Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na forum od niedawna. Jestem równieź miłośnikiem Merców. Tak tak też uważam że "bez gwiazdy nie ma jazdy" :) Niestety narazie nie jestem w posiadaniu takiej fury ale pomału się przymierzam do 190 2.3 lub 2.6 a jakby mi palma odbiła i wygram w totka to kupie 2.5 16v EVO :) chociaż moim marzeniem jest posiadać 124 lub 123 w coupe.

Pozdrawiam

Miałem 190 i 124 teraz 210 pierwszy w dieslu drugi benzyna silniki w obu modelach do czasu produkcji 190 były te same jeżeli myślisz o 190 2.3 to wyklucz gaz jest tam zastosowany tzw mechaniczny wtrysk (coś nowszego niż gaźnik a jeszcze nie wtrysk) i zupełnie nie sprawdza się z instalacją gazową sprawdzone na ponad 100 tyś kilometrów zrobionych osobiście na temat 2.6 nie mogę nic wiążącego powiedzieć ale obawiam się że sytuacja może być podobna.Co nie zmienia faktu że na benzynie samochód spisywał się bez zarzutu. Pozdro.

Edytowane przez RafikDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZO dobrze prawi nigdy starego Merca z gazem. Tylko kłopoty i wydatki,a to cholerstwo pali jak smok więc oszczędzania zero. Merc tylko dieselek jak chcesz mieć trochę taniej 250 pali 8litrów,a jak nie zależy Ci na paliwie to w 124 2.6 chodzi jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo k-jetronic to mechaniczny wtrysk. Komputer instalacji gazowej nie ma skąd wziąć sygnału do dobrego sterowania dawką.

Jeżdżę po mieście królem samochodów ;)

http://www.youtube.com/watch?v=PecJh0_mCNg&feature=related

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 190 i 124 teraz 210 pierwszy w dieslu drugi benzyna silniki w obu modelach do czasu produkcji 190 były te same jeżeli myślisz o 190 2.3 to wyklucz gaz jest tam zastosowany tzw mechaniczny wtrysk (coś nowszego niż gaźnik a jeszcze nie wtrysk) i zupełnie nie sprawdza się z instalacją gazową sprawdzone na ponad 100 tyś kilometrów zrobionych osobiście na temat 2.6 nie mogę nic wiążącego powiedzieć ale obawiam się że sytuacja może być podobna.Co nie zmienia faktu że na benzynie samochód spisywał się bez zarzutu. Pozdro.

Niezłe... Jak pijesz to nie pisz...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem dzisiaj z kumplem kupić 190tkę

może się nie zakochałem, ale coś w tych autach jest

trafiła się ładna sztuka z silnikiem 1.8, bez gazu, w miarę zdrowa buda, z hakiem, 91r, dobra cena

jeden problem już się ujawnił - nie ma ogrzewania :)

zawieszenie nie jest "wybite", auto prowadzi się dość fajnie

jedno co mnie zdziwiło to skrzynia z tylko czterema przełożeniami

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 190E 1,8 przez 9lat i ogrzewanie w nim to było na 6 z duzym plusem. Po kilku minutach jazdy trzeba było przykręcać pokrętłem na zimno , bo w samochodzie śmierdziało stopionymi butami. Grzał jak wsciekły. Nigdy przed nim , ani po nim nie miałem auta z tak super działajacym ogrzewaniem.

Skoro u ciebie ogrzewanie nie działa to prawdopodobnie nagrzewnica jest do wymiany. Niestety trzeba zdjąć w tym celu całą konsolę i cały system wentylujący wymontować na zewnatrz.

Niektóre modele miały w komorze silnika na wężu doprowadzającym gorącą wodę do nagrzewnicy taki zawór sterowany linką, może sie zaciął?

A ogólnie miło wspominam ten samochód. Jedyna awaria to po 8 latach ciągłej eksploatacji zepsuła sie pompka paliwowa i nic poza tym. Tylko lać i jeździć.

Zresztą sprzedałem w dobre ręce trzy lata temu i wiem że nadal jeździ bezawaryjnie { nie licząc wymiany klocków cham , tłumika itp. } Ostatnio jak widziałem się z nowym właścicielem mojej 190tki , to bardzo chwalił ogrzewanie w te mrozy. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kumpel jeździł parę lat temu 190 1,8bena. Muł to był ale dostojny. Miał swój klimat. Jak wsiadałem to czułem się jakbym wszedł do klubu. Zupełnie co innego niż w nowszych autach, w których jest sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie? http://moto.allegro....2111686392.html

 

Troche wieśniackich dodatków założył niepotrzebnie, ale generalnie auto wbija w ziemię...

 

Ta biała tapicerka ... ( nie ) jestem ciekaw jak by wyglądała po roku bycia u mnie. Generalnie sprzątanie samochodu jest jedną z ostatnich rzeczy na liście moich priorytetów :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś z Was lub jeździł W220 S 320 cdi powiedzmy z rocznika 2000-02 jakie wrażenia, jakie wady, jakie zaltey, spalanie (słyszałem, że przy normalnej jeździe kręci sie ok 8l) czy z tym airmatic`iem są faktycznie takie jaja itd. Pzdr.

 

Jeżdzę w211 z rocznika 2003 2.2CDI i szczerze polecam te samochody, Poniewaz w domu mercedesów mielismy kilka moge powiedziec że przekrój po modelach mam o w116 po w211 (w220 miałem pół roku). S-klasa o której mówisz jest najbardziej udanym modelem w tym segmencie i ma światne prowadzenie, własności trakcyjne super przy założeniu że zawieszenie jest w dobrym stanie (problem jest przy poprowanych amorach z tyłu kiedy którys wymaga wymiany a jak wiadomo zmieniamy 2 wiec koszty sie dublują. Co do spalania to 8 litrów to chyba na trasie z włączonym tempomatem. Ten samochód pali między 10 a 12 litrów w cyklu miejskim

 

Nie kupować W220 bo rdzewieje.

Nie kupować airmatica bo drogie w naprawie i lubi się zepsuć. Tylko stalowe, klasyczne zawieszenie.

Generalnie lepiej nie kupować mercedesa z okresu Vito. Zaklinam Was, nie kupujcie !

 

W220 rdzewieje? co Ty opowiadasz... Chyba jak był dzwonie z tramwajem szpachlowany przez polskiego blacharza-rolnika z wykształcenia. W kwestii airmatic'a się zgodzę. A rdzewiały to 210 mimowolnie

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie? http://moto.allegro....2111686392.html

 

Troche wieśniackich dodatków założył niepotrzebnie, ale generalnie auto wbija w ziemię...

Wg mnie jest to kompletne nieporozumienie.

 

Na allegro czasami stoi po ok 28 tys S600 ciemna ze Szwajcarii. Ktoś z forum był ją oglądać i podobno wszystko ok.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie? http://moto.allegro....2111686392.html

 

Troche wieśniackich dodatków założył niepotrzebnie, ale generalnie auto wbija w ziemię...

 

Skoro ma cyrkonie na ryglach to pewnie ma je jeszcze na złotych zębach a o biżuteria kłuci się ze swoją przesolaryzowaną partnerką która obowiązkowo kontrastuje z białą tapicerką. Za grosz samokrytyki, nawet cyganie (a znam kilku) wstydzili by sie tym jeździć mimo że to gadzeciaże i lubią błyskotki

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...