Skocz do zawartości

przyczepka pod motocykle, przyczepka do przewozu moto


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos zna moze przyczepke o nazwie EXCALIBUR ??

a mianowicie poszukuje kogos kto jest w stanie zbudowac taka przyczepke albo tylko nadbudowke na zwykla przyczepe towarowa lub specjalistyczna motocyklowa.

 

Współpracuje z kolegą, który zajmuje się produkcją przyczepem do motocykli.

Ma standardowe modele, ale specjalizuje się też w zadaniach specjalnych, czyli robi przyczemy na specjalne zamówienie pod danego właściciela (np 2quady+2 motocykle) zabudowane i nie, pełna dowolnośc.

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, czy o przystosowanie zwykłej przyczepy do motocykli, czy o zbudowanie nowe towarowej z taka przeróbką?

 

Jeśli już masz przyczepe, to jest to banalnie proste. Sam wykonałęm taką przeróbkę na przyczepie towarowej z burtami. Kupujesz rynne motocyklowa u producenta przyczep oraz pałącz do trzymania przedniego koła. Wiercisz 4 dziury i montujesz rynne, do tego pałąk i gotowe.

 

Jeśli jednak interesuje CIę pierwsza oferta to odezwi się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem od znajomego, że w Koszalinie jest/była firma budująca przyczepy na motocykle.

O ile wiem to były przyczepy jak z katalogu POLO excalibur, czyli zabudowane, zamknięte i robili je właśnie na rynek niemiecki.

Jek się dowiem co to za firma to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podoba mi się ta przyczepka! :biggrin:

Wygląda na niezbyt skomplikowaną, może uda się podróbka?

Ciekawe czy wymaga rejestracji? Bo na fotach nie widzę...?

 

Z tego co wiem ,taka przyczepa kwalifikuje sie jako wózek i nie trzeba jej rejestrować.Tłumaczył mi ostatnio instruktor jak zdawałem prawko na A :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

 

Od jakiegoś czasu szukam dobrej i nieprzesadnie drogiej, tak do 4 kzl, przyczepy do przewozu motocykli /uprzedzam, że byłem w Erze i tam nie mieli :)

 

Wymagania:

 

- wystarczy jeśli wejdzie nawet jeden, max. dwa motocykle

- łatwo będzie można załadować i rozładować sprzęty

- solidne punkty mocowania ładunku

 

Jakie macie doświadczenia z takimi lawetami? Jakie polecacie a jakie nie?

 

Wiem, że można samemu sobie wystrugać przyczepę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Niestety nie mam na to czasu ani umiejętności.

 

Naprawdę to dla mnie ważne, więc proszę o możliwie rzeczowe odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczowe wyniki wyszukiwania. może wystarczy poczytać?

 

BTW zebrane informacje o przyczepkach były numer lub dwa temu w mv. chyba akurat mam ten nr, jak będziesz chciał to odezwij się na pw

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczowe wyniki wyszukiwania. może wystarczy poczytać?

 

BTW zebrane informacje o przyczepkach były numer lub dwa temu w mv. chyba akurat mam ten nr, jak będziesz chciał to odezwij się na pw

jsz

 

No właśnie tego chciałem uniknąć. Czytałem wszystkie te posty i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. Dotyczą one głównie wypożyczania przyczep lub przyczepek motocyklowych (takich z jednym kołem). Jeden jedyny post, który jedynie trącał temat, był sprzed 7 lat. Zamiast więc pisania "może wystarczy poczytać", może by tak najpierw poczytać samemu :|

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego.

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=897354455

 

Używam do przewozu ruska, Kawy jeszcze nie miałem przyjemności i potrzeby.

Parch wchodzi na styk.

Zalety, to że jest i to jaka jest.

Wady, tu więcej. Ch*wa elektryka. Producent dał kable o zbyt małym przekroju i przy sporadycznym użytkowaniu elektryka zwyczjnie nie działa.

Ciut za krótkie najazdy i moto zawiesza się na brzuszku. Można wtedy poczepić przód skrzyni i ponieść ją przodem do góry ale wtedy sam jeden nie wjedziesz.

Trzeba dokupić koło zapasowe i zameczek zaczepu.

Trochę za "miękka" ale tak mają teraz wszystkie przyczepki, cienkie blachy, lekkie profile. Jak pisze że liczona na 500kg to załadujesz 500kg plus max 20% i koniec.

 

Można dokupić extra;

"rynienkę" na motocykl

koło zapasowe

trzecie kółko

i jescze coś tam, coś tam.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...