Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie znalazlem opini na forum wiec pytam

Interesuje mnie BMW E36 w silniku 1.6 zagazowanym

Czy to prawda ze można zejść na trasie do 7.5-8.5 litra LPG a w mieście zadko kiedy przekraczaj 10-12 LPG a można i do 9 zejść w silnikach 102KM

Interesuje mnie styl , wyposazenie a niekoniecznie dynamika , samochud służyłby mi do dojazdu na studia (jestem maturzysta tegorocznym) a cena jest zachęcająca 8-10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o jakieś opinie bardziej związane z pytaniem

I bardziej konstruktywne

A nie opinie w stylu jak nie masz agrotuningu i przynajmniej 2,5 litra pod maska to jestes nikt.

Może nie każdy chce latać BMW bokiem i krecić baczki a zależy mu na pieknym wygladzie , marce , wyposażeniu ale tez i ekonomice

Czy w wersji compact montowano silniki M43(z łańcuchem zamiast paska) czy tylko M40 . Jeśli tak od którego roku ??

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie jest samochodem który lubi jak się go gazuje gazem, często siadają przepływomierze i nie można utrzymać niskich obrotów silnika. Dobrze utrzymany 1,6 powinien palić w mieście 9 litrów a na trasie 6 litrów tak więc może nie warto gazować. Za 10 tyś zł to Ty raczej rewelacji nie kupisz więc może lepiej jakiegoś Francuza zapodać bo BMW nawet z silnikiem 1,6 to dość mocne auto , a za tym idą ceny podzespołów użytych do jego budowy, które pewnie będziesz musiał wymieniać. Oczywiście w porównaniu z BMW M3 osiągi twojego auta nie będą powalające, ale 200 da radę jechaćm, a wtedy lepiej wiedzieć że wszystko jest jak trzeba , a nie że zamontowałem gaz i zabrakło na dobre zawieszenie. Apetyt w przypadku BMW rośnie w miarę jedzenia więc nawet jeżeli teraz nie interesuje Cię szybka jazda to możesz po kilku kilometrach za kółkiem ze śmigiełkiem zmienić zdanie. Nie zgodzę się również z tym że BMW 1,6 to kpina , w rękach dobrego kierowcy może ta kpina dostarczyć sporych emocji , np . na górskich ośnieżonych drogach, auto z tylnym napędem nie wybaczy fachowcom od wysokiej mocy i wciskania gazu do dechy żadnego błędu , ale jak już się ktoś wjeździ to jest pięknie. Oczywiście upalanie gumy na placu przed dyskoteką jest łatwiejsze ale BMW 1,6 mało efektownie sobie z tym poradzi. Wracając do tematu za 10 tyś poszukaj dobrego E30 w kombi, to auto będzie niedługo kultowe , a i dostęp do części jest niezmiernie szeroki, albo E36 Compact bo limuzyna to banalny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 compact mnie interesuje .

Nie chce brykać 200 po po pierwsze to niebezpieczne pozatym polskie drogi nie nadaja sie zabardzo. Samochód potrzebuje do dojazdów na uczelnie -jakieś 65 km codziennie + przejeżdżać , czasem na zakupy , na wakacje etc

W chce kupić w LPG juz zrobiony wiec koszt instalacji odpada , no chyba ze taniej bez LPG ale to róznice w cenie sa podbne co do wartości instalacji wiec myśle ze sie wyrobie . Na allegro widziałem mnóstwo w takich cenach , oczwiście były tez po 30 tys ale to wg przesada jak za samochód w tym wieku gdzie następców można juz kupić.

Moi sąsiedzi maja dwie E34 i jakaś siódemkę nie wiem jaki model ale z lat 90' chyba E32 . Wszystkie 3 samochody w gazie , na cześć się nie skarzą , poprostu trzeba omijac ASO , czasem coś samemu zrobic albo u zaprzyjaźnionego mechanika , czesci zamienniki i daje rade .

Wcześniej mieli omege A - jeździli tak długo aż płyta podłogowa zaczeła sie sypac , wyznajac zasade ze na taśme izolacyjna nie tylko usterka sie trzymaja .

Polecasz mi E30 - to juz archaiczny model , gdzie ekonomika jest ...

E 36 tak jak piszesz spala koło 9 . LPG spali 10-11

 

To w lecie daje dla benzyny ok 39 zł a dla LPG 23 zł . Róznica 16 zł .

Jeżeli argumentem ma być mamo nie daj mi na bilet autobusem i MPK a daj na paliwo to to jest wazna roznica .

A ja nie zarabiam , kieszonkowe przeznaczam na paliwo do moje Hondy Cb450 wiec LPG jest opłacalne

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E30 kombi od strony mechanicznej jest samochodem nowocześniejszym od e 36 316i limuzyna. Auta te były produkowane równolegle (e30 do 1994r) z tym że e30 dostawało amortyzatory gazowo olejowe z najwyższej półki, hamulce tarczowe na obu osiach , fotele Recaro z pełną regulacją , soczewkowe reflektory z regulacją wysokości , obrotomierz , komputer ,poduszkę powietrzną i dzieloną kanapę , podczas gdy e36 316i bardzo często wychodziła zupełnie pusta z amortyzatorami olejowymi i bębnowymi hamulcami i zwykłymi lampami. Tak czy inaczej lansu na e36 nie zrobisz bo i tak będzie trup w tych pieniądzach , z daleka będzie widać że wybór jest podyktowany ekonomią i ograniczony niskim budżetem przy E30 można by natomiast twierdzić że kupiłem taki bo tylko taki chciałem ,a nie że musiałem. Z dwojga złego kupuj Compact jak nie chcesz e 30. O ile go nie zagazujesz to powinien dobrze służyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limuzyny nie chce tylko compact , nie lubie samochodów combi , E36 chce taka z roku 96 czy coś koło tego wiec samochud nowszy od E30 .

A na forach gazowniczych pisza ze na sekwencyjnym gazie(koszt kolo 2200) bardzo dobrze działa .

Pytanie moje brzmi czy w compactach były tylko M43 czy tez M40 ??

Samochud nie do lansu tylko komfortowej jazdy samochdem dobrej firmy i dodtego bardzo ładnym z dobrym wyposazeniem - welur , klima elektryka

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 w BMW to jest kpina, w rekach doświadczonego kierowcy nawet maluch jest niebezpieczny. Gazu w tak krutkich dojazdach weźmie wiecej, kolega optymistyczne spalanie tego 1.6 podał. 10l to sobie łyknie. Do tego szału nie ma. To tak jak byś do powiedzmy Mz wsadził silnik od Simsona;] Sam preferuje 320 chociaż nasłuchałem sie złych opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpina to twoje komentarze, tak samo mogę napisać że Twoja mz to szmelc a nie motocykl bo nie leci minimum 2paki

miałem 320i w budzie e30

teraz szukam właśnie 316i z piecem m40 (czyli takim jak w e36), docelowo chcę is-a i za kilka miesięcy najprawdopodobniej będę swap-ował, ale na razie 100KM mi wystarczy a baza już może będzie (niestety is-ów na rynku jest mało, a jak są to nieproporcjonalnie drogie)

 

Wagabunda, jeśli chodzi o proporcje pomiędzy dynamiką a ekonomiką to piec m42/44 wydaje się dobry

w budzie e36 compact to się nazywa ti a nie is

mi osobiście buda compact e36 się po prostu nie podoba, kojarzy mi się z autem dla panny na zakupy

co innego coupe

ahi- broń boże gazu do betoniarki!!!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A montowali w compact'ie M40 ?? bo chce uniknac tego ,a wszędzie wystepuje jako 316i nie widzialem jeszcze 316ti - najmnijesze ti to 1.8

A zależny mi na M43 bo mniej awaryjny i trwalszy (łańcuch , inne rolki przy popychaczach czy coś tam , moduł 4 cewkowy bez rozdzielacza) etc

A przecież compact wszedł chyba poźniej ciut wiec może ma juz tylko M43 - proszę o pomoc .

 

Dlaczego LPG nie ?? -na forach gazowych piszą ze dobrze wykonana instalacja sekwencyjnego wtrysku działa bardzo dobrze , moi sasiedzy jeżdzą chyba nawet nie na sekwencji tylko na II genracji i nie słyszałem o problemach .

 

A do kolegi co powedział ze spali mi z 10 to ja w moich obliczeniach liczyłem 10.5 . a nawet z 12 litrami na 100 to mi sie roznica koło 10 zł robi (bo nie pamiętam jakie wartości cen paliwa brałem do tamtego przykładu wiec możne być trochę nie proporcjonalnie - teraz cena pb95 liczyłem na 4,25 a LPG 2.2) pozatym dobrze wyregulowany wtrysk pali koło 15% wiecej niz benzyny wiec jeśli benzyna 9 to on 10,35-10-5 a nie 12

 

pozatym dlaczego uwazacie ze taki samochud

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4744476

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7416029

http://www.moto.allegro.pl/item532041779_3...tan_okazja.html

http://www.moto.allegro.pl/item525393912_b...az_polecam.html - ten juz nawet z LPG tylko ze bez klimy .

to trup ??

 

A sprowadzajac z niemiec na zamównienie albo samemu myśle ze jeszcze taniej mozna znaleśc takie autko z dobrym wyposazeniem i zadbane

 

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarło żarło i zdechło...

 

Ostatnio sie pucowałem na forum że driftem zmieściłem się moim fordem w oblodzonym zakręcie, potem miałem kolejną 360kę, ale przecież do 3 razy sztuka. Dziś pożyczonym E30 miałem w Łodzi wypadek/stłuczkę. Dostałem w tylny lewy błotnik od pani w Mercedesie B180. Wysiadam, nadkole porysowane, gitara myśle. A Merc? Błotnik + drzwi + zderzak + reflektor + macha = laweta. Generalnie, nośta pasy i kupujcie stare samochody to nic wam sie nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co wiem w budzie e36 compact był już tylko m43 (czyli na łańcuchu) ale nic sobie za to uciąć nie dam

tak przynajmniej wynika z katalogu części na realoem.com (swoją drogą zajebista stronka pozwalająca na rozeznanie się w temacie)

 

ja wczoraj kupiłem e30 316i z piecem m40

mam nadzieje że w tygodniu ją uruchomię i dam znać jak to się zbiera

obawiam się jednak że w stosunku do 2.0l będzie troszkę muliła ale liczę na znaczne oszczędności wynikające ze zużycia paliwa

 

jakby kto potrzebował części do e30 m40 4drzwi to walić na priv (mam druga na części) :icon_biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...