Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

To niestety Tylko reklama.Castrol Edge to chyba najwieksza ściema .Zalecany do silników VW z pompowtryskiem jest dużo gorszy od zwykłego Magnateka.W nowych silnikach VW np w Passacie znikają zębatki z wałów smarowanych tym olejem.A koszt naprawy jest olbrzymi. http://forum.motocyklistow.pl/Im-nowszy-ty...y--t126062.html .Wiadomo że to też wina materiałów z jakich zrobione są części.Ale VW dał plamę i żaden olej mu tu nie pomoże.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli zalejesz olejem innej marki (spełniającym wymagania danej jednostki) to w razie awarii nadal masz gwarancję :clap:

Samodzielna wymiana oleju równa się utraceniu gwarancji. Zresztą po co robić to samemu. Płaci się tylko za materiały eksploatacyjne w czasie obowiązkowego przeglądu gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna wymiana oleju równa się utraceniu gwarancji. Zresztą po co robić to samemu. Płaci się tylko za materiały eksploatacyjne w czasie obowiązkowego przeglądu gwarancyjnego.

 

No to jesteś chłopie w błędzie! Ja za każdym razem za każdy przegląd płaciłem nie mało i nie bynajmniej przez to, że mają droższy olej czy filtry. Płaci się również za robociznę, to chyba naturalne nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o syntetycznych olejach midlanda? Od byłego mechanika słyszałem, że to bardzo dobre oleje w dobrych cenach. Kolega jeździ gpz'tą 600 (tylko chyba na pół-syntetycznym) i nie narzeka. Nie wiem, jaki był poprzednio w cebrze olej zalany także muszę coś wymyślić.

http://www.olejemidland.pl/sklep/olej-siln...-syntetyczny/30

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o syntetycznych olejach midlanda? Od byłego mechanika słyszałem, że to bardzo dobre oleje w dobrych cenach. Kolega jeździ gpz'tą 600 (tylko chyba na pół-syntetycznym) i nie narzeka. Nie wiem, jaki był poprzednio w cebrze olej zalany także muszę coś wymyślić.

http://www.olejemidland.pl/sklep/olej-siln...-syntetyczny/30

 

Pzdr

 

To nie lepiej kupić np. Shella? Cena bardzo podobna, ja o tych olejach nic nie słyszałem, jest wiele marek i podobno każda najlepsza :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mnie olewacie czy po prostu nikt nie ma wiedzy na ten temat...

Bo to na prowokację wygląda...

Kup Motula syntetycznego klasy xxW40 lub xxW50 i już.

A w instrukcji co jest napisane?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bez zastanowienia zalałbym Motulem 300V, lepszego oleju do moto nie można kupić. Koniec i kropka.

 

 

A z czym on taki najlepszy?? jest dobry ale sa oleje tej samej jakosci w lepszej cenie. motul jest zdecydowanie przereklamowany.

 

co do zalania FZ6 to przy takim przelocie lał bym syntetyka a co wybierzesz to juz mniejsza kwestia. najlepiej zalej olej o wartości 10w50

 

do wyboru masz sporo marek: ipone, yamalube. mobil. motul. castrol, panolin, agip, motorex, belray, repsol, i wiele wiele innych.

 

nie daj sobie wkrecic gadki ze to jest be a to cacy. wszystkie te marki sa dobre.

 

 

ktos to pytał o midlanda. dawniej nazywał sie quaker state. to jedne z najlepszych olei dost na rynku. produkowane sa na bazie ropy pensylwańskiej a jak sobie poczytacie to najlepsza, najbardziej czysta ropa na swiecie. lałem quakera do samochodów. smigało jak złoto

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupić np. Shella? Cena bardzo podobna, ja o tych olejach nic nie słyszałem, jest wiele marek i podobno każda najlepsza :biggrin:

No nie lepiej, jeśli okaże się, że to naprawdę dobry olej. Akurat mechanika, który mi to mówił darzę zaufaniem. Oczywiście mogę równie dobrze kupić coś droższego, tylko jeśli mam przepłacać za marketing danej firmy, która dodatkowo rozlewa swoje oleje na Polskę w Polsce i nie mają tych parametrów, które powinny mieć, to nie dziękuję uprzejmie. Fajnie by było jakby udzielił się ktoś, kto jeździ na takowym. Ja najprawdopodobniej nadchodzący sezon przejeżdżę właśnie na tym midlandzie. Tylko byłem ciekawy, czy nie udzieli się ktoś, kto np kategorycznie odradza bo coś mu się stało z moto po tym oleju.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym on taki najlepszy?? jest dobry ale sa oleje tej samej jakosci w lepszej cenie. motul jest zdecydowanie przereklamowany.

 

Bart, dobrze wiesz dlaczego, rozmawialismy już na ten temat :wink: Z resztą się zgadzam w 100%. Wiadomym jest, że nie musisz kupować Motula, jak Bart napisał są równie dobre marki olejowe i tańsze, Motul jest wyjątkowo drogi. Ja po moich doświadczeniach stawiam tylko na Motula (motocykle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie daj sobie wkrecic gadki ze to jest be a to cacy. wszystkie te marki sa dobre.

ktos to pytał o midlanda. dawniej nazywał sie quaker state. to jedne z najlepszych olei dost na rynku. produkowane sa na bazie ropy pensylwańskiej a jak sobie poczytacie to najlepsza, najbardziej czysta ropa na swiecie. lałem quakera do samochodów. smigało jak złoto

 

- moje zdanie, a przejechane mam duuuuuuużo km - od dawna jeżdżę i zostaje przy : outo -Midland ; moto (obecne) - Valvoline

- raz dałem się namówić na Motul i nigdy więcej - Te oleje nie są rozlewane u nas, owszem Midland jest dostępny w oryginalnych beczkach, ale tylko mineralny a takiego nie używam, Valvoline jest natomiast najstarszą firmą , a to zobowiązuje, zresztą oni nie muszą reklamować swoich produktów jak np. Mobil czy Castrol co to mają po jednym flagowym produkcie a reszta to średniaki ładnie opisane - Castrol w dodatku nie produkuje, a tylko firmuje nazwą.

To jest tylko moje zdanie, nikogo nie namawiam ! - no i do tego z cenami się nie wygłupiają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...