Skocz do zawartości

Stale świecące migacze przednie.


tomaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to nie jest problem natury prawnej stale świecące migacze przednie .Gdy włączam migacz to pulsują prawidłowo tyle że palą się cały czas,tylnie nie świecą caly czas.Możliwe że w USA tak może być , nie wiem jak u nas. :icon_mrgreen: Zastanawiam czy nie będzie problemów z przeglądem technicznym i czy warto rejestrować teraz czy poczekać do wiosny z ubezpieczeniem i rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie jest problem natury prawnej stale świecące migacze przednie .Gdy włączam migacz to pulsują prawidłowo tyle że palą się cały czas,tylnie nie świecą caly czas.Możliwe że w USA tak może być , nie wiem jak u nas. :) Zastanawiam czy nie będzie problemów z przeglądem technicznym i czy warto rejestrować teraz czy poczekać do wiosny z ubezpieczeniem i rejestracją.

 

Ostatnio chciałem przejechac na wprost przez drogę główną, ja byłem na podporządkowanej. Patrzę w prawo - nic, patrze w lewo - facet, ale świeci mu sie kierunkowskaz w prawo, więc chce wjechac w drogę na której stałem. Jedyneczka, gaz, przeczucie, sprzegło i hamulec. Oczywiscie facio nie skrecal, tylko mu sie kierunki paliły. Radziłbym ci wiec wycieczkę do elektryka, bo można sobie zrobić kuku.

Edytowane przez ggmarquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeździłem Virażką 8 lat i nigdy nigdzie problemów z tym nie miałem. Prawnie to nie jest chyba całkiem w porządku, tym bardziej, że one świecą Ci się też jako pozycyjne, a u nas powinno być białe światło pozycyjne z przodu. W USA tak mają, masz amerykańską wersję motka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeździłem Virażką 8 lat i nigdy nigdzie problemów z tym nie miałem. Prawnie to nie jest chyba całkiem w porządku, tym bardziej, że one świecą Ci się też jako pozycyjne, a u nas powinno być białe światło pozycyjne z przodu. W USA tak mają, masz amerykańską wersję motka.

Z przeglądem nie ma kłopotu ,tylko czy policja się nie doczepi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie ma co się martwić do przodu.

Z tego co widać - to sporo motocykli jeździ z takimi kierunkami.

A jak jeźdżą to znaczy,że nikt im koło tyłka nie robi i Tobie prawdopodobnie też nikt robić nie będzie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu tacie nie robili problemów na przeglądzie z tymi kierunkami :biggrin: no i według mnie tak fajnie wygląda :banghead: ale jak trafisz na upierdliwego diagnoste to Ci może robić problemy :biggrin:

 

pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tak VL-em w ameryk. wersji. Problemów żadnych nie miałem ani z diagnostami ani z patrolami. Aczkolwiek nie jest to zgodne z przepisami. Można te kierunki traktować jako obrysówki, a te zakłada się przy określonej szerokości pojazdu, CHYBA od 190 cm. Jeśli podoba Ci się moto z takimi kierunkami, to zostaw je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z tym problemów nie miałem - na przeglądzie facet tylko się poślini na widok moto i podbija a policja jak się pały nie przegina i nie zgrywa kozaka też na to uwagi nie zwraca.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to legalne, zazwyczaj policjanci nie wiedza co i jak i dlatego sie nie czepiaja, jednak jezeli trafisz na kogos z ekipy motocyklowej lub jakiegos bystrego policjanta, to moga byc klopoty. Amerykanskie motocykle tak maja, a europejskie standardy tego nie przewiduja. W samochodach jest to wyjatkowo ganione, tak samo jak reflektory, w stanach jet inny klin, je sie teoretycznie tez powinno wymieniac, no ale jestesmy w Polsce i wszyscy wiedza jak sie tu sprawy zalatwia :)

 

btw. jak kiedys jechalem z kolega, on na shadowce wersja usa, zatrzymal nas policjant z eskadry motocyklowej, kolega stracil dowod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem przejechac na wprost przez drogę główną, ja byłem na podporządkowanej. Patrzę w prawo - nic, patrze w lewo - facet, ale świeci mu sie kierunkowskaz w prawo, więc chce wjechac w drogę na której stałem. Jedyneczka, gaz, przeczucie, sprzegło i hamulec. Oczywiscie facio nie skrecal, tylko mu sie kierunki paliły. Radziłbym ci wiec wycieczkę do elektryka, bo można sobie zrobić kuku.

 

 

Ja tak jak kolega jestem przeciwnikiem tych świecących kierunkowskazów!!!!! Sam miałem sobie takie zrobić ale po kilku spotkaniach z samochodami prosto z USA (też wydawało mi się ,że on skręca a tu zonk!!!!!)

pomyślałem : "Chłopie puknij się w ceban jak chcesz nieszczęścia to sobie zrób !!!!" Nie chcę aby jakieś pudełko z roztrzepanym szoferem darło mnie po asfalcie na moje własne życzenie!!!!

Apro po sprawdź sobie też jaką masz z przodu lampę ,amerykanie używają lamp symetrycznych(taka która świeci bez kątów)u nas obowiązują lampy asymetryczne.

Jeżdżąc zich lampą to prawie tak jakbyś cały czas jeździł na długich!!!! Możesz w ten sposób stwarzać niebezpieczne sytuacje na drodze dla kogoś i siebie!!!

Przykładem może być obecnie plaga brytyjskich samochodów na naszych drogach mało który ma specjalne nakładki zmieniające kąty świateł i poprostu oślepiaja .

Dziwię się ,że policja i za to się jeszcze nie wzieła bo i bez tego na naszych drogach jest już bardzo niebezpiecznie!!!!! Może rzeczywiście jak napisaliście są niedoszkoleni!!!!

A po co dokładać jeszcze do tego swój udział.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak kolega jestem przeciwnikiem tych świecących kierunkowskazów!!!!! Sam miałem sobie takie zrobić ale po kilku spotkaniach z samochodami prosto z USA (też wydawało mi się ,że on skręca a tu zonk!!!!!)

pomyślałem : "Chłopie puknij się w ceban jak chcesz nieszczęścia to sobie zrób !!!!" Nie chcę aby jakieś pudełko z roztrzepanym szoferem darło mnie po asfalcie na moje własne życzenie!!!!

Apro po sprawdź sobie też jaką masz z przodu lampę ,amerykanie używają lamp symetrycznych(taka która świeci bez kątów)u nas obowiązują lampy asymetryczne.

Jeżdżąc zich lampą to prawie tak jakbyś cały czas jeździł na długich!!!! Możesz w ten sposób stwarzać niebezpieczne sytuacje na drodze dla kogoś i siebie!!!

Przykładem może być obecnie plaga brytyjskich samochodów na naszych drogach mało który ma specjalne nakładki zmieniające kąty świateł i poprostu oślepiaja .

Dziwię się ,że policja i za to się jeszcze nie wzieła bo i bez tego na naszych drogach jest już bardzo niebezpiecznie!!!!! Może rzeczywiście jak napisaliście są niedoszkoleni!!!!

A po co dokładać jeszcze do tego swój udział.

Amerykańska wersja oświetlenia w autach i moto to świecące kierunkowskazy ale tylko z przodu tak samo jak światła do jazdy dziennej (też świecą tylko z przodu bez pozycji z tyłu).

A zatem nie ma szans na to aby się pomylić że ktoś skręca...- no chyba że jest się bardzo rozkojarzonym wówczas może się wiele zdarzyć.... - oby nie :banghead:

Edytowane przez Dargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...