Skocz do zawartości

SZYBKA DO NAKEDA? ( szyba i naked )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam mam CB 500!

 

I ostatnio naszła mi do głowy pewna myśl. Czy nie poprawić komfortu jazdy jakąś szybką! Bardzo podoba mi się szybka, która nie jest za wielka a tym samym jest mało widoczna (montowana nad klosz.)

 

Czy montowanie takiej szybki ma jakiś sens? Jest duża różnica w komforcie jazdy? Czy to tylko wyrzucenie pieniędzy za niewielką różnice w wygodzie?

 

Spotkałem się z różnymi opiniami i chciałbym poznać Wasze!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej cebuli mam szybkę PUIGA, i jest całkiem dobrze.

Wygląda dość fajnie (jest czarna) i sporo daje.

Nawet jeśli struga powietrza nie przeleci nad kaskiem (kwestia wzrostu), to i tak mniej wieje po klacie.

Polecam.

 

Ja w swojej cebuli mam szybkę PUIGA, i jest całkiem dobrze.

Wygląda dość fajnie (jest czarna) i sporo daje.

Nawet jeśli struga powietrza nie przeleci nad kaskiem (kwestia wzrostu), to i tak mniej wieje po klacie.

Polecam.

 

Ja w swojej cebuli mam szybkę PUIGA, i jest całkiem dobrze.

Wygląda dość fajnie (jest czarna) i sporo daje.

Nawet jeśli struga powietrza nie przeleci nad kaskiem (kwestia wzrostu), to i tak mniej wieje po klacie.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj po czym szybo zdemontuj. Szybka albo ładna albo skuteczna.

 

z tym pierwszym się nie zgodzę, z tym drugim prędzej. na mojej xj możesz zobaczyć szybę, która IMHO jest skuteczna - odsuwa strugę powietrza mniej więcej ponad kask. miniaturki może i coś dają, ale raczej względnie pojmowaną urodę, niż skuteczną osłonę

jsz

 

BTW między innymi dlatego mam teraz większą :wink:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

już kiedyś pisałem w tym temacie, ale zdanie moje nie zmieniło się.

nie wyobrażam sobie jazdy bez szyby, może są jacyś puryści-masochiści ale nie dla mnie te numery.

no chyba żeby nie przekraczać 80km/h.

nawet na zwyczajnej cebuli można pomykać jak wiadomo o te kilka km/h szybciej;)

 

mam zamontowaną szybę od GIVI-bardzo gustowna, nie czarna acz w sam raz przyciemniona.

poza tym poprzedni właściciel obniżył siedzenie, tak że mogę jechać 100 w miarę komfortowo.

 

kup szybę i nie płaszcz się na baku!

:wink:

pozdr.

davgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie!

 

Przekonujecie mnie, ale czy nie będzie taniej kupić taśme klejącą i przykleić ręce do manetek i tyłek do siedzenia żeby mnie nie zwiało :crossy: hehe

 

Raczej mnie przekonaliście ale wciąż czekam na inne opinie!

 

Pzdr Ynciol ;)

 

Rozglądam się i rozglądam... i mam jeszcze jedno pytanie...

 

Moja cebula jest koloru niebieskiego jeżeli macie, widzieliście CB z szybką to jaki kolor prezentuje sie najestetyzniej przezroczysta, lekko przyciemniona czy czarna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małą szybke od Louisa. Rzeczywiście nieco odsuwa struge wiatru do góry ale ponieważ jestem dość wysoki to i tak przy 140 i powyżej ma huragan przy głowie.

Poza miastem, w dłuższe trasy - przydatna; w mieście - nie czuć zbyt wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...