Skocz do zawartości

UAZ-y i nie ma mocnych ;-)


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel miał Uaza z 2 litrowym dieslem od Mercedesa... iście szatańska maszyna...miała klimat i fajnie taplała się w błotku... Własnie zapakowanie silnika diesla do Uaza podobno nie jest zbyt trudne...a wydatnie obniża koszty eksploatacji... kumpel miał 2 litry, ale najlepiej sprawdzały się podobno 2,5 litrówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Wołgę. Chorowałem na Uaza. Ale po walce z rdzą w mojej Gaz-24 przeszła mi ochota na ruskie sprzęty. Niestety z blacharką nie dam rady wygrać. A po za tym te sprzety mają duszę i można się w nich zakochać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uaz.ru/eng/models/nm/315195/gallery/ - może ktoś jest chętny na UAZa nuffke sztuke :banghead: Teraz nosi dumną nazwe SUV'a :P

 

No na tym zdjęciu to prawie ja G Klasa mercedesa :biggrin:

Ale czpki z głów panowie UAZ i NIVA to przyzwoite samochody terenowe nie jak jakieś tam Vitary czy inne..

 

Pozdrowiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zawsze mnie ciekawiło ile benzyny wciągnie taki UAZ, na asfalcie i w terenie??

Pozdrawiam

 

 

A to to wyliczy :icon_biggrin: Teoretycznie po asfalcie z rozłączonymi sprzegiełkami powinien zmiescić się w 13 l/100 km. W terenie normy nie ma :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to to wyliczy :biggrin: Teoretycznie po asfalcie z rozłączonymi sprzegiełkami powinien zmiescić się w 13 l/100 km. W terenie normy nie ma :biggrin:

 

Rozumiem, że przy napędzie na jedną oś?? Prawdę mówiąc głosowałem za 15l. Te marne 13 to mój świętej pamięci 125p 1300 brał po mieście :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany uaz tak przy spokojnej jezdzie spali 15L, spokojnej czyli do 60 km/h a przy exterem 80-90 kolo 18L, jest to potwierdzone kilkoma wypadami jakie odbylem uazem, w zabawie w terenie to norma jest od 22 w gore, srednio zawsze kolo 30. Dodam ze to auto nie jedzie na drodze wiec trzeba liczyc powyzej tych 22 :biggrin: Jak by to powiedziec to auto ma tak zestrojony uklad kierowniczy ze na drodze one jedzie tam gdzie chce a nie tam gdzie my chcemy (luzy fabryczne) kontrole odzyskujemy dopiero po zjechaniu z drogi :biggrin:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z napędem tylko na jedną oś. Na czarnym nie wolno jeździc z napędem 4x4. W terenie potrafił mi zuzyc 30 l gazu na powiedzmy godzinę ostrej jazdy (tak z 10-max 20 km :icon_arrow: ). Ale frajda jest niezła, zwłaszcza jak się zimą objeżdza po poboczu/rowie zakopane w śniegu osobóki albo jak się gdzieś jedzie z kumplami* "na skróty" - fajne mają miny.

 

 

 

* - koniecznie z kumplami i szpadlem bo jak się zagrzebiemy to koledzy pchają :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego na asfalcie tylko na jedną oś??

 

 

ruska zmota -UAZ -nie posiada międzyosiowego mechanizmu różnicowego, a więc układ napędowy nie potrafi kompensować różnicy odległości pokonywanych przez poszczególne koła w zakrętach. Jazda z zapiętym 4x4 na przyczepnej nawierzchni skutkuje dużymi naprężeniami w układzie napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruska zmota -UAZ -nie posiada międzyosiowego mechanizmu różnicowego, a więc układ napędowy nie potrafi kompensować różnicy odległości pokonywanych przez poszczególne koła w zakrętach. Jazda z zapiętym 4x4 na przyczepnej nawierzchni skutkuje dużymi naprężeniami w układzie napędowym.

 

czyli rozumiem, że przy 4x4 wszystkie koła obracają się z jednakową prędkością, nawet osi tylnej. Przy napędzie tylko na tył działa normalnie mechanizm różnicowy. Coś takiego ??

Człowiek uczy się przez całe życie :icon_razz:

Wyobrażałem sobie , że w takim 4x4 trzeba dodatkowo zablokować mechanizmy różnicowe.

Edytowane przez Włodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że przy 4x4 wszystkie koła obracają się z jednakową prędkością, nawet osi tylnej. Przy napędzie tylko na tył działa normalnie mechanizm różnicowy. Coś takiego ??

Człowiek uczy się przez całe życie ;)

Wyobrażałem sobie , że w takim 4x4 trzeba dodatkowo zablokować mechanizmy różnicowe.

 

nie !! UAZ to nie wóz drabiniasty i posiada mechanizm różnicowy -każde koło ma niezależną prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...