-ogórek, miałem takiego jeszcze do niedawna i jedno musze stwierdzić, że z UAZ-ami jest podobnie jak z motocyklami:

-na początku trudno je opanować w jeździe (miałem oczywiście w 100% sprawnego)

-ogólnie troche strach nimi jeżdzić ;-) ( jeżdziłem po Wrcławiu)

-przejazd przez Wrocław robil widowisko jakby jechała piękna dziewczyna na hayabusie :buttrock:

-ze wzgledu na swój środek ciężkości jest dosyć wywrotny....

-kiepski komfort jazdy, szczególnie na dziurach z niedociązonym tyłem...

-napęd na tył pozwala przez jakiś czas boksować kołami :icon_rolleyes:

 

 

 

ale ogólnie da sie poszaleć ( zajeździlem wszystkie trawiniki i pola) :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wad wymieniłbym łatwo zakleszczającą się skrzynię biegów - trzeba nabyć doświadczenia w obsłudze, fajne są też wystające do wewnątrz kabiny długie śruby nabędu wycieraczek, aha i kiedyś w czasie zjazdu z górki otworzyła się maska silnika i oparła się na ramie szyb przednich. Kultowym nazwałbym przełanczanie zasilania silnika z poszczególnych zbiorników po bodajże 45 litrów każdy.

 

Zakleszczająca się skrzynia? Przerzuciłem kilka skrzyń (jeszcze mi z 2 zostały w puzzlach plus inne drobiazgi - jak ktoś chętny to prosze PW :icon_rolleyes: ) i moze z raz się zdarzyło że sie zakleszyła. Za to chyba w każdej wyskakiwała 3-ka. No i reduktor też się lubi rozpiąć (mam tez chyba reduktor w częściach) A Maska się nie otwiera jak masz fabryczne zabezpieczenie (jak nie miałem to tez mi kiedyś się otworzyła - niezły stres :buttrock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uaz.ru/eng/models/nm/315195/gallery/ - może ktoś jest chętny na UAZa nuffke sztuke :banghead: Teraz nosi dumną nazwe SUV'a ;)

 

 

 

nie działa ta strona

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byłem fanatycznie zauroczony UAZem, jeszcze w czasach kiedy nie miałem prawka na B i nie musaiłęm tankowac z wąłsne pieniadze. Marzenia sie rozwiały po pierwszej przejazdzce , i jak juz miałem prawko i jezdziłem autem od starszych to naprawde zaczałem doceniac miekkie zawieszenie i niskie spalanie :icon_evil: Tak wiec teraz juz nie chce UAZ'a. Land Cruisera to juz predzej z terenowych :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...